Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
W dniu 10.07.2023 o 20:02, maciek-drummer napisał(a):

porównać Fresso Ceramic do Gyeon Ceramic i Ultracoat Ceramic QD ???

Szczerze, to nie pamietam - a skoro nie pamietam to pewnie tyłka nie urwało - szczególnie u mnie Ultracoat był problematyczny (pamietam były rozmowy, że moj płyn ma kolor inny i tragiczne docieranie).

O Gyeonie pisałem między innymi tu link ale wiem że są gdzieś inne posty 😉

Muszę stworzyć jakąś swoją podręczną bazę wiedzy bo jak mnie ktoś pyta po miesiącu czy roku np czy produkt jest śliski - to nie sposób spamiętać wszystkich parametrów a tym bardziej wyszukać tych postów na forum 😉

Ale dla pamięci nagrałem szybkiego shorta o Fresso 😉

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fresso nie znam(narazie) ale akurat QD  Gyeona i Ultracoat  znam dobrze i kladlem wielokrotnie na tym samym aucie by porównać,aplikacja w obu przypadkach całkiem bezproblemowa z lekkim wskazaniem na Gyeona,efekt wizualny tez bardzo podobny i nie mozna na oko dostrzec różnic,oba nie przyciemniaja i dają delikatna szklistosc,hydro tez na podobnym poziomie Gyeon wygrywa zdecydowanie jesli chodzi o sliskosc za to Ultracoat zdecydowanie jesli chodzi o trwałość i potrafi poleżeć 2 razy tyle,wygrywa tez ceną  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, menior napisał(a):

Fresso nie znam(narazie) ale akurat QD  Gyeona i Ultracoat  znam dobrze i kladlem wielokrotnie na tym samym aucie by porównać,aplikacja w obu przypadkach całkiem bezproblemowa z lekkim wskazaniem na Gyeona,efekt wizualny tez bardzo podobny i nie mozna na oko dostrzec różnic,oba nie przyciemniaja i dają delikatna szklistosc,hydro tez na podobnym poziomie Gyeon wygrywa zdecydowanie jesli chodzi o sliskosc za to Ultracoat zdecydowanie jesli chodzi o trwałość i potrafi poleżeć 2 razy tyle,wygrywa tez ceną  

A ktory wedlug Ciebie z tych dwóch, ma lepszo samooczyszczanie się, mniej się brudzi 🙂, łatwiej pył drogowy zmyć nawet zwykłą woda pod cieśnieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin to podobny poziom,majac obydwa na tym samym aucie nie dostrzeglem różnic poza faktem ze Gyeon zdecydowanie szybciej splywa wiec jesli chcesz jako jedyne zabezpieczenie to postawilbym na Ultracoat lub sięgnął glebiej do kieszeni i brał WG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2023 o 12:09, przemas.p napisał(a):

A robił już ktoś z Reload 2.0 ?

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka emoji12.png
 

Podłączam się do pytania. Właśnie kończy mi się stara mikstura i zastanawiam się nad reload 2.0 i ech2o vs jakiś gotowy qd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 09:55, menior napisał(a):

Wowo's show stopper ktos sie bawił? Daje faktycznie ponad przecietny polysk czy to podobny poziom do wielu innych mu podobnych QD ? 

Ja mam. Musiałbym położyć jego i Neoxala i porównać, który lepszy. Jeśli dobrze pamiętam, to po Show Stopperze lakier był trochę tępawy. Ogólnie to Neoxal po poprawkach robi robotę. I tak, wiem, jakie masz podejście do tej marki 😉 ale wydaję mi się, że Show Cars lepiej wypada od Show Stoppera w każdym aspekcie prócz zapachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, analyzator napisał(a):

@Fisz w sumie takie mieszanie ma sens. Kupujesz dwa produkty a masz 3 😉 jak nie potrzeba ci realoada to lepiej kupić gotowca elixira - produkt petarda.

Szukam czegoś w bieda cenie, a pół litrowy elixir kosztuje pod 70zł 😛 Tak więc własna mieszanka wyjdzie taniej.

Choć nadal szukam czegoś mega śliskiego (auto pod chmurką, położony Carpro cquartz lite), co nie przyciąga tyle pyłu/kurzu, a ostatnio sporo nowych ceramic QDków się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fisz Jak chcesz coś ekonomicznego a zarazem mega śliskiego to wal śmiało w  samego CP Ech2o.

Stężenie standardowe 1:15 i masz super QD z bardzo fajnym szkłem. Wylałem już dziesiątki litrów tego szuwaksa.
Minus? słabe krople

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 moje podejscie do marki 🤔 moj show cars byl prawdopodobnie trefny co częściowo przyznal sam producent i zwrócił mi jego koszty wiec sprawę uwazam za zamknięta,nie potrafię ocenić tego produktu bo nadal nie wiem czy ten mój byl z jakiejś wadliwej partii czy tez nie.......z ich szamponu jestem natomiast bardzo zadowolony i zamowilem 5 litrów wiec chyba nie o podejście do marki tu chodzi ale bycie obiektywnym czego wielu tu zaczyna brakowac a co kiedyś bylo wartością dodatnia tego forum....

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Jak ktoś lubi ADS Graphene SEAL to aktualnie został minimalnie poprawiony, wizualnie w butelce jest bardziej przejrzysty (zmodyfikowany nosnik) co wpłynęło na poprawę aplikacji. Aktualny Graphene Seal na sucho jak i na mokro jest tak samo prosty w aplikacji. Efekty "po" został taki sam  💪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, grechut napisał(a):

@Domel

Powiedz mi, bo chyba najbardziej ogarniasz AG Shapphire. On posiada w sobie jakieś zabezpieczneie przed ptasim guano :)?

Powiem szczerze nigdy nie wpadłem na to aby zrobić taki test - a testy Sapphira trwały prawie 2 lata. Przydałby mi sie do tego lakier np z Dacii Sandero. Mojemu przyjacielowi bezbarwny zjadło w 3 miejscach na dachu po jednym bombardowaniu - kilka godzin po ataku 😉 Zrobię mu na dachu może jakies 50:50 i sprawdzimy 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CarlosBlack napisał(a):

@Domel podobnie ujowo lakierniczo jak dacia jest robiona obecnie kia więc pole manewru Ci się poszerza 😉 

Nawet nie strasz, mam za niedługo rocznego Sportage na korektę całego boku po przetarciu.... 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo polubiłem się z QD od AutoGraph - Shapphire. NIe wiem czemu Dziadzia narzekał ale dla mnie produkt bezproblemowy. 2x psik na element + raz na MF. Po obleceniu całego auta, jeszcze biorę puchową MF i takie na prawdę liźnięcie 🙂 Po aplikacji lakier nie robi takiego wrażenia ale po godzince zajebiscie łapie look i błysk . Tutaj zaaplikowane na auto, które zostało tylko umyte na dwa wiadra i wypędzelkowane, nie robona dekontamincja chemiczna/mechaniczna. W wielkim skrócie spotnan 😄

AIL4fc-90S0PVZJx2l-OOb5nGgRFRwq6f1GFdpEE

AIL4fc-vKhfFD99brxPh0DkZAs3iwt3uf0GCHoxI

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.