Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki program suszenia  ustawiasz? 

Przy suszarce bębnowej dla bezpieczeństwa najlepiej ustawić suszenie „na zimno” albo w niskiej temperaturze. U mnie np. jest program do syntetyków gdzie suszy w niskiej temp. I od siebie polecam wybrać się do drogerii (np. Popularnej niemieckej sieciówki) i kupić piłki do suszarki - takie gumowe „jeżyki” - naprawde fajnie rozbijają i zmiękczają każde suszone pranie. Odkąd zacząłem ich używać mf po suszeniu są jeszcze miękksze i jakby napowietrzone. A koszt żaden (~10pln).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut Oczywiście że jest sens.  Do ceramiki wcale nie trzeba polerować auta,  musi być idealnie wyczyszczone i odtłuszczone,  aby powłoka się przyjęła.  Jest są jakieś rysy na lakierze,  powłoka potrafi je nawet bardziej uwidocznić,  stąd zazwyczaj robiona jest korekta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grechut napisał:

Kładł ktoś ceramikę na lakier bez polerki? Chciałem położyć na lakier już przygotowany tylko bez polerki i zastanawiam się czy sens jest kłaść bez polerowania.. 

Możesz, dlatego nie. I jesteś pewien, że masz lakier bez "hydrowosków"... Porządne przetrzyj IPA

 

 

Chociaż nie jestem fanem takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, penkus5 napisał:

@grechut Oczywiście że jest sens.  Do ceramiki wcale nie trzeba polerować auta,  musi być idealnie wyczyszczone i odtłuszczone,  aby powłoka się przyjęła.  Jest są jakieś rysy na lakierze,  powłoka potrafi je nawet bardziej uwidocznić,  stąd zazwyczaj robiona jest korekta. 

No właśnie e to jest czarny kolor i rysy widać ale to auto za 5tys zł do codziennego tłuczenia stąd szkoda mi trącić czas na polerowanie. 

 

Godzinę temu, alexander.p napisał:

Możesz, dlatego nie. I jesteś pewien, że masz lakier bez "hydrowosków"... Porządne przetrzyj IPA

 

 

Chociaż nie jestem fanem takiego rozwiązania.

Na tym lakierze to juz dawno nic nie było, na pewno zrobię pełna dekontaminacje wraz z glinka itp tylko zastanawiam się nad właśnie kładzeniem powłoki. Jeszcze mogę w sumie położyć cleaner + wosk. Pewnie takie rozwiązanie bardziej zakryje niedoskonałości na lakierze w postaci rys itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grechut napisał:

No właśnie e to jest czarny kolor i rysy widać ale to auto za 5tys zł do codziennego tłuczenia stąd szkoda mi trącić czas na polerowanie. 

 

Na tym lakierze to juz dawno nic nie było, na pewno zrobię pełna dekontaminacje wraz z glinka itp tylko zastanawiam się nad właśnie kładzeniem powłoki. Jeszcze mogę w sumie położyć cleaner + wosk. Pewnie takie rozwiązanie bardziej zakryje niedoskonałości na lakierze w postaci rys itp. 

 Z glinka bym nie ryzykował, mniej lub więcej "rysuje" lakier 😉

 

13 minut temu, Arttreyu napisał:

Szybkie pytanie. 

Po korekcie lakieru oastami 3D i na to soft99 fusso coat, muszę używać cleaner do lakieru, czy wystarczy go dobrze odtłuścić? 

IPA 50% wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arttreyu Wystarczy dobrze odtłuścić. 

@grechut Glinką narobisz kolejnych rys,  nie każda powłoka i nie każdy wosk maskują niedoskonałości. 

Jeśli nie chcesz robić korekty,  a chcesz przykryć trochę rysy,  to cleaner i wosk moim zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za nie długo będzie promocja na myjkę ciśnieniowa z lidla i zastanawiam się czy kupić ją czy lepiej myć auto na myjni z moich obliczeń wyjdzie, że zamiast kupić myjke to będę mógł myć auto na myjnie 50 razy w cenie tej myjki. Będę chciał myć raczej tylko swoje auto i może kostkę brukowa lecz pewnie w ciągu roku będę się wyprowadzał i mycie kostki już nie będzie istotne.

Chciałbym, żeby ktoś doradził może ktoś kupił jakąś myjke i widzi plusy lub minusy i czy to wydanie kase w błoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrejkBr na plus to możesz sobie umyć u siebie na swoich warunkach i to jest spoko. Odnośnie kosztu to się nie wypowiem bo to kwestia indywidualna natomiast wcześniej mając blisko do myjni szybciej było mi podjechać niż teraz rozstawiać się ze sprzętem i sprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grechut napisał:

Kładł ktoś ceramikę na lakier bez polerki? Chciałem położyć na lakier już przygotowany tylko bez polerki i zastanawiam się czy sens jest kłaść bez polerowania.. 

Całkowicie bez sensu pomysł. 

2 godziny temu, grechut napisał:

Jeszcze mogę w sumie położyć cleaner + wosk.

I tego się trzymaj jeśli nie chcesz robić korekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 12.03.2022 o 20:25, zwirek03 napisał:

Jaki program suszenia  ustawiasz? 

Przeważnie "syntetyki". U mnie w suszarce nie mam wpływu na temperaturę suszenia, są programy mniej i bardziej delikatne, z tym że przy wybraniu programu delikatnego wtedy sugerowane zapełnienie suszarki to np 1, max 2 kg. Jeżeli dam więcej to i tak program trwa wtedy duzo dłużej bo czujnik wilgoci wydłuża czas suszenia i wychodzi na koniec tyle co klasyczny program, dlatego leci "syntetyki" i faktycznie "piłka" lata w bębnie razem z fibrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrejkBr pytanie czy myjesz czy spłukujesz auta z brudu. Wiadomo ze na bezdotyku noe umyjesz auta porządnie chyba ze weźmiesz wiadro szampon itp. Pod domem masz plus ze nie spieszysz się nikt nie czeka w kolejce. Ja akurat posiadam stara myjkę lavora z ciśnieniem bez szału ale Ewy wystarczająca. Gdyż samym ciśnieniem nie myjesz. Jeśli się wyprowadzasz go gdzie? Tak gdzie już nie będziesz mógł z niej korzystać? A może zostanie jakaś działka albo można odsprzedać zawsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, penkus5 napisał:

@Arttreyu Wystarczy dobrze odtłuścić. 

@grechut Glinką narobisz kolejnych rys,  nie każda powłoka i nie każdy wosk maskują niedoskonałości. 

Jeśli nie chcesz robić korekty,  a chcesz przykryć trochę rysy,  to cleaner i wosk moim zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem. 

@alexander.p

Chyba bardziej zajechanego lakieru niż w tym focusie nie widziałem 😛 To typowy wół roboczy i nawet jak dodam mu parę rys przez glinkowanie to w ostatecznych rozrachunku sprawdzi się lepiej niż bez glinkowania. Samą chemią nie ruszę tego co jest na lakierze, nie ma szans. Dzięki za sugestie, na pewno wykorzystam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grechut napisał:

@alexander.p

Chyba bardziej zajechanego lakieru niż w tym focusie nie widziałem 😛 To typowy wół roboczy i nawet jak dodam mu parę rys przez glinkowanie to w ostatecznych rozrachunku sprawdzi się lepiej niż bez glinkowania. Samą chemią nie ruszę tego co jest na lakierze, nie ma szans. Dzięki za sugestie, na pewno wykorzystam 🙂

hehe, ok ale glinka może zmatowić lakier 😉 Glinkę uzywam tylko przed korektą. Pożądna chemiczna dekontaminacja, ewntualnie delikatnie MF zdejmiesz smołę. Mycie pożądnym szamponem + idealnie sprawdzi się Szampon Meguiar's Car Wash Plus +odtłuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, alexander.p napisał:

hehe, ok ale glinka może zmatowić lakier 😉 Glinkę uzywam tylko przed korektą. Pożądna chemiczna dekontaminacja, ewntualnie delikatnie MF zdejmiesz smołę. Mycie pożądnym szamponem + idealnie sprawdzi się Szampon Meguiar's Car Wash Plus +odtłuszczenie.

Spoko, rozumiem. Chyba jednak zaryzykuję zastosowanie glinki bez polerki. Sądzę, że ten lakier nigdy nie widział porządnego odsmolenia. Ostatnio myłem felgi to ich ogarnięcie zajęło mi spokojnie 3 godzinki ( bez spiny ). Syf co niemiara, Excede UWC musiałem z 3x podchodzić żeby nie było czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że strach przed glinką nie jest konieczny. Jeśli mamy czarne auto w super stanie, to może i tak, ale na kolorach, na których nie widać mocno mikrorys, a już zwłaszcza przy powłoce, która i tak ma pewne uszkodzenia i niedoskonałości, nie robi to bardzo dużej różnicy.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWC to nie deiron.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Tak totalnie z czapy zapytam. Udało mi się podrapać szkiełko aparatu w S20. Ryska drobna, w zasadzie trudna do zauważenia, ale wypada akurat w takim miejscu, że robi "czary-mary", jeśli na soczewkę pada mocne punktowe światło i na zdjęciach mam wtedy przepiękny hologram... dam radę to wypolerować ręcznie, czy mogę ewentualnie narobić większych uszkodzeń? Cholernie irytujące.
Jeśli to pogarsza moją sytuację, to dodam, że czuć ją pod paznokciem...

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.