Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Żółty i czerwony NAT w zależności od tego jak mocne masz defekty. Co do pasty wykończeniowej to zależy jaki efekt chcesz uzyskać ale to już nie będzie one step. Dla jednego UC na czerwonym NATcie będzie dawać w pełni zadowalające wykończenie dla innego nie. Spróbuj najpierw typowy one step jeśli Cię nie zadowoli dokupisz sobie np. tego Kocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pływak napisał:

Podepne się pod temat mam szczotkę z zestawu colourlock i szukam drugiej bardziej miekkiej porównywał ktoś szczotke excede?

Szczotka colourlock jest mega twarda . Według mnie nie nadaje się do plastików . Zakupiłem SG i według mnie dobry zakup , włosie miękkie i dobrze się nią pracuje :) Na priv mogę ci podesłać filmik z pracy tą szczotką :)

28208716_1778307298880530_303733801_o.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pływak napisał:

Podepne się pod temat mam szczotkę z zestawu colourlock i szukam drugiej bardziej miekkiej porównywał ktoś szczotke excede?

Jeśli mówisz o tych drewnianych owalnych to jak będziesz przy okazji w jakiejś galerii handlowej wejdź sobie do wojasa. Wg mnie są idealne do prac czy desce i plastikach w środku. Colourlocka niestety nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co możecie polecić w przystępnej cenie do zabezpieczenia kierownicy skórzanej.. Mam na razie przejechane 15tys km i chciałbym żeby kierownica za 3-4 lata dalej tak wyglądała a wiadomo że z czasem może się wycierać, błyszczeć.
Macie jakiś środek, który pomoże utrzymać kierownicę w stanie jakim jest teraz?
Najlepiej coś tańszego bo po wczorajszym zamówieniu pójdę z torbami :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mateusz65 napisał:

Takie pytanie dot. woskowania, czy po aplikacji klasyka Collinite 476's po dniu można nałożyć dodatkowo np. ADBL SSW lub DM Spray Wax Magic ?

Chodzi mi o to czy jest taki sens choć trochę ?

Osobiscie nie widze sensu na swiezo nalozony wosk cos nakladac,co niektore QD moga nawet pogarszac chwilowo wlasciwosci wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie colourlock jest zbyt twarda dla mnie i przy zamowieniu chciałem nabyć jakaś bardziej miękką.
Ja właśnie też szukam takiej szczotki.
Mam colourlocka i faktycznie jest mega twarda.
Biorę pod uwagę Excede albo SG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do QD na świeży wosk: ja uważam, że to jedno z pytań, które powinny przejść do jakiegoś kanonu forum. Nie chcę być źle zrozumiany, ale gdzie leży sedno takiego pytania? Czy ma sens z punktu widzenia ochrony? Wyglądu? Tego i tego? Własnych preferencji na temat efektu, trudnych do ujęcia? Przecież odpowiedź może być dowolna, w zależności od tego, co jest priorytetowe w danym przypadku. Nie da się stwierdzić: - ma sens! - albo: - nie ma sensu i basta! - zawsze będzie pierwiastek dowolności.

Moim PRYWATNYM zdaniem, walenie QW/QD na świeży wosk to widzimisię, które nie niesie żadnych wymiernych korzyści, chyba, że taka para jest jakoś skrupulatnie zaplanowana. Po to woskuję, żeby dać kompleksową ochronę i poprawić wygląd. Jeżeli efekt mnie nie zadowala, to znaczy, że wybrałem zły wosk. Fakt, że jestem względnym minimalistą i Fusso czy 476S uważam za produkty w porządku, które na podniszczonym lakierze, zwłaszcza cudzego auta, i tak robią niezłą robotę (a dla "niedetailingowego" właściciela - wyśmienitą), ale gdybym podniósł poprzeczkę, to wciąż chciałbym postawić kropkę woskowaniem (zaś woski - przypominam - wpadają do szerokiego wora produktów o nazwie "last step protection", skracanej jako "LSP"). Ergo - mówię NIE. A czy @Mateusz65 powie nie - to zależy tylko od niego. Nie od rad kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał niebawem felgi po renowacji. Powłoki za drogie. Nie mój budżet. Hi Temp wytrzyma temperatury i poleży ? Czy jest jakieś trwałe budżetowe a niekoniecznie woskowe rozwiązanie ?

Taki np Sonax Extreme Nano Pro albo FW Talisman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Strus napisał:

Będę miał niebawem felgi po renowacji. Powłoki za drogie. Nie mój budżet. Hi Temp wytrzyma temperatury i poleży ? Czy jest jakieś trwałe budżetowe a niekoniecznie woskowe rozwiązanie ?

Taki np Sonax Extreme Nano Pro albo FW Talisman ?

Podlaczam sie pod pytanie,tez nie mam ochoty na nie nowe felgi drogich produktow uzywac.Zakupilem Talismana(mialem tez kiedys tego Sonaxa) ale one trzymaja cos jak BSD tez stosowany w tym cele do kolejnego max 2 mycia :dry:Moze fusso dluzej polezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli 476 poleży i pół roku... co z tego jak nie ułatwia domywania felg? Tzn może ułatwi ale brud bezdotykowo nie schodzi a i osad z klocków się czepia. Jest mój długodystansowy test na forum.

Co do talismana to raczej qd do kół. Dłużej niż 476 to na pewno nie poleży. Nie poleży nawet 1/5 tego co ten wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mateusz65 napisał:

Chodzi mi tylko o QW a nie QD, chodziło mi tylko o wzmocnienie 476s jakimś dodatkowym QW zabezpieczeniem. 

Tak jak napisal @Michał126  To wylacznie kwestia Twoich preferecji.sam wosk nie wymaga jakiegos wzmacniania ale jesli masz taki kaprys to po kolejnych myciach dac jakis QD/QW by dodac cos tam do wygladu i go odrobine wzmocnic 

1 minutę temu, Strus napisał:

W wątku o Talismanie FW jest pewny że poleży dłużej niż Colli czy FK a Ty mówisz żę po 2 myciach  zjeżdża. Hmmm....

Juz pisalem o tym w dedykowanym watku i ktos to tez potwierdzil,mi on splywa bardzo szybko do max 2 myc i nawet sie pytalem w dedykowanym watku producenta,bez odpowiedzi

3 minuty temu, Tomas22 napisał:

@menior  

Collinite nieźle leży na felgach. 

Soft wytrzyma do drugiego mycia :)

Ciekawe :oA czemu colli trwalszy od Fusso (znanego twardziela)? Tak sie sklada ze mam obydwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mateusz65 napisał:

Chodzi mi tylko o QW a nie QD, chodziło mi tylko o wzmocnienie 476s jakimś dodatkowym QW zabezpieczeniem. 

Odpowiadam zgodnie z treścią swojego poprzedniego posta: NIE. Jak zrobisz (zgodnie z treścią poprzedniego posta) - Twoja sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.