Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pytanko z okazji szykowania letnich fel:

Takie wżery, dam radę ogarnąć w garażu (jaką procedurę proponujecie), czy już tylko renowacja u profesjonalistów?

kQgr6kOpwkVkodVyQqrsPZ0fic5znCpYcaEm8Lwo

oLCBB9Ilr61ITjRAP8dSkWu2cmzOXJwf7Pz_lSwn

Do zewnętrznej strony felg, większych zastrzeżeni nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreeze, jak to zbierzesz np. papierem wodnym, to zostanie gołe aluminium bez zabezpieczenia, więc ja bym się zastanowił, czy gra jest warta świeczki. Możesz to wówczas jakoś podmalować, tylko czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie duża jest różnica w czasie pracy maszynami da o skoku 9mm i 15mm ? Chce w końcu kupić pierwsze da i cały czas nie wiem co będzie lepsze. Przeczytałem już wszystko co się da i z każdym przeczytanym tematem mam coraz większy mętlik w głowie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie za 100pkt: co na porządne waterspoty. ADBL QW czy SSW?
Jestem u szwagra i... no takie mi powychodziły... h2o coś nie teges i wiatr zrobily swoje
Czy atakować bezdotyk i proszkiem to?
Dajcie szybko znać... Stoje z robotą, a czas mnie goni.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzechu23 napisał:

Na porządne waterspoty polecam CarPro Ech2o. Ma fajne właściwości czyszczące, a przy tym robi fajny wet look.

A masz sprawdzone proporcje ? Ostatnio zrobiłem chyba za mocne bo trochę mi się mazało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Będę po raz pierwszy zabierać się za lakier VAG'a dokładnie czarny LC9Z. 

Na początek spróbuję EX 04-06 tylko pytanie, jaki pad na cięcie polecacie pod lakier VAG właśnie z tą pastą? Legendy już chodzą o twardości tego lakieru.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie. Będę po raz pierwszy zabierać się za lakier VAG'a dokładnie czarny LC9Z. 
Na początek spróbuję EX 04-06 tylko pytanie, jaki pad na cięcie polecacie pod lakier VAG właśnie z tą pastą? Legendy już chodzą o twardości tego lakieru.. 
pad do cięcia ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał126 napisał:

@CoolBreeze, jak to zbierzesz np. papierem wodnym, to zostanie gołe aluminium bez zabezpieczenia, więc ja bym się zastanowił, czy gra jest warta świeczki. Możesz to wówczas jakoś podmalować, tylko czy warto?

No cóż, w takim razie trzeba będzie dudki odkładać na renowację :/

3 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Na porządne waterspoty polecam CarPro Ech2o. Ma fajne właściwości czyszczące, a przy tym robi fajny wet look.

Dzięki za propozycję. Niestety miałem pod ręką tylko ADBL'e. Postawiłem na QW, no i walczyłem i walczyłem, aż jakiś tam efekt (w miarę zadowalający) uzyskałem. Czas gonił, że ho ho, jutro zrobię dokładniejsze oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanko czy po każdym myciu pierzecie rękawice do mycia i ręczniki do osuszania typu gyeon silk? Jeżeli nie to jak często pierzecie? I kwestia jakiej temp używacie do takich ręczników 30, 40 stopni?
Pytam bo większość fibr piore w 40 stopniach z wirowaniem 400 i nie wiem czy takie ręczniki jak silk to zniosa a nie chciałbym żeby nagle nie chlonal wody.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz wyprałem fluffiego w pralce, z innymi MF, to mi przefarbował resztę MF. Więc teraz ręczniki do osuszania piorę ręcznie. 2 wiadra w jednym Woda ciepla z bialym jeleniem - pranie, a w drugim woda z octem - płukanie. Średnio tak hmm co 10 suszeń auta :) chyba ze mi się ubrudzi jakoś przy wycieraniu wnęk lub progów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Jeszcze jedno pytanie do osób które używają marolexa ergo 1.5l. Jako opryskiwacz i przerobiony pod pianownice za kazdym razem jak go napompuje i naciśne przycisk to potem cały czas leci z końcówki środek nawet jak przycisk odpuszczę, z o wiele mniejszym ciśnieniem ale jednak non stop leci. Dopiero jak odpowietrze tym małym guziki to jest spokój ale znowu wtedy wywala mi chemie przez łączenie to górne, to które skręca ta tubka od pompowania. Ktoś coś doradzi? Bo chyba tak być nie powinno. Po opuszczeniu nie powinno nic lecieć tylko trzymać. Nie szczelny?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio regenerowałem sobie fibry w ten sposób że najpierw wyprałem jest na najdłuższym programie w 60st. wirowanie 600, następnie program płukania z dodatkowym, potem powrót do długiego prania znów w 60st/obr. 600 tylko tym razem zamiast białego jelenia wlałem ok 100-150ml  octu. znowu płukanie + dodatkowe i na samym końcu płukanie z ok 50-75ml octu. aż jestem w szoku jak porozklejały się włókna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mic431 napisał:

Hej!

Czym doczyścić felgi? To jest stan po 2 myciach Attack do felg plus szczotka, a potem tenzi alux w sprayu, też szorowany szczotką. Jest jakiś ratunek?

https://photos.app.goo.gl/OhAdssp3CAZdEtmB3

Mi to wygląda na konkretne wzery... I mycie tu może nic nie wskurac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 17:14, szczepan997 napisał:

Czyszczę felgi aluminiowe i na jednej z felg pod brudem z klocków zobaczyłem dosc grubą warstwe rdzy, czy miał ktoś taki przypadek? Da radę to usunąć bez ponownego lakierowania?

Adbl deironizer nie daje rady.

 

a77101487130a0eemed.jpg

 

W dniu 7.04.2018 o 17:21, Adaszek96 napisał:

Spróbuj tenzi alux


 

Niestety tenzi alux nawet w stężeniu 1:1 nie radzi sobie z tą rdzą, jest ona powierzchowna, ale bardzo mocno przywarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.