Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]Arkeolowy[/ref], właśnie tak zrobię i myślę,że powinno być ok. Myślicie,ze możliwe jest by taki jakby osad/szorstkość zostały po używaniu proszku na bezdotykowych? Bo szukam przyczyny takie go stanu rzeczy - auto nie stoi przy żadnej fabryce, torach kolejowych, drzewa teraz nie puszczają żadnych soków itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odświeżyć lakier w VW - usunąć mikrorysy i hologramy powstałe podczas normalnego użytkowania samochodu. Będzie to moja pierwsza "korekta" i nie potrzebuję pełnej korekty wszystkich niedoskonałości. Proszę o podpowiedz jakich gąbek użyć do maszyny Vander DA i meguiar's UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która z tych propozycji zakupu będzie lepsza dla osoby która chce wypolerować 2 szyby czołowe oraz 2 samochody (twardy lakier BMW i bardzo miękki Hondy):

 

  • Polerka Krauss P7 (570zł)
  • Polerka K2 Masner + Polerka Bass DA 5119 (razem: 460zł)

Nie mam pojęcia czy lepiej będzie kupić 1 polerkę z wyższej półki czy 2 budżetowe (oszczędzając przy tym 110zł).

Do lakieru Hondy wolałbym chyba podejść polerką DA bo tam samo patrzenie na lakier powoduje mikrorysy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ogarniecia białą (teraz to już jest lekko żółta) Toyotę Yaris z 2002r. Umyje ją tak jak trzeba na dwa wiaderka, pędzelkowanie, glinkowanie, później korekta (pierwsza poważniejsza), później cliner i na to wosk. Jaki wosk byście poradzili, by poleżał możliwie najdłuzej jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odświeżyć lakier w VW - usunąć mikrorysy i hologramy powstałe podczas normalnego użytkowania samochodu. Będzie to moja pierwsza "korekta" i nie potrzebuję pełnej korekty wszystkich niedoskonałości. Proszę o podpowiedz jakich gąbek użyć do maszyny Vander DA i meguiar's UC.

Polecam do tej maszyny pady z mikrofibry i system past Megsa dedykowany pod maszyny DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć co to za futerko? Podobno jakieś naturalne włosie czy coś. Dostaliśmy na pokazie, ale nie powiedział z czego to. Mam w pracy g-mop farecli i jest kompletnie inny. Futro farecli tnie żelkoty aż miło a to nie rusza nic i pomyślałem, że przelecę tym auto testowo z jakąś średnio ścierną pastą. Bardzo zły pomysł?

 

mjDwU27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie mi potrzebne to wyczyszczenia tych felg? Domyślam się że do tych czarnych kropek (smoła/asfalt) będzie potrzebny Tar & glue remover. Z jakiej firmy byście najbardziej polecali go kupić i czy jeszcze będzie mi potrzebny jakiś inny produkt. Bo pyłu hamulcowego nie ma na nich i ogolem są czyste. Mam w razie co szampon i APC to może je tak przejade tym żeby odświeżyć .

 

6ed9a9edf00ff7aac0afbb8d685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko.

Jakiś czas temu zakupiłem metalowe dokładki na progi do samochodu , o mniej więcej takie . Mają na sobie sporo rys i nie wiem jak się za nie zabrać, tak aby dokładki nie straciły swojego wzoru. Są na forum jakieś osoby które odnawiały coś takiego ?? Czy już tego raczej nie poprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.