Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zakupiłem Geyon Ceramik Detailer mam go pierwszy raz w ręku ale czy on wyglada jakby taka biała mętna woda?
Produkt jak poleży w butelce ma tendencję do rozdzielania się to też normalne , potrząsasz i jest ok.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 08:49, dejmian93 napisał(a):

Mam tego zwykłego QD od Gyeona i osobiscie wolę FX Protect Silky Detailer, którego miałem wczesniej

Nie wiem czy FX zmienił jakoś sklad Silky Detailer czy mam jakąś trefna butelkę ale w tej chwili zmieniłem zdanie, ewidentnie mi się ciągnie na lakierze, wcześniej nie musiałem nawet docierać, teraz mam z nim problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 11:55, CAR CRAZY napisał(a):

Jak ktoś lubi ADS Graphene SEAL to aktualnie został minimalnie poprawiony, wizualnie w butelce jest bardziej przejrzysty (zmodyfikowany nosnik) co wpłynęło na poprawę aplikacji. Aktualny Graphene Seal na sucho jak i na mokro jest tak samo prosty w aplikacji. Efekty "po" został taki sam  💪

Wart wypróbowania, jakbyś miał go porównać jeśli chodzi o wygląd po aplikacji do jakiegoś QD ? duża śliskość i efekt lustra/mokrego lakieru ? Właśnie Prostaff Premum mi sie kończy i zastanawiam sie co kupić na koniec lata/początek jesieni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, grechut napisał(a):

@Marcin

CCWG to mega look, SSW to taki quick wax. Możesz spróbować coś od Neoxala ( Quick Detailer , nie booster)

wiem ze CCWG to mega luk, bo kończy mi się wersja Premium, pisząc powyższe miałem na myśli czy ten produkt (ADS Graphene SEAL) daje z wyglądu cos w stylu CCWG a trwałość cos w stylu SSW a nawet lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marcin napisał(a):

wiem ze CCWG to mega luk, bo kończy mi się wersja Premium, pisząc powyższe miałem na myśli czy ten produkt (ADS Graphene SEAL) daje z wyglądu cos w stylu CCWG a trwałość cos w stylu SSW a nawet lepiej?

No to jak koledzy wyżej - AG Shapphire. Dobry look, trwałość większ aniż SSW i CCWG. 🙂 Którąś stornę wcześniej wrzucałem jak to siedzi na Passacie, bez żadnego przygotowania, a kilkanaście stron do tyłu jak siedzi na kanapce z Softa 99 + AG Shapphire .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, grechut napisał(a):

No to jak koledzy wyżej - AG Shapphire. Dobry look, trwałość większ aniż SSW i CCWG. 🙂 Którąś stornę wcześniej wrzucałem jak to siedzi na Passacie, bez żadnego przygotowania, a kilkanaście stron do tyłu jak siedzi na kanapce z Softa 99 + AG Shapphire .

To co lepsze AG Shapphire czy ADS Graphene SEAL ? (który ma lepszy look, dłużej trzyma, lepiej chroni i mało problemowy w nakładaniu). Za duzo tych produktów na rynku jest 🙂 człowiek sie gubi i nie wie do końca co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin ADS Graphene Seal w aplikacji bezproblemowy. Nie sprawdzałem jak trwały niestety. AG Saaphire ktoś pisał, że przy aplikacji potrzeba więcej uwagi, ale Look i trwałość na wysokim poziomie. Zapewne nie bez powodu na etykiecie ma napisane Ceramic Spray COAT 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin

Seala nie miałem więc sie nie wypowiem, za to Shapphira przelałem już butelkę i zaczynam kolejną. Co do aplikacji to nie należy ona do jakiś uciążliwych - po prostu po zaaplikowaniu na całym aucie, trzeba jeszcze najlepiej jakąś puchową MF finalnie dotrzeć. Ot tyle z aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin napisał(a):

wiem ze CCWG to mega luk, bo kończy mi się wersja Premium, pisząc powyższe miałem na myśla i czy ten produkt (ADS Graphene SEAL) daje z wyglądu cos w stylu CCWG a trwałość cos w stylu SSW a nawet lepiej?

SSW znam dobrze a teraz badam Premiera i trwaloscia nie wydaje sie napewno gorszy,przegrywa moze tylko aplikacja ktora potrafi byc upierdliwa ale co do reszty Premier wygrywa pod kazdym wzgledem no moze poza cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, menior napisał(a):

SSW znam dobrze a teraz badam Premiera i trwaloscia nie wydaje sie napewno gorszy,przegrywa moze tylko aplikacja ktora potrafi byc upierdliwa ale co do reszty Premier wygrywa pod kazdym wzgledem no moze poza cena 

O widzisz, ja kiedyś używałem SSW w okresie jesiennym i wydawało mi sie ze jest on bardziej trwały niz obecny Prostaff Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Streat napisał(a):

ani to łatwe w aplikacji, ani trwałe a efekt po taki se, na jałwoym z tego co pamietam była tafla 🙂 

Ja miałem całkiem odmienne zdanie. Szkoda że nie mam starego tel bo były tam fotki z kroplami. Aplikacja bez problemu, szybko odparowywal. Miałem jakąś edycję limitowana z jakąś grafika na butelce, ale skład przecież ten sam jeśli mówimy o Ice Ceramic Detailer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano umyłem auto ręcznie. Nic szczególnego, robię to 2x w tygodniu. Trochę z nudów na masce obok siebie wrzuciłem Sonaxa CSC i Autograph Sapphire. Produkty prawie bliźniacze w sensie hydro, konsystencji i łatwości aplikacji. Po kilku myciach będę wiedział, który produkt dłużej ma świetne krople i zrzut. Stawiam na Sonaxa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2023 o 11:55, CAR CRAZY napisał(a):

Jak ktoś lubi ADS Graphene SEAL to aktualnie został minimalnie poprawiony, wizualnie w butelce jest bardziej przejrzysty (zmodyfikowany nosnik) co wpłynęło na poprawę aplikacji. Aktualny Graphene Seal na sucho jak i na mokro jest tak samo prosty w aplikacji. Efekty "po" został taki sam  💪

Potwierdzam, aplikacja na sucho banalnie prosta (prawie jak CCWG), efekt wizualny hmm.... moze nawet lepszy niz CCWG ( taki trochę inny odcień tego looku, mi bardziej sie podoba, szczególnie przy zachodzie słońca), śliskość lakieru super, chyba się polubimy 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 09:54, MikeLBN napisał(a):

Ceramic Spray Coating (02574000)

Ceramic Quick Detailer (02684000)

Czy używałeś ich może do wspomagania osuszania lakieru po myciu i jestes w stanie doradzić który byłby lepszy? Bo jest jeszcze Ultra Slick Detailer... 😅 i nie wiem co wybrać 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belzebiasz Ceramic Quick Detailer (02684000) to jest właśnie ten Slick (bynajmniej taka była jego pierwotna nazwa, bo na stronie DE obecnie widnieje jako "Ceramic Quick Detailer") - i jest bardziej odpowiedni do wspomagania osuszania.

Ceramic Spray Coating jest zbyt gęsty żeby równomiernie go rozłożyć przy osuszaniu więc będzie zostawiał mazy. Ten raczej powinien być aplikowany na sucho i może stanowić samodzielne zabezpieczenie.

 

Ogólnie to polecam obydwa - świetne produkty

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, Poszukuję QD/QW, który wyciągnie maksymalną głębię z perły i przyciemni ile się da, zachowując przy tym połysk/szklistość. Trwałość jak i cena nie są istotne. Obecnie używam CCWG naprzemian z Ech2o+Reload 1:1:8. Myślałem nad PA Presto detail/Angelwax Corona, jednak myślę, że warto zaczerpnąć języka u ludu doświadczonego na tym forum. Obecnie na lakierze Mothers CMX, na jesień/zimę planuję Gyeon Wax lub CanCoat + Gyeon Wax. 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.