Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
51 minut temu, Radu5 napisał(a):

Jakie max najmocniejsze stężenie ech2o stosowaliscie producent zaleca 1:15-1:20, coś da nam 1:13 ?

No ale po co marnować produkt? Do czego chcesz używać?

Szczerze polecam do tego butelki CarPro Dilute z miareczkami do ECHO i innych produktow 😉

image.png.70e7d39250ed6b9b602fe822457f0808.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie max najmocniejsze stężenie ech2o stosowaliscie producent zaleca 1:15-1:20, coś da nam 1:13 ?
1:10 - 1:15 to jako waterless. Rozrób 1:20 - 1:25 i będziesz miał produkt wielofunkcyjny QD/glass cleaner/interior qd

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eidos71 napisał(a):

wydaje mi się, że za kilka lat, szukając typowego QD, będziemy musieli szerokim łukiem omijać wszelkie nowości i sięgać po produkty, które (oby) są i będą na rynku od wielu, wielu lat...

Wydaje mi się, że za kilka lat QD-ki odejdą do lamusa i będą reliktem przeszłości. Jak patrzę w którą stronę idą szampony i piany z SiO2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że za kilka lat QD-ki odejdą do lamusa i będą reliktem przeszłości. Jak patrzę w którą stronę idą szampony i piany z SiO2...

Może zły temat do dyskusji ale ciekawy wątek poruszyliście, w która stronę zmierza detailing?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko dziś robiłem auto, chciałem żeby było dłużej niż 2-3 tygodnie, położyłem Fireball Ultimate Coating Wax, aplikacja jak QD, z tym że to nie woda a gęsty żel, dotarcie to zebranie nadmiaru i połysk niesamowity.Producent deklaruje trwałość 4 miesiące.Dla mnie to idealne zastępstwo QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke  "idealne zastępstwo dla QD" tak piszesz. Wciąż wkładasz do 1 worka QD z mocniejszymi zawodnikami. QD jest od mycia do mycia i możesz go zastąpić spray wax'em, sealantem czy boosterem. Ale boostera już QD nie zastąpisz więc nie wymagajmy od niego trwałości miesiąc, dwa lub nawet 3... 

Doskonale rozumiem o co Ci chodzi bo sam mam teraz rozkminke co kupić na szybkie zabezpieczenie aut, których właściciele nie chcą wosku, ani powłoki nie mówiąc już o polerowaniu 😅 

Btw. Jak ktoś zna taki produkt który wytrzyma od 3 miesięcy w górę + dużo maskuje + aplikacja jak PPZ to posłucham. Aktualnie mam na tapecie Mothers Ultimatum Ceramic Wax albo jakiegoś Turtka 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea też bym chciał takie cudo co zastąpi korektę , nada połysk i będzie długo siedziało.

Wczoraj zrobiłem szybką akcję Poorboy's Black Hole nałożony maszynowo i na to Fireball Ultimate Coating Wax.

Całość zajęła mi ok 1,5h a efekt .....na takiego gruza co miałem to aż za dużo....wyszło rewelacyjnie i bez wysiłku.

Oczywiście jak skończyłem to miałem myśli że może lepiej było Primer z Neoxala , albo 3D Speed albo Zvizzer One liznąć ....ech za mało aut mi wjeżdża.

IMG_20230803_222106.jpg

IMG_20230803_222304.jpg

IMG_20230803_222307.jpg

IMG_20230803_222319.jpg

IMG_20230804_075424.jpg

IMG_20230804_080139.jpg

IMG_20230804_080202.jpg

IMG_20230804_080204.jpg

IMG_20230804_125947.jpg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka opinia. Zymol Field glaze vs sonus carnauba spiritz.

Różnice. Sonus wolniej wysycha tj można dalej ręcznikiem zajechać. Jest bardziej ślisko zarówno praca jak i wykończenie.

Zymol jednak trochę taki suchelec i wydajnością nie grzeszy.

I teraz największe zdziwko. Look. Gapiłem się z 10 minut. Różnią się na pierwszy rzut oka. Nie bardzo chciałem uwierzyć. Sonus ma lepszy połysk. Zymol ma klasę. Niemniej to na sonusie odbicia są ostrzejsze.

Prawa strona auta przednie drzwi zymol a tylne sonus. 

U Mariusza @CAR CRAZY produkt ponownie dostępny. Zdaje się że to lata nie było. Mój trochę oszczędzałem bo bardzo lubię produkt ale widać dno. Dobieram dalej jest petarda 😉

20230806_203356.jpg

20230806_203408.jpg

20230806_203410.jpg

20230806_203417.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.