Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, D@ViD napisał:

Pasów ogólnie nie zaleca się "czyścić" 🙂

Dawid bzdura. Czyści się je tak samo jak inne elementy tapicerki. Tylko nie należy stosować środków, które mogą uszkadzać włókna.

A tutaj masz informację ze strony Volvo Polska

Czyszczenie pasów bezpieczeństwa

Zaktualizowano 9.07.2020

Należy stosować wyłącznie zalecane przez Volvo kosmetyki samochodowe. Czyścić regularnie i usuwać plamy od razu dla uzyskania jak najlepszego rezultatu. Przed zastosowaniem środków czyszczących ważne jest oczyszczenie powierzchni odkurzaczem.

Pasy bezpieczeństwa

Należy użyć ciepłej wody z detergentem syntetycznym. W sieci sprzedaży Volvo dostępny jest specjalny preparat do czyszczenia tkanin. Przed umożliwieniem zwinięcia pasa należy dokładnie go osuszyć.

 

Źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xadamx napisał:

Dawid bzdura. Czyści się je tak samo jak inne elementy tapicerki. Tylko nie należy stosować środków, które mogą uszkadzać włókna.

A tutaj masz informację ze strony Volvo Polska

Czyszczenie pasów bezpieczeństwa

Zaktualizowano 9.07.2020

Należy stosować wyłącznie zalecane przez Volvo kosmetyki samochodowe. Czyścić regularnie i usuwać plamy od razu dla uzyskania jak najlepszego rezultatu. Przed zastosowaniem środków czyszczących ważne jest oczyszczenie powierzchni odkurzaczem.

Pasy bezpieczeństwa

Należy użyć ciepłej wody z detergentem syntetycznym. W sieci sprzedaży Volvo dostępny jest specjalny preparat do czyszczenia tkanin. Przed umożliwieniem zwinięcia pasa należy dokładnie go osuszyć.

 

Źródło

Detergent Volvo na bazie szarego mydła. Kiedyś ogarnąłem właśnie takie pasy brudasy ciepłą wodą i szarym mydłem. Pięknie dało radę 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xadamx napisał:

Zaktualizowano 9.07.2020

A widzisz, nie miałem updejtu softa 🤔😄

Ale trzeba zaznaczyć, że można , ale tylko pod warunkiem :

Godzinę temu, xadamx napisał:

Należy stosować wyłącznie zalecane przez Volvo kosmetyki samochodowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 to było pytanie w celu utwierdzenia się. Oczywiście wiem, że minimum 3-4 pady na auto, plus przedmuchiwanie, przemywanie padów itp. 

Ale na pewnej grupie na fb, są fachowcy, którym jedna gąbka cutingowa 150mm wystarcza na auto typu SUV 🙃 

Więc czas wypisać się z tej grupy bo poziom znacznie poniżej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, t.sienkiewicz91 napisał:

Ale na pewnej grupie na fb, są fachowcy, którym jedna gąbka cutingowa 150mm wystarcza na auto typu SUV

Na upartego, korzystając z padwasher-a i mając nieograniczony czas pracy, jeden pad w rzeczywistości wystarczy (pod warunkiem, że będzie to pad dobrej jakości i umiejętnie używany - tzn. nie rozleci się w ciągu cięcia lakieru z winy użytkownika, lub z powodu słabej jakości wykonania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczny gotowy preparat do miejscowego/punktowego czyszczenia tapicerki i podsufitki. Preparat, który nie pozostawia plam/zacieków i najlepiej nie trzeba przecierać wilgotną mikrofibrą. Myślałem o Adbl Bonnet lub Shiny Garage Fabric Cleaner? Ale może zaproponujecie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx @V1RU$
To czym wkońcu te pasy czyścić? Jestem właśnie przed czyszczeniem i ciągle się waham. Obawiam się, że na moje zwykły bonnet nie wystarczy
Ja robiłem tak:
Green Star 1:20, szczotkowanie Vikanem do powstania pianki (oczywiście po obu stronach), zebranie APC mokrą fibrą, przetarcie na sucho i rozciągnięcie do wyschnięcia - najlepiej na chociaż kilka godzin. Leciała brudna woda z mikrofibry, więc działało Chyba miejscami były już przebarwione, ale wyglądały dużo lepiej! Bonnet trochę zebrał, ale efekt był mizerny, nie mógłbym tak ich oddać.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MMCzysci napisał:

Ja robiłem tak:
Green Star 1:20, szczotkowanie Vikanem do powstania pianki (oczywiście po obu stronach), zebranie APC mokrą fibrą, przetarcie na sucho i rozciągnięcie do wyschnięcia - najlepiej na chociaż kilka godzin. Leciała brudna woda z mikrofibry, więc działało emoji6.png Chyba miejscami były już przebarwione, ale wyglądały dużo lepiej! Bonnet trochę zebrał, ale efekt był mizerny, nie mógłbym tak ich oddać.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

 

A APC spryskiwałes do przemoczenia pasów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były mokre/wilgotne, owszem, ale nie całkiem zalane - bez przesadzania. Z drugiej strony, pojedynczymi psiknięciami nie nasączysz dobrze włókien i będzie problem z rozprowadzeniem środka. One muszą trochę "naciągnąć", aż zacznie się chemia delikatnie pienić przy szczotkowaniu. Wszystko zależy też od tego, jak bardzo masz pasy brudne, może ewentualnie obejdzie się bez intensywnego szorowania. Ja też mógłbym nad nimi siedzieć w nieskończoność, ale ani nie miałem tyle czasu, ani nie chciałem przesadzić. Ostatecznie efekt mnie bardzo zadowolił.

Wyryte w skale z S20 FE 5G









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MMCzysci napisał:

Były mokre/wilgotne, owszem, ale nie całkiem zalane. Pojedynczymi psiknięciami nie nasączysz dobrze włókien i będzie problem z rozprowadzeniem środka. Wszystko zależy też od tego, jak bardzo masz pasy brudne, może ewentualnie obejdzie się bez szorowania.

Wyryte w skale z S20 FE 5G




 

Oj nie, bez szorowania na pewno się nie obejdzie 😛 Gdzieś we wcześniejszej relacji wrzucałem pasy, nie dojść że szare to na pewno od nowości nie były dotykane więc tu samo popsikanie APCtem oraz zebranie tego mikrofibrą nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.