Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszą QD1 nakłada się na suchy lakier (aczkolwiek skoro przetestowano na mokrym i da się to super),  ADBL SSW można na mokry ale to chyba nie jest qd?

Chyba że można go wykorzystać jako qd.

CHEMICAL GUYS AFTER WASH wychodzi najdrożej - a jak z trwałością w stosunku do ADBL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wwd napisał:

 ADBL SSW można na mokry ale to chyba nie jest qd?

Można go nazwać QD bo aplikacja jest banalna a właściwości jak QW :)  SSW można aplikować na suchy lub mokry lakier ;) U mnie 2 tyś wytrzymał na lakierze , po 2,5 tyś km była tafla ( 3 tyg samochód nie był myty , praca ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

U mnie 2 tyś wytrzymał na lakierze , po 2,5 tyś km

o kurde. to jak ja zrobiłem 3000 przez ostatnie 12 miesięcy to SSW wytrzyma mi cały rok  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wwd napisał:

Z tego co piszą QD1 nakłada się na suchy lakier (aczkolwiek skoro przetestowano na mokrym i da się to super),  ADBL SSW można na mokry ale to chyba nie jest qd?

Chyba że można go wykorzystać jako qd.

CHEMICAL GUYS AFTER WASH wychodzi najdrożej - a jak z trwałością w stosunku do ADBL?

ADBL QD1 ma sporo polimerów w składzie i jak na QD radzi sobie dzielnie.Powinien wytrzymać 1,5~2tys. Km w sprzyjających letnich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie królem do wszechstronnego zastosowania pozostaje QW od megsa (w czerwonej butli) można go stosować na słońcu, mrozie,na mokro i sucho.Latwoscia aplikacji i efektem jak dla mnie dystansuje większość innych QD jakie stosowałem ale jakiś niedoceniony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, menior napisał:

Dla mnie królem do wszechstronnego zastosowania pozostaje QW od megsa (w czerwonej butli) można go stosować na słońcu, mrozie,na mokro i sucho.Latwoscia aplikacji i efektem jak dla mnie dystansuje większość innych QD jakie stosowałem ale jakiś niedoceniony

To mój pierwszy QDek... Zapamiętałem go jako totalnie nijaki produkt. Niczym nie porywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
2 godziny temu, menior napisał:

QW od megsa (w czerwonej butli)

 

2 godziny temu, menior napisał:

dystansuje większość innych QD

 

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

To mój pierwszy QDek.

Panowie, strasznie mieszacie tematy. Przyznam, że nie wiem już czy pisząc QW to jedynie taka niezamierzona literówka i macie na myśli QD, czy faktycznie QW?

Było by fajnie, gdyby w temacie o QD, pisało się sie o QD :D, a nie o QW :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten QW od megsa to bardziej typowy QD, łatwy i szybki w aplikacji, podbijajacy wygląd ale sam w sobie krótkotrwały, i rekomendowany na juz nawoskowane auto przez producenta, jeśli to nie jest QD to czym jest w takim razie MD ;) co do efektu po nim to nie rozumiem, chyba kwestia gustu, stosowałem tez ten ultimate QD od megsa i tu efekt mnie nie powalił,tu się wszyscy zachwycają QD1 a dla mnie to produkt porównywalny z np.spectrum z K2, kwestia gustu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś pisałem kilka słów o CarPro ECH2O. 
Muszę sprostować sprawę z przyciemnieniem lakieru. Dziś nakładałem na auto z lakierem bez korekty i widać było delikatne przyciemnienie i minimalne maskowanie rysek. 
Ogólnie polubiłem ten produkt, na szybkie akcje jest idealny. Na aucie z korektą  dodaje szklistego połysku, na zaniedbanym dodatkowo minimalnie przyciemnia. 
Oprócz tego poprawia kształt kropel na wosku, choć samo QD kropelkuje słabo. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Last Touch od Megsa godny by kupić galona w ciemno?

Świetny QD, który ładnie podbija look. Dodatkowo w rozcieńczeniu 1:1 może służyć jako lubrykant do glinki. Minusem dla niektórych może być to ,że nie posiada właściwości ochronnych. Brak w nim polimerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Last Touch od Megsa godny by kupić galona w ciemno?

 

Szanuje ten QD i mam z połowę galona jeszcze :D Aplikacja i ścieranie banał, prawdziwy quick! detailer  Ja go stosuje tylko na zabezpieczone samochody, bardzo go lubię i ma świetny zapach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.