Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do zrobienia Astre 2 Bertone z lakierem mineralnym i Vectre B chyba tez z lakierem mineralnym, akryl to nie jest ale metalik też nie, w Bertonie na 100% mineralny bo rozkodowałem VIN. Oba samochody mają w 3/4 oryginalny lakier. Mam pasty Manzerna 500 i dwie lżejsze, pady flexi pads: żółty, biały i pomarańczowy. Vectra będzie moim 1 autem które będę robic, można ją spisac na straty ale Bertone już nie. Maszyna to Makita 9237CB. Wiem, że Ople mają ciężkie lakiery do polerki, miękkie, łątwo się rysają itd. Taki zestaw past i padów da radę? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]adriand0088[/ref], pianowanie zdejmie powierzchowny brud, a to co zostanie atakujesz apc ;)

 

 

Szybkie pytanie, po jakim czasie mogę atakować zaprawkę papierem ściernym? Kilka godzin wystarczy, czy lepiej niech posiedzi z tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy przed nałożeniem na fabrycznie nowe opony wosku dodo juice tyromania wystarczy lekko umyć je zwykłym szamponem samochodowym, czy konieczne użycie np. ADBL Tire and Rubber? Przemywać jeszcze ipą przed samą aplikacją wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konieczne użycie np. ADBL Tire and Rubber?

 

Czy jest konieczne ? Sam sobie odpowiedz ;) Jak dobrze przygotujesz oponę to dressing długo poleży , jak będzie opona brudna to spłynie przy pierwszym deszczu ;) Polecam ExceDe Tire and Rubber Cleaner cenowo wypada podobnie do Shiny Garage ale lepiej sobie radzi z brudem :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PlastiDip na całym samochodzie :wallbash: jak się tego pozbyć ? Prickbort da radę ?

Zrywasz jak folię

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

No nie wiem czy tak łatwo pójdzie ;) plastidip jest dość stary, czytałem, że AreK miał z problemy z usunięciem tego dziadostwa...

 

Dziś spróbuje oprysk z Pricka +10 min odczekam i zobaczymy czy zejdzie pod karcherem jak nie to może dedykowany środek od platidipa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No nie wiem?" :) A próbowałeś zrywać? :) Sprawdź na kawałku czy rozcieńczalnik ekstrakcyjny go rozpuszcza...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

No właśnie próbowałem ;) choć przyznam, że na szybko bo wczoraj auto koło północy trafiło do garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum temat gdzie znajdę informację na temat cen za ogarnięcie auta z zewnątrz i wewnątrz, dekontaminację, glinkowanie, pranie tapicerki, korektę lakieru itd. w warunkach domowych? Chciałbym dorywczo się tym zająć i jestem ciekaw ile bierzecie PLN za takie rzeczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No nie wiem?" :) A próbowałeś zrywać? :) Sprawdź na kawałku czy rozcieńczalnik ekstrakcyjny go rozpuszcza...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

No właśnie próbowałem ;) choć przyznam, że na szybko bo wczoraj auto koło północy trafiło do garażu ;)

 

Ja u siebie zrywałem 2 letniego plasti i szło jak z folią...

 

Prick to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia nie wiem, ja to robię ciśnieniem.

 

Panowie czy polerowane w takim stanie można jeszcze uratować, czy zapomnieć o polerce i malować.

 

Mam, może nie tak poobgryzane, ranty i będę próbował garażowo wypolerować :good: Użyj usuwacza do lakieru i przepoleruj kawałek na szybko :good:

 

696392 Jaka minimalna temperatura do przeprowadzenia korekty ?

 

Robiłem przy zerze i nie widziałem różnicy poza zimnym dupskiem :D Przecież pasty też musisz rozgrzać przejazdami ;)

 

696450 Panowie PlastiDip na całym samochodzie :wallbash: jak się tego pozbyć ? Prickbort da radę ?

 

Prick a później ciśnienie na początek. Ale zrywać byłoby przyjemniej, mniej sprzątania :wallbash:

 

696477 Jest na forum temat gdzie znajdę informację na temat cen za ogarnięcie auta z zewnątrz i wewnątrz, dekontaminację, glinkowanie, pranie tapicerki, korektę lakieru itd. w warunkach domowych? Chciałbym dorywczo się tym zająć i jestem ciekaw ile bierzecie PLN za takie rzeczy. ;)

 

Pisałem z kimś o tym na PW. O dziwo jest opisane na norweskim odpowiedniku, ale pewnie w kraju niektórym by gul skakał :kox:

 

Osobiście dla mnie warunki domowe czy profesjonalne nie mają znaczenia, liczy się tylko i wyłącznie jakośc wykonania. Klientów w większości nie interesuje ile godzin spedzisz, tylko efekt:

 

dekon 150

glinkowanie 80

mycie z wydechem, wnękami, zakamarami, szybami 250

pranie tapicerki od 400 zależnie jaki brudas lub od 600 z podsufitką

korekta - dwustep w górę, wiadomo najwięcej czasu zajmuje cięcie od 1400 jeśli auto ma mniej niż 2 lata później może się podwoić lub też potroić, wycena indywidualna.

 

Pi razy oko Passat 1.9 Tdi rocznik 2004 w kombi i ze szmatami, od właściciela "brudnego Kowalskiego" to ...

 

 

 

 

ja bym dał mu cenę zaporową żeby tylko się wypchał, szanuj swój czas i kręgosłup kolego :good: Natomiast jeśli ktoś wjechałby Maseratti QP, lub Porsche 997 RUF :-] (może się uda PSB) to możliwe, że pracy we wszystkich detalach wnętrza jest więcej, ale jakoś tak motywacja większa chyba że na siedzeniu pasażera leży 120 butelek po fancie

 

Czyli, jak rozmawiamy "detailing" to od 2300 w górę za pełen pakiet w garażu. Tak, w PLN. Nie pytaj ile bym za to chciał w obecnej walucie.

"Szybki błysk" czyli coś a la przedsprzedaż około 600 ale to rozmawiamy po myciu essence i reload (albo będę testował DuraGloss #111 do tego) w 90 minut a w środku żadnej zabawy tylko odkurzanie i co się da zrobić w 3-4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.