Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, JJZS.KAM napisał(a):

Obecnie praktycznie niedostępna, chyba że za 300 na A.... 🤣

Kruca fuk, faktycznie. Ostatnio kupowałem za 150 😛

To masz nexoala 365, fx protect 12m, capro 3.0.

 

Edit.

Na automotivecar jest za 200 cancoat 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zeea napisał(a):

Sam szukam alternatywy teraz. 

FX Vision. Też lubi się przypchać, zwłaszcza na tyłach, ale aplikacja, bezproblemowe docieranie, śliskość, zrzut i niezła wytrzymałość to rekompensują. Możesz zrezygnować z aplikatora na rzecz mikfofibry, nie rzutuje to na trwałość zabezpieczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy Flexipads prowool to bardziej do cięcia czy wykończenia?

Ja  wiem,że pewnie da się zrobić i one stepa,ale......? Ostatnio dobierałem lakier w mieszalni i tak z gościem rozmawiam o polerowaniu i ten mówi,że futro to finalnie do wykończenia.

Zgłupiałem 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek71 napisał(a):

Powiedzcie czy Flexipads prowool to bardziej do cięcia czy wykończenia?

Ja  wiem,że pewnie da się zrobić i one stepa,ale......? Ostatnio dobierałem lakier w mieszalni i tak z gościem rozmawiam o polerowaniu i ten mówi,że futro to finalnie do wykończenia.

Zgłupiałem 🙁

 

37 minut temu, Marx napisał(a):

jestem na biezaco po kilku filmach i z tego co zrozumialem to: futro->microfibra->gąbka.

jw. wg siły cięcia
do wykończenia, miekkie czarne gąbki

oczywiście zależy od lakieru, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p dzięki
Tak robiłem do tej pory tylko mnie zbił z tropu ten gościu z mieszalni.
Fioletowe futro od evoxa jest lepsze tzn bardziej agresywne dla takiego amatora jak ja?
Byłbym ostrożny- szczególnie na rantach :)
Wykończyć i tak trzeba,

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zeea napisał(a):

Litr deirona i litr T&g?  😁 

To ja jestem straszny sknera bo tyle to jeszcze na ani jedno auto nie wylałem 😂🤪

wczoraj też się dziwiłem. Dzisiaj na szczura wylałem ponad litr deirona 🤣

5 godzin temu, powerf napisał(a):

Hej, polecicie jakiś dobry sklep internetowy lub  allegro który dostarcza lakier do zaprawek wedle podanego kodu koloru?

MX Nowicki

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, powerf napisał(a):

Hej, polecicie jakiś dobry sklep internetowy lub  allegro który dostarcza lakier do zaprawek wedle podanego kodu koloru?

Podjedź do okolicznej mieszalni lakierów samochodowych, bez problemu powinni zrobić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie na ogólnym ale widzę że bardziej tutaj powinienem. Szukam jakieś nowej dobrej pasty i pada 125 + 65 do polerki da adbl roller 9mm. Potrzebuje odświeżyć czarny lakier w 18 letniej toyocie. Ma ktoś coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,
Pytanie nietypowe być może...
Jeśli chodzi o nasadki do do śrub foteli, jest jakiś gotowy zestaw? Ewentualnie jakie kupić, żeby na pewno nie brakło, najpopularniejsze rodzaje? Spline na pewno, coś jeszcze? Zestaw torxow i gwiazdek mam, zostało jeszcze to

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć dedykowanego tematu o terminach przydatności chemii więc wrzucę tutaj. Przegląd powłok, reload'ów i części wosków spowodowany historią sprzed tygodnia, kiedy to miałem zabezpieczyć na szybko auto żony (czyli nie C.Quartz UK). Nie chciałem znowu brać CarPro Reload więc wybrałem Neoxal 1.61 (kupiony dawno temu, bo we wrześniu 2021). Na szczęście jeszcze w domu zauważyłem, że jest jakiś taki lekki. Otwieram opakowanie i zamiast 'chlupotania' płynu słyszę stukanie dobiegające z butelki. Po otwarciu okazało się, że najprawdopodobniej rozpuszczalniki wyparowały i zostało coś twardego à la zaschnięty silikon/glut. Przynajmniej widać, że produkt posiada dużą ilość dodatków 😉 

Po weekendzie zacząłem sprawdzać zapasy powłok i innych produktów i wyszło, że baaardzo stary i paskudny Valet Pro Beading Marvellous spleśniał, a mocno przeterminowany Fireball Nano Coat z terminem do 04.2017!  zmienił się w kryształ w zalewie, ale nadal jest częściowo płynny.

Poza tym 3 szt powłok od Aqua i 4 szt C.Quartz kupowane w 2021 i 2022 stan idealny, CP Reload z terminem do 08.2022 stan idealny, nawet już dwa razy w tym roku aplikowany, Body Armor z Detailink niezmieniony, Angelwax H2Go jak w dniu zakupu, woski od Dodo Juice nawet trzymane od 3 lat w bagażniku (te resztki w grudkach) po podgrzaniu w dłoniach zachowują się jak woski, reszta też.

Co do przechowywania, poza dwoma woskami w bagażniku, wszystko inne w oryginalnych opakowaniach (Aqua tylko buteleczki, C.Quartz dodatkowo w srebrnych torebkach strunowych), które były zapakowane w duże plastikowe pojemniki do przechowywania i trzymane na regale w domu w ciemnym pomieszczeniu gospodarczym, czyli temperatura raczej 19-25'C.

Nie piszę tego w ramach próby reklamacji czy ataku na jakąkolwiek firmę, bardziej jako informacja dla osób, które tak jak ja czasami kupują coś na zapas, a wychodzi jak zwykle 😉 Fireball-01.jpg

Fireball-02.jpg

Fireball-03.jpg

Neoxal-1-61-001.jpg

Neoxal-1-61-003.jpg

Neoxal-1-61-005.jpg

Neoxal-1-61-007.jpg

Powloki-001.jpg

Powloki-002.jpg

 

Spraye-01.jpg

Ech2Go.jpg

Woski-01.jpg

Woski-02.jpg

Woski-03.jpg

Woski-05.jpg

 

 

 

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jedynie w kwestii CP - korzystam od kilku lat. Powłoki jak i reszta ich chemii miały dawniej metkowaną datę produkcji i przydatności. Od ponad roku trafiam tylko na datę produkcji - zakupy w różnych sklepach. Co do powłok dawniej było 2 lata więc teoretycznie ta Twoja z 2021 odpowiednio przechowywana nadal jest ok, z doświadczenia 6-8 miesięcy więcej 😉 słabiej jest z np pastami polerskimi, konsystencję trzymają ale słabiej pracują. Praktyka nauczyła mnie ile chemii kupować żeby na półce nie umarła 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qukie Miałem taki sam problem z Reload'em z Neoxala. Napisałem do nich na fb i otrzymałem taką odpowiedź. "Wiem o co chodzi. Problem wyszedł w trakcie. Trudny do przewidzenia. Pomimo wzmocnionego tworzywa HDPE, reagowało ono z produktem. Teraz przeszliśmy na szkło i jest ok". Postawa producenta bardzo fajna bo dostałem nowy produkt. 

image.png.ace5000e0f89fff35b70f70e844eb03b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanem powłok nie jestem, więc nie mam ich w arsenale. Jedyna to kilkumiesięczny Dlux, jeszcze nieotwarty, więc żaden wyznacznik w temacie trwałości chemii. Jestem natomiast chomikiem i mam trochę różnego szpeju do ochrony lakieru w innych formach - woskach i płynnych formach. Mam np. jeszcze trochę CarPro Hydro2 Lite kupiony w 2018 roku. Pływają w butelce jakieś farfocle białe w ilości niewielkiej, natomiast sam produkt działa świetnie. Mam dressing matowy od Good Stuff już ze 2-3 lata - działa świetnie. To samo Rims Detailer od nich kupiony w chyba 2019 lub 2020 roku. Wstrząsnąłem, i zrobił się jednolity. Żadne gluty nie pływały w butelce i nie zatykały atomizera. Aplikował się normalnie, zapach też ok (poziomki). Mam trochę nowszej chemii do ochrony lakieru w płynie, jakieś 15 wosków twardych (w większości syntetyki i hybrydy, 2-3 naturale też się znajdą). Duży baniak piany Yeti kupiony ze dwa lata temu i w końcu w tym sezonie zacznę go używać. Co ciekawe zostało mi z poprzedniego sezonu w baniaku ze dwa litry rozrobionego Yetiego 1:14. Nie pamiętam czy go rozrobiłem w kranówie czy też w destylowanej. Podejrzewam destylowaną, bo nic się jej nie stało. Dalej ładnie pachniała, nic się nie wytrąciło, pianka też z pianownicy wyszła lux. Mam jeszcze 5 letniego Interior wow bananowego od ADBL, ale nie wiem co z nim. Może teraz przy robieniu wnętrza sprawdzę i jak będzie ok to przelecę plastiki. Jakieś stare APC też od nich mam, Pre spray i Textile Rinse. Wszystko przechowywane w boxach plastikowych zamykanych pokrywkami w suchej piwnicy. Temperatura pokojowa cały rok (znajduje się tam kocioł, więc zimą samym sobą dogrzewa pomieszczenie, latem jest całkiem przyjemnie i chłodniej niż na zewnątrz).

Generalnie jestem zaskoczony, bo nic mi się nie zważyło, zepsuło czy spleśniało. Post kolegi wyżej jednak dobrze wskazuje, że czas chyba się opanować i korzystać z tego co już jest, a nie kupować ciągle to nowe i nowe. W pierwszej kolejności zużyję wszystko co płynne w kolejności jak kupowałem. Woski pewnie posiedzą dużo dłużej, więc zacznę ich używać kiedyś tam po przerobieniu płynnych zabezpieczeń. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.