Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomek1419 używałem Sam's Ceramic Boost i Exterior Detailer. Ceramic Boost to nic innego jak preparat typu wet coat, wet protector itd. nic szczególnego co by go wyróżniało na tle innych preparatów tego typu nie zauważyłem. Bardzo ładnie kropelkuje.  Nakładałem go też jak qd (podobno tak nie można bo woda aktywuje jego działanie) i nie miałem na czarnym aucie problemu z dotarciem. Co do detailera to bardzo go lubię. Zapach mam z tej edycji limitowanej czyli cynamonowy. Z butelki zapach nie jest przyjemny, ale podczas aplikacji zapach się zmienia jest słodki i delikatny.  Detailer typu mist and wipe. Bardzo łatwy w docieraniu nie pozostawia smug, plam nawet jak za dużo się zaaplikuje. Jak chcesz coś nowego w arsenale to śmiało możesz próbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, orzech_1983 napisał:

@Domel Ceramic Boost'a już wypsikałem, ale qd mam całą butle. Postaram się wrzucić jakąś mała relację dot. Sam's Exterior Detailer. 

A jak z sliskoscia lakieru po aplikacji? Kropelki ładne?  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah juz znalazlem wszystki info na ten temat xd nie mniej jednak dzieki za pomoc

z tym ze o tym scoat v2 jakos nie widze informacji 

na instagramie widzialem to w testach przez osobnika o loginie detalingiwy

i teraz uwaga jest slowa „ jest to lepsze zabezpiecznie nia zime niz woskowanie „ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lodowa napisał:

i teraz uwaga jest slowa „ jest to lepsze zabezpiecznie nia zime niz woskowanie „

Bez przesady. Gyeon WetCoat to sposób na w miarę proste i szybkie zabezpieczenie czystego auta (na ok. miesiąc czasu zimą - chyba, że auto mało jezdzi i stoi w garażu), lub na wzmocnienie istniejące już ochrony. Może przy aplikacji ostatnio zaproponowanej przez Forensic'a (bez natrysku, lecz aplikacja przy pomocy wilgotnej gąbki z MF) produkt zabezpieczy lakier na dłużej. Żaden z natryskiwanych i aktywowanych wodą produktów nie będzie lepszy, niż porządny, trwały wosk (zwłaszcza wosk z dodatkiem krzemionki, lub porządny syntetyk).

52 minuty temu, Michał82 napisał:

Ja nie używałem i niespecjalnie się do tego spieszę 😎

Należysz chyba do zdecydowanej mniejszości detailerów 😉 BSD to już legenda (czysty i w różnego rodzaju miksach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 oczywiście legenda. Na początku swojej zabawy w amatorski detailing kupiłem MD a kolega BSD. Razem użyliśmy ich po raz pierwszy, każdy na swoim aucie. Nie przekonał mnie właśnie brak śliskości lakieru. A sam pewnie wiesz, że w bezpośrednim zestawieniu z SG MD da się to bardzo dobrze zauważyć. Podobne opinie są też tu na forum. Jedyne co mnie w nim przekonuje to bdb trwałość. No ale w obecnych czasach po co stosować BSD zimą jak mogę SSW, który dla mnie jest takim właśnie  must have w arsenale 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 10.01.2019 o 08:59, Eidos71 napisał:

Uwaga !!! Powłoki do śmieci !!! Nadchodzi natryskowa powłoka o twardości 9H 😉  Zaaplikujesz ją tak, jak QD 😉

obraz.png.8409f3958822b454cc3ed73a30cf79f6.png

https://www.facebook.com/groups/adamspolishescommunity/permalink/2043410022619091/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisem ciężko bo na fb producenta jest dość lakonicznie powiedziałbym. Nie ma konkretów poza łatwą aplikacją i łatwym docieraniem. Aktualnie wosk nie jest jeszcze w sprzedaży więc nie wiem też jak będzie z pojemnościami i z ceną.

Sample 30ml można było nabyć po 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus 30zl za 30ml sampla, przy tym, co jest na rynku dostępne, dosyć wygórowana cena. Ciekawi mnie zapach, jaki będzie przy aplikacji. Czekam cierpliwie, mam nadzieje ze wrzucisz jakiś szybki test/recenzje! 
pozdro dla Ciebie byku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bielutomek napisał:

@Strus 30zl za 30ml sampla, przy tym, co jest na rynku dostępne, dosyć wygórowana cena. Ciekawi mnie zapach, jaki będzie przy aplikacji. Czekam cierpliwie, mam nadzieje ze wrzucisz jakiś szybki test/recenzje! 
pozdro dla Ciebie byku 🙂

Cena jak dodo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kostek88 napisał:

Co się wydarzyło, że detailingshop sprowadził całą serię nowości Gyeona poza Tire Cleanerem? Nigdzie go nie ma...

Z tego co się dowiedziałem u źródła ma być pod koniec miesiąca 😉

 

dzisiaj robiąc zakupy na deepgloss zauważyłem ze w ofercie jest już meguiars ceramic wax 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BartekW napisał:

dzisiaj robiąc zakupy na deepgloss zauważyłem ze w ofercie jest już meguiars ceramic wax 

Mam mieszane uczucia, odnośnie tego produktu... Przede wszystkim pracochłonność (jak na zabezpieczenie natryskowe) - lakier trzeba przygotować (to normalne), później aplikacja na suchy lakier wilgotnym aplikatorem i polerowanie, aby stworzyć warstwę bazową, a później metoda natryskowa... Ciekawy też jestem, czy produkt rzeczywiście odwdzięczy się trwałością (producent twierdzi, że co będzie najmniej tak trwały, jak Fast Finish, a ten podobno (nie używałem, opieram się na opiniach z Netu) trwały nie jest... Żeby jeszcze ceny u nas produktów Meg'sa były tak niskie, jak w USA... Ale chyba trzeba będzie jednak zakupić Ceramica i Fasta i sprawdzić, czy warte są polskich cen... 

A dodatkowo jeszcze czekam na dostępność Mothers'a CMX i Adams'a Ceramic Spray Coating (chociaż jeśli cena Adams'a będzie taka, jak w USA - o ile nie wyższa - to chyba długo się będę nad jego zakupem zastanawiał...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze na forum napewno ktoś przetestuje Ceramic’a i wyda rzetelna opinie dotycząca trwałości. 

Ja osobiście podchodzę sceptycznie do produktów amerykańskich z jednego powodu, a mianowicie marketing i wszechobecna reklama i zachwyt tak jak z przytaczanym wcześniej bead meakerem. 

Wychodze z założenia jak coś jest dobre to wcale nie potrzebuje wielkiej reklamy, produkt sam się obroni. 

Nie snuje żadnych osądów bo być może Ceramic wax faktycznie jest tak dobry. Pożyjemy zobaczymy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BartekW napisał:

deepgloss zauważyłem ze w ofercie jest już meguiars ceramic wax  

100zł za 768ml

Biorąc pod uwagę kwestię jego poprawnej aplikacji uważam że nie za te pieniądze tyle zabawy

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

czekam na dostępność Mothers'a CMX

Info z 9 stycznia

Cytat

We start shipping it in 2 weeks.

 

Czyli może początek lutego się gdzieś u nas pojawi. Cena w USA w/g Mothers'a to ponoć 20 dolków za 0,7l. Czyli u nas pewnie ze 140-150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Eidos71 napisał:

Mam mieszane uczucia, odnośnie tego produktu... Przede wszystkim pracochłonność (jak na zabezpieczenie natryskowe) - lakier trzeba przygotować (to normalne), później aplikacja na suchy lakier wilgotnym aplikatorem i polerowanie, aby stworzyć warstwę bazową, a później metoda natryskowa...

aż tak ?? trzeba to będzie sprawdzić ale procedura zagmatwana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.