Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@imola33 - niestety nie miałem okazji. S20 Black mam już dosyć długo, ale ostatni raz używałem jej ze 3 lata temu (wróciłem do niej w ten majowy weekend). S40 w nowym opakowaniu zakupiłem ok. 2 tygodni temu, z ciekawości i jestem w szoku. Gdy będę miał okazję, sprawdzę ją na jaśniejszym lakierze, ale na metalicznym antracycie robi cuda 🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 - nie mam resztek, bo kupiłem butlę 1000ml S40 i posiadam dwie 500 ml S20 Black (jedna pełna, w drugiej mam nieco ponad połowę). Zapewniam Cię, że jako finisz, S40 jest warta posiadania. S20 Black również zawsze zbierała pochlebne recenzje użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Eidos71 napisał(a):

bo kupiłem butlę 1000ml S40

Coś więcej o tej paście? Bo posiadam 1kg, wygrałem kiedyś na tym forum w konkursie washwax ale nigdy nie używałem. Myślałem że to pasta starej technologii i szczerze nie warta użycia a może się mylę? 

Dawno były posty że S40  również może być stosowane jako cleaner pod wosk 😉 

Taką mam:
https://showcarshine.pl/przygotowanie-lakieru-i-pasty-polerskie/scholl-s40-anti-swirl-compound-1kg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Neoxala no.12, ewentualnie z wyższej półki CarPro D-lux. Położyłem u siebie dwunastkę niecały miesiąc temu. Śmierdzi, ale łatwo się aplikuje i jest bardzo wydajny. Zrzut wody raczej taflą, niż kropelkami, ale bardzo szybki, po trasie w deszczu lampy są suche. Póki co wyglądają jak w dniu zabezpieczenia. Nawet jeśli miałbym go aplikować ponownie za pół roku czy rok, to przy tej cenie jest to żaden problem.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@kolunio^ Ma sporo polimerów , sama impregnacja jeszcze ok ale siła czyszcząca  zbyt słaba aby dobrze oczyścić pad. Jedyna pasta z która bym próbował to DIY bo ją bardzo lekko się wymywa, ale nie testowałem i na razie nie zamierzam bo nie do tego celu został zrobiony. Do tej pasty mamy idealne combo od DIY i nic innego nie potrzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że szukam od jakiegoś czasu sprawdzonego zestawu chemii do czyszczenia, która jest wygodna, fajna w użyciu i przede wszystkim dość skuteczna.
Aktualnie brakuje mi fajnego środka do mycia felg i do piano black we wnętrzu.
Ktoś może coś poleci?
Felgi miałem Excede, Shiny Garage, Cleantech/cleantle, tenzi i wszystkie niby dobrze ale nie do końca. Szukam czegoś co przede wszystkim względnie długo poleży i da popracować w bardziej parny dzień.
Myślałem o koch magic wheel cleaner, PS Break buster a może pojawiło się coś równie fajnego?

No i zostaje piano black, jako zabezpieczenie polubiłem się z ADBL Interior WOW a do czyszczenia soft99 wash mist (tutaj dodam że z wash mist+ tak średnio się polubiłem, zwykłą wersją według mnie lepiej się pracuje) ale może również jest coś fajnego do bieżącego przecierania i lekkie podbijania interior wow co nie zostawia mazów i fajnie się pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 Co do felg to bardzo fajnie ostatnio mi się pracuje Moje Auto X-neon, przy okazji robi opony. A co do piano black to mi się sprawdza qd do lakieru Funky Witch Botox, tylko nie wiem czy jest sens potem wjeżdżać z dodatkowym zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@imola33 z 3D też sobie radzie poprawnie, ale np z OPT Hyper Polish już ma problem, dlatego nie pisze że radzi sobie z każda pastą, a jedynie z tymi naprawdę z lekkim składem, bardziej tłuste, zapychające będą stwarzały problem. 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor - nabyłem S40 w nowym opakowaniu, więc nie wiem, czy skład obu jest ten sam. Moje subiektywne odczucia są takie, że S40 praktycznie nie pyli, pracuje się nią bardzo przyjemnie (jest wodnista, jak większość past finiszowych, więc potrafi czasami "kapuśniaczkiem" lekko pokryć powierzchnie sąsiadujące z polerowanym fragmentem). Wyciera się bezproblemowo. Przy użyciu (wskazywanym przez samego producenta, gdyż typowe miękkie pady finiszowe nie rozbiją skutecznie zawartego w paście ścierniwa) padów średniomiękkich, lub nawet polishowych (zależnie od twardości lakieru), lakier staje się szklisty. Po wytarciu pasty efekt na ciemnym jest podobny, jak przy aplikacji przyciemniającego sealantu / powłoki: wyraźnie widać, gdzie lakier został poddany obróbce S40. Pasta nie zawiera zbyt wiele (jeśli w ogóle) wypełniaczy, gdyż efekt po wymyciu prep'em pozostaje praktycznie bez zmian. Mój ulubiony dotychczas finisz KCh M3.01 nie daje takiego "przyciemnienia", nie szkli też aż tak lakieru. Tu bliżej tej paście KCh do Scholl'a S30+.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał(a):

nabyłem S40 w nowym opakowaniu, więc nie wiem, czy skład obu jest ten sam

Też się nad tym zastanawiałem i napisałem maila do Scholla i odpisali że to jest to samo 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2024 o 09:49, Domel napisał(a):

Macie sprawdzoną alternatywę dla KOCH MOTORPLAST ? Aplikacja no mokro, piękne wykończenie po wyschnięciu - cena oczywiście niższa niż MP 😉 Bo troche to mi idzie tygodniowo 😄

Cartec Motor Fresh

W dniu 28.04.2024 o 17:51, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@Domel jak przetestujesz to daj znać czy warto iść w carteca 🙂

śmiało.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Czy moze ktoś polecić jakiś bezpieczny środek do usuwania water spotów, najlepiej bez konieczności późniejszego wyplukiwania wodą? Niestety takie mam miejsce i godziny, w których mogę ogarnąć auto, że słońce świeci prosto na połowę auta,wiec i lakier nagrzany. Już i tak myję po 1 czy 2 panele (no rinse albo od razu spłukuje), to zanim zdążę to wytrzeć to już się ślady robią. Próbowałem to wymywac QD gyeona i CarPro Ech2o, ale mocy czyszczącej to one za bardzo nie mają. Myślałem nad WSR od deturnera, chyba że jakieś inne propozycje ktoś ma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, sztefan24 napisał(a):

@Domel a daj pan spokój z tymi adbl. Tu nawet finish się ciężko wymywa i trzeba się z tym babrać.

A czym wymywasz? IPĄ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, sztefan24 napisał(a):

@Domel próbowałem IPA, cl wipe-r, no rinsem. Nie przyjemna jest w pracy, szczególnie ta finishowa. Do tego zostaje niebieski ślad na plastikach, na szczęście łatwo schodzi. Pasty nie są złe ale jest wiele lepszych.

Kurcze nie pamietam u mnie żadnych problemów z docieraniem - ale moze mam skleroze - pobawie się juz wkrótce 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.