Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kierownicę skórzana i mieszek od gałki biegów. Niezniszczone, bo auto w miarę świeże. Jak o to dbać? Wydziałem filmy na YT ale to jest ekstremalne, zdzieranie lakieru i kładzenie nowego.
Z tego ci wyczytałem potrzebuje cleaner i coś do zabezpieczenia. I że najlepiej aby kupić to z tej samej firmy. Ale jak często działać ten zestaw? Czy może cleaner rzadziej a qd częściej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw zawiera środek do czyszczenia, środek do impregnacji, szczoteczkę i fibry. QD dowolny, ale to nie przy czyszczeniu i impregnacji, tylko później do bieżącej pielęgnacji

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie, obejrzałem dwa filmy chyba u dziadzi. Pozostały czas siedziałem nad wyborem polerki i pozostałych kosmetyków skórę zostawiając na koniec, bo mam jej mało. Jeszcze mi została tapicerka ale po 2 tygodniach researchu mam chwilowo przesyt materiałów o detailingu i czas otworzyć 7 paczek których przyszły i wziąć się do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o pracę scrubpadem - w weekend zamierzam przesiąść się z pędzelkowania:

  1. spryskuję scruba siuwaksem
  2. szoruję element
  3. scrub robi się brudny po kilku elementach
  4. ... i co dalej?

No właśnie co dalej zrobić ze scrubem jeżeli już nałapie brudu i jest czarny? wypłukać w wiadrze wody i dobrze wyżąć?

Jak postępujecie ze scrubem jak już jest brudny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne było już gdzieś o tym mowa, ale przekopać się nawet przez wyszukiwarkę to wyzwanie. Ile realnie po otwarciu można trzymać Dluxa zanim coś mu się stanie tzn. zacznie się krystalizować? Drugie pytanie, jak wygląda jego wydajność? Przeznaczony jest na felgi 17 cali, plastikowe podszybie, nieduży plastikowym dyfuzor pod tylnym zderzakiem i lampy. Opitolę trzydziestką cały taki zestaw? Felgi oczywiście chcę zabezpieczyć w całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Wolf 30 ml zdecydowanie wystarczy, co do trwałości pół roku wytrzymuje na pewno szczelnie zamknięty i w odpowiednich warunkach (chłodno, sucho, ciemno) - więcej nie miałem okazji przechowywać otwartego wcześniej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Wolf Ja swojego DLUXa mam otwartego 2 lata i nic się z nim nie dzieje, zabezpieczyłem korek folią by jak najmniej powietrza się dostawało. Co do wydajności to na spokojnie sporo jeszcze zostanie. Ja ze swojej butelki 30ml zrobiłem w pełni dwa komplety felg (18 i 16), reflektory przednie i wszystkie listwy plastikowe w Mini Paceman i zostało jeszcze z 10lm.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator coś więcej na ten temat? Osobiście zawsze zabezpieczałem takie wrażliwe rzeczy kawałkiem folii stretch lub kuchennej. Nakładałem folię na otwór buteleczki od góry z naddatkiem, aby pokryło gwint i nieco wychodziło na zewnątrz. Następnie nakręcałem korek od butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - może ktoś posiada wiedzę (najlepiej praktyczną, czyli dokonał zakupu w UK i odbierał zakupiony towar w PL), dot. zakupu kosmetyków samochodowych w sklepie internetowym w UK z wysyłką do PL. Z tego, co na razie wiem, przesyłka z UK do PL z takimi zakupami nie podlega opłacie celnej, o ile wartość deklarowana nie przekracza 150 Euro. Jednak jeśli Urząd Celny stwierdzi, że kosmetyki nie zostały wyprodukowane w UK, cło zostanie naliczone niezależnie od wartości towaru w przesyłce. Dodatkowo, jeśli wartość kosmetyków przekracza ok. 36 Funtów, naliczony zostanie obligatoryjnie VAT 23 %. Czy tak to wygląda ?

Edit - dodatkowo czy prawdą jest, że kosmetyki samochodowe należą do grupy towarów z ograniczeniem transportu z UK do PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.