Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Strus napisał(a):

Ja tez nie pojmuję bo produkt jest absolutnie bezproblemowy

Każdy ma swój punkt widzenia, a jedna osoba nie może być wyznacznikiem czy coś jest dobre czy nie dobre . Szanuje Dziadzia za jego podejście do detailingu i testów ale każdy może się mylić tymbardziej że mnóstwo osób wypowiada się pozytywnie o produkcie. 

Niemniej jednak mi produkt bardzo przypasował, jedyne co to po aplikacji na całe auto, jadę jeszcze raz z miękka fibra i ot po temacie. Produkt nawet jak nie dotrze się to odparuje więc serio, nie widzę słabych stron 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 07:01, Domel napisał(a):

Muszę stworzyć jakąś swoją podręczną bazę wiedzy bo jak mnie ktoś pyta po miesiącu czy roku np czy produkt jest śliski - to nie sposób spamiętać wszystkich

Taki mały fakt, kiedyś postanowiłem porównać 90 % iqd dostępnych na rynku. Poświęciłem całą zimę i część wiosny, zapisałem cały zeszyt 32 kartkowy swoimi wnioskami, kasy iqd miał 2 podejścia na desce rozdzielczej. Czasami nocami trzeba było wjechać do pracy na magazyn by przetrzeć deskę w normalnej temperaturze i przy świetle. Jak użyłem wszystkie to postanowiłem że zrobię jeszcze jedno takie podejście, początek i koniec lata ( w połowie byłem na urlopie ), i początek jesieni. Tak by upewnić się z moimi notatkami. Powiem Ci że cały zeszyt wniosków powinien wylądować w śmieciach, inne warunki atmosferyczne i cała listę wywróciło mi do góry nogami i doszedłem do wniosku że nie warto tego publikować że względu na dużo rozbieżność. Gdzieś jest temat z moimi "domowymi" początkami. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DZIADZIA napisał(a):

Konsystencja beznadziejna i z QD nie ma to nic wspólnego

.

Miłego dnia 

 

No trudno to skomentować bo Twoja opinia jest co najmniej dziwna. Na szczęście każdy ma prawo do własnej. Nawet jeśli jest błędna 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 30.07.2023 o 12:52, DZIADZIA napisał(a):

Konsystencja beznadziejna i z QD nie ma to nic wspólnego

.

Miłego dnia 

Moim zdaniem ten produkt powinien być w kategorii Spray Sealantów, a nie QD.   Miałby łatwiej..., w kategorii QD must have to konsystencja wodnista bo z założenia każdy QD musi mieć właściwości czyszcząco domywające bo to jest QD i moim zdaniem konsystencja chociaż trochę gęstsza niż woda już zmienia klasyfikację produktu. 

Odwrotnie jak najbardziej ....

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, CAR CRAZY napisał(a):

Moim zdaniem ten produkt powinien być w kategorii Spray Sealantów, a nie QD.   Miałby łatwiej..., w kategorii QD must have to konsystencja wodnista bo z założenia każdy QD musi mieć właściwości czyszcząco domywające bo to jest QD i moim zdaniem konsystencja chociaż trochę gęstsza niż woda już zmienia klasyfikację produktu. 

Odwrotnie jak najbardziej ....

 

Stare dobre czasy KA, dyskutujemy czy produkt można sklasyfikować jako QD czy QS czy QW 😉

Notabene przy tworzeniu Tego produktu nie skupialiśmy się na kategorii ale na funkcjonalności.

Ultra szybka i bezproblemowa aplikacja (na mokro i na sucho), super hydro i zrzut, solidna trwałość, boost looku, przyjemny zapach umilający pracę (...)  Uważam, że produkt spełnia te wszystkie funkcje wyborowo 😉

I pewnie jak wszystko w detailingu jedni pokochają inni będą mieć awersję bo coś. Bawimy się dalej 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Ja wiem czy ultraszybka?

Wczoraj tak od niechcenia nałożyłem na klienta auto choć nie miał być myty ale głupio oddać brudne auto a do zdjęć potrzebowałem czystego.Aplikacja prosta , ale po ściągnięciu nadmiaru jeszcze musiałem raz następną fibrą przetrzeć całe auto ...przy QD nigdy tego nie robiłem.

Fajny produkt praktycznie jeden z niewielu QD jaki u mnie został bo  jednak trwałość 4 tygodnie na QD dla mnie to mało.

Jest tyle alternatyw dla QD które są bezproblemowe w aplikacji a trwałością je kładą, np właśnie Sapphire, SSW, Speed&Barrier, Fukapika czy Turtle Ceramic Sprey Coat....ostatnio myłem auto 2 miesiące po aplikacji Aqua Booster, hydro jak w dniu aplikacji ...czyli mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx dobra to po co kupować QD?

Cena nie jest niska, porównując do tego przykładowego Boostera to....aplikacja podobna, booster może troszkę bardziej tępo się dociera, szklistości podobna, wydajność, booster ok 15-20 ml na auto, QD podobnie ale raczej 20-30 ml, trwałość nie porównywalna więc jaki jest sens w QD?

Jedyny plus jaki widzę to osuszanie po myciu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD - quick detailer. Szybki, bezproblemowy produkt do przetarcia kurzu z auta, pomoc w osuszaniu itd... nie wiem czemu oczekujesz od QD trwałości ponad miesiąc ?! 

 

Booster - z założenia produkt do użytku po serwisie powłoki lub samodzielne zabezpieczenie. 

Błędem jest porównywanie tych produktów ze sobą moim zdaniem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, marcineke napisał(a):

to po co kupować QD?

To po co kupować QS, QW, jak mamy boostery, top coaty, spray coaty, sealanty (...) Po co kupować woski jak mamy powłoki - taki pytań można zadać setki. Każdy produkt ma swoje funkcje, przeznaczenie i względnie/bezwzględnie określona kategorie 😉

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke im więcej środków tym trudniejszy wybór i oczekiwania rosną. Ale prawda jest taka że się za tym nie nadąży bo co chwilę pojawia się coś nowszego, niby lepszego i wpada się w spiralę zakupów, i stoi tyle tego na półkach za miliony monet i ciągle to nie ten święty graal.

A kiedyś dawno temu był tylko Plastmal.

08_58_51_PLASTMAL-Kosmetyki-samochodowe-hurtownia-sklep-Tarnow.jpg.ef64c57d08ac057e5baf86b2be6dc6fc.jpg

Super świetny produkt do smalcowania lakieru, mega upierdliwy, ciężki w docieraniu, brudzący gumowe uszczelki i czarne plastiki. Na tamte czasy nie było mikrofibr bo to była kosmiczna technologia i były drogie. Docierało się starą podartą bawełnianą koszulką.

Ale po wszystkim banan na twarzy i wzrok przechodniów - bezcenne.

  • Lubię to 5
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIedługo ludzie będą chcieli żeby QD aplikowalo się w 3min i jego trwałość była minimum roczna ;). W AG Shapphire to jedyne co można mu zarzucić ( będąc serio czepialskim ) to to, że nawet po aplikacji dobrze jeszcze na sam koniec przelecieć jakąś puchową MF żeby postawić kropkę na i. Ten ostatni finalny przejazd można zrobić po aplikacji całego auta, zajmie to nawet nie 5min. Jak pisałem - produkt bezproblemowy , nie zostawia mazów, odparowuje w momencie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Uwielbiam takie dyskusje 😄 QD gdzieś się juz zatracił i oczekujemy niewiadomo czego po zwykłym QD. QD ma byc szybki przyjemny, dawać fajny poslizg, look i hydro ktore wytrzyma do nastepnego mycia (tydzien czasu) teraz ludzie oczekują żeby qd trzymały rok, nakładały sie same i urwały kochones przy aplikacji. Ja uwielbiam QD i co mycie jakis zapodaje na lakier bo fajnie mi podbija efekt wizualny auta i japa sama sie cieszy jak widze auto. A na moim czerwonym miekkim uni to praktycznie wiekszość produktów sie ciagnie to co bym nie polozył to musze jeszcze raz dotrzeć 😄 Czy mi to przeszkadza? Nie bardzo bo lubie sobie w koło auta pochodzic pare razy 😄 Shappire to fajny QS bo długo siedzi daje fajne hydro i calkiem latwo sie nakłada 😄 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno nie patrzę czy dany produkt ma na etykiecie QD czy ww czy sealant czy inne cudo. Biorę w łapę i się bawię. I tak sealant może być szybki i bezproblemowy a jakiś qd może być wolny i problematyczny. I co wtedy? Jak nazwiecie takiego QD? 
Granice się dawno zatarły i zacierają się jeszcze bardziej. W/g mnie te kategorie są już na tyle płynne że coraz mniejszy sens ma określanie czegoś QD czy QW czy boosterem. A na pewno nie pod kątem szybkości pracy. 

Sapphire dla mnie jest absolutnie bezproblemowy. 

Jak chcę więcej połysku to biorę WG. Jak większą trwałość to Sapphire. No w tej półce szybkich temat wyczerpałem. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał(a):

Granice się dawno zatarły i zacierają się jeszcze bardziej.

Dotyczy produktów, które pojawiły się w ciągu ostatnich 8-10 lat. Wcześniejsze QD (w większości przypadków nadal dostępne) - to typowe QD, charakteryzujące się większym, lub mniejszym podbiciem połysku, właściwościami czyszczącymi  i (w większości) mało problemową aplikacją. Producenci po prostu spełniają oczekiwania użytkowników, których większość to "niedzielni dbacze", zainteresowani jednym (najlepiej aplikowanym metodą natryskową), w miarę niedrogim zabezpieczeniem lakieru, które po 15-30 minutowej aplikacji da widoczny, kilkumiesięczny efekt. Garstka mniej, lub bardziej prawdziwych detailerów nie zmieni tego trendu - wydaje mi się, że za kilka lat, szukając typowego QD, będziemy musieli szerokim łukiem omijać wszelkie nowości i sięgać po produkty, które (oby) są i będą na rynku od wielu, wielu lat...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni lat wraz z ewolucją produktów detailingowych przybylo również kategorii. Myślę że każdy nowy produkt można z łatwością przypisać do tej lub innej tak żeby Quick Detailer jak sama nazwa mówi nim pozostał . Jeżeli mowa o AG Saphire to sam producent określa produkt jako spray coat a nie QD . Nie rozumiem zatem dlaczego w sklepach jest opisywany jako QD .


Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że skoro już mamy dedykowane określenia to należy z nich korzystać i prawidłowo klasyfikować produkty.

Najbardziej irytujące są "Quick Detailery" które w aplikacji są takie wymagające że tak w końcu wcale takie "quick" nie są.

 

Idealnym przykładem prawdziwego Quick Detailera jest Gyeon Q2M Quick Detailer, wszystko co jest bardziej wymagające w aplikacji nie powinno być określane jako Quick Detailer.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.