Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
43 minuty temu, sT3VE napisał:

Rozumiem, że mówisz o botoxie jako "ekstra osuszaczu".

Tak.

 

43 minuty temu, sT3VE napisał:

A co myślisz o zastosowaniu ECH2O jako osuszacz?

Jak najbardziej.

Ale nie spodziewaj się po nim efektów jak po SSW, SWM czy innych produktach.

QD możesz używać do osuszania jak i po osuszaniu jako LSP.

To są wszechstronne produkty. Oczywiście mają różne efekty ;)

Używałem kiedyś Sonaxa Brilianta do kabiny prysznicowej i "nabłyszczania" zabudowy kuchennej :)

Próbowałem kiedyś dla beki użyć QD po myciu na opony - jednak bez powodzenia. Totalnie opony nie absorbują tego typu wodnistych produktów ;);););)

Temat rzeka... ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
45 minut temu, sT3VE napisał:

osuszacz

o o o osuszacz to jest ciekawy temat :D

Nie jestem chemikiem i nie wiem czy to jest bezsensu, ale bawię się i eksperymentuję - i jeśli coś działa i sprawdza mi się ta metoda od dawna, to chyba ma sens ;)

Na przykład tutaj zdarza mi się robić kanapki. Szczególnie tylko w okresie letnim. Presja czasu i wysokiej temperatury lub mocnego kierunkowego słońca.

Po wymyciu auta - kiedy jest jeszcze mokre - dokładnie spiskuję całe auto którymś QD i wycieram dokładnie panel po panelu FLUFFYm.

QD przedłuża mi proces wysychania wody na lakierze i tworzeniu waterspotów ( tak wiem, ale "u nas" ta mityczna z demineralizowana woda do nabłyszczania robi w ciul wielkie waterspoty ... uhh )

Widzę już dobre kilka lat, że to po prostu działa.

Kiedy auto jest już osuszone dobieram sobie "LSP".

Na MK3 jest to od niedawna SSW lub SWM.

Ale wariacji jest wiele :) Bawcie się, eksperymentujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domel napisał:

o o o osuszacz to jest ciekawy temat :D

Nie jestem chemikiem i nie wiem czy to jest bezsensu, ale bawię się i eksperymentuję - i jeśli coś działa i sprawdza mi się ta metoda od dawna, to chyba ma sens ;)

Na przykład tutaj zdarza mi się robić kanapki. Szczególnie tylko w okresie letnim. Presja czasu i wysokiej temperatury lub mocnego słońca.

Po wymyciu auta - kiedy jest jeszcze mokre - dokładnie spiskuję całe auto którymś QD i wycieram dokładnie panel po panelu FLUFFYm.

QD przedłuża mi proces wysychania wody na lakierze i tworzeniu waterspotów ( tak wiem, ale "u nas" ta mityczna z demineralizowana woda do nabłyszczania robi w ciul wielkie waterspoty ... uhh )

Widzę już dobre kilka lat, że to po prostu działa.

Kiedy auto jest już osuszone dobieram sobie "LSP".

Na MK3 jest to od niedawna SSW lub SWM.

Ale wariacji jest wiele :) Bawcie się, eksperymentujcie.

Także używałem QD do pomocy przy osuszaniu, ale tylko gdy myłem w domu na podjeździe - u ojca w firmie ma filtr i nie ma mowy o waterspotach. Z tego co widzę to ECH2O to może być ciekawy produkt i w dość niskiej cenie, dlatego się nim zainteresowałem. Nie interesuje mnie zbytnio podbijanie niczego, gdyż na aucie siedzi wosk. Chodzi jedynie o pomoc w osuszeniu, gdyż po weekendowych bataliach z mamy autem został ogromny osad na dachu :( Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

btw. widzę że 16tego Września u @MrCleaner będą dni otwarte @Funky Witch. Postaram się być. Będzie okazja spytać kolegów o te produkty i plany na przyszłość.

Tak, 16 września zapraszam do MR Cleaner na dni otwarte. Najważniejszym punktem dnia będzie premiera najnowszej Wiedźmy. Ten produkt "napsuł" mi krwi ;) W jak najbardziej pozytywnym znaczeniu. 

Będzie można wypróbować każdy produkt, porozmawiać, wymienić doświadczenia. Chętnie posłucham Waszych opinii, wytłumaczę, opowiem o planach.

Zapraszam serdecznie.

 

Pozdrawiam
Mateusz

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech2O jako osuszacz jest dla mnie super.W butelce 500ml ma 50ml ech2o reszta wody.Daje rady nawet na czarnym bez nadmiaru mazów.Wygląd w porównaniu z tak chwalonym QD1 super.Jak kapnąłem mu trochę Reloada to już rewelacyjny wygląd i trwałość jak QW.

A co do QW do DG Aqua Wax jest o niebo lepszy niż te Wiedźmy.Przynajmniej na ciemnych lakierach np.burgund, czarnym i czekolada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam DG921 (kupiłem 3.8L)i nie mam powodów do narzekań, na czarnym ładnie podbija wygląd, dobrze czyści a odkąd użyłem na szybach to do płynu do szyb nie wróciłem. Mam nałożony sealant Wolfganga, czy opłaca się zmieniać DG 921 na CP Reload ? czytam dobre opinie ale nie wiem czy z sealantem dobrze zagra i czy względem wyglądu opłaci się taka zmiana (auto gruntownie myte co 2-3 tyg.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś miał styczność z QD Bouncer's D&D u nas jako mało znany,a na jednym z zagranicznych forum jest królem QD,jako ciekawostka tak samo ponoć dobrze się sprawdza na karoseri jak i na plastykach wewnętrznych  jako dressing 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, menior napisał:

Ktoś miał styczność z QD Bouncer's D&D u nas jako mało znany,a na jednym z zagranicznych forum jest królem QD,jako ciekawostka tak samo ponoć dobrze się sprawdza na karoseri jak i na plastykach wewnętrznych  jako dressing 

Zerknij tu jest trochę info:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, batinta napisał:

A taki, że nazwa czasami nie świadczy o zastosowaniu.

Takie zdanie w rzemiośle detailingu  wprowadza w błąd i zamieszanie mniej doświadczonych forumowiczów.

 Spryska ktoś potem lekko przykurzone auto D156 czyli szybkim woskiem, wypoleruje i ukaże mu się piękny widok swirli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dziś pierwszy raz użyłem Detailer's Magic Quick Magic.

Bardzo szybka akcja na myjni Blue, bo dziś detailingowy poniedziałek

 

QD świetnie się aplikuje. Atomizer robi fajną, delikatną mgiełkę a produkt ma przyjemny zapach.

Docieranie jest super szybkie i łatwe bez maz jak SWM.

Jestem bardzo zadowolony. QD w pełnym znaczeniu tego słowa - SPRAY AND WIPE AND GO.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Domel napisał:

Dziś pierwszy raz użyłem Detailer's Magic Quick Magic.

Można powiedzieć że mam 2 ulubione QDki. Ten niby trudniejszy w aplikacji to QD1. Nakładałem go przedwczoraj i na moim lakierze żaden qd nie daje takiego połysku... Jest ogień.

Drugi to przeciwny biegun czyli właśnie Quick Magic za prostotę i szybkość z jaką się ogarnie auto. Poza tym uwielbiam opakowania i atomizery DM. Oczywiście QM też daje swoje kilka groszy do wyglądu ale nie jest to już tak nachalny połysk jak w przypadku QD1. Oba produkty świetnie pachną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybka aplikacja to nic nie przebije Optimum ID&GE a i look super.Zapach bajka jak Donald z Pewexu.

Przyznam że QD1 też super wygląda w przeciwieństwie do zapachu który mi nie leży.

Jednak z przykrością stwierdzam że nie ma nic lepszego na przykurzone auto jak Ech2o.Masz mycie na sucho i dobry wygląd.Można bez obaw na czarnych nawet poszaleć.Świetnie odspaja bród i zapach oraz cena nie męczy.A jak kapniesz deczko Reloada to już inna liga.:blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także tego, ostatnio testowałem sobie większość pian, szamponów, ale z qdekami jestem daleko za murzynami. Poleca ktoś z AUTOPSJI Qd który ;

*wpływa na wygląd auta(nie ważne czy połysk czy głębia)

*Łatwy w użyciu ( lubię przed robotą usunąć jakieś delikatne water spoty, kurz - przy czym nie chce mi się docierać na 30 fibr)

Do tej pory używam QD1 i powoli mi się nudzi, przerobiłem botoxa,morning dewa i chyba 10l qd1. Na DW spuszczają się nad Bouncer's D&D ew. Jego miksem z sonax bsd. Cena aż tak nie gra roli, ale bez przesady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.