Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@michall1919 primer jest od tego by przygotować podłoże pod zabezpieczenie. Jak go potraktujesz " prepem" to możesz osłabić jego działanie. 

Cleaner z kolei oczyszcza dogłębnie lakier. W zależności jaki Cleaner użyjesz to np: możesz wymyć co powinno skutkowac  wydłużeniem trwałość położonego następnie wosku, lub NIE wymywac co da lepszy LOOK, gdyż niektóre cleanery poprawiają wygląd końcowy lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zeea napisał(a):

@michall1919 primer jest od tego by przygotować podłoże pod zabezpieczenie. Jak go potraktujesz " prepem" to możesz osłabić jego działanie. 

Cleaner z kolei oczyszcza dogłębnie lakier. W zależności jaki Cleaner użyjesz to np: możesz wymyć co powinno skutkowac  wydłużeniem trwałość położonego następnie wosku, lub NIE wymywac co da lepszy LOOK, gdyż niektóre cleanery poprawiają wygląd końcowy lakieru. 

to czemu na yotube pokazuja ze po primerze uzywaja prepa, i ze tak trzeba? juz teraz zglupialem jak przygotowac lakier do powloki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, michall1919 napisał(a):

to czemu na yotube pokazuja ze po primerze uzywaja prepa, i ze tak trzeba? juz teraz zglupialem jak przygotowac lakier do powloki 

Ciekawostaka.

To że ktoś coś robi na filmie na YT, nie koniecznie oznacza, że robi to dobrze.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
58 minut temu, michall1919 napisał(a):

Mowimy tu o osobie ktora ma sklep i reklamuje sie tu..

Nie mam pojęcia o jakim filmie mówisz. Moja uwaga była uniwersalna.

Zrób całe auto primerem, przetrzyj część elementów prepem a część nie. Zapamiętaj które są które. Połóż co chcesz położyć, zacznij obserwować jak się zachowują poszczególne elementy. Wyciągnij wnioski.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie jeszcze wpada do głowy to użycie np. CP Essence, zostawiasz go na jakiś czas i w późniejszym etapie użycie prepa, żeby zebrać ewentualny kurz, paproszki przed powłoką. Innego pomysłu nie mam 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

CP Essence daje niesamowity efekt na białej perle. Nigdy go nie wymywałem. Zostawiałem na 12 - 16 godzin i kładłem woski. Trwałość była taka sama jak na aucie po korekcie przetartym prepem. W listopadzie albo grudniu 2022 na CP Essenca położyłem znajomemu Gyeona One Evo. Fakt że auto nie robi dużych przebiegów ale powłoka leży do dziś.

Trzeba samemu próbować i wyciągać wnioski. To nie jest tak fizyka kwantowa jak niektórzy autorzy filmów na YT, próbują udowadniać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzesz owady po trasie (obojętnie czym spryskane) to zafundujesz sobie rysy. Auto w trasie jest zakurzone - jak będziesz tarł fibrą... 

 

W trasie Idealne jest APC 1:10 i spłukać. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, analyzator napisał(a):

@Domel no dobra. Po ONR nie zostaje jakieś zabezpieczenie na lakierze?

Nic takiego nie zauważyłem. Przed LSP i tak jadę Gyeon Prep. Była tu kiedyś nawet taka dyskusja że po IPIe tez masz warstwę hydrofobowa. Sam wklejałem filmiki lata temu. Oczywiście dyskusja o polimerach moze się rozwinąć. Zwizzer Coating trzymał na MK1 po roku jak szalony, mimo ze poł zimy stal na dworze. Dla mnie jest to przede wszystkim mega bezpieczna metoda. Pamietam czasy jak mnie szlag trafial jak po IPIE lub innym wymywaczu pasty lakier sie rysował bo dotarcie tego gunwa mikrofbrami robilo szkody. Nowik ma o tym dedykowany film na kanale. Stare dzieje. Technologia idzie do przodu. Pasty polerskie teraz to nowe technologie i nie trzeba uzywać silnej chemi i zmywaczy a wystarcza woda. Przy moich dwóch polerkach na rok w porywach do 5 komfort pracy rośnie,

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pikoko napisał(a):

Ok to lepiej spryskac i zmyć wodą. Który sodek polecacie na owady?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Cleantle Bug Off² albo Allegrini GO-GO Insect 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel słyszałem o tym, ale nie próbowałem u siebie. Człowiek uczy się całe życie więc pora to zbadać 😁 mam u siebie McKee's N 914 z opcją rozcieńczenia pod Paint Prep. Namieszałem już butelkę i będziemy się bawić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Eryczek napisał(a):

Nie mam pojęcia o jakim filmie mówisz. Moja uwaga była uniwersalna.

Zrób całe auto primerem, przetrzyj część elementów prepem a część nie. Zapamiętaj które są które. Połóż co chcesz położyć, zacznij obserwować jak się zachowują poszczególne elementy. Wyciągnij wnioski.

ja jestem swiezak w tych tematach, po prostu ogldalem filmiki np MXNowicki, i tam mowili ze po primer zeby przetrzec prepem auto przed polozeniem powloki gyeon cancone evo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem swiezak w tych tematach, po prostu ogldalem filmiki np MXNowicki, i tam mowili ze po primer zeby przetrzec prepem auto przed polozeniem powloki gyeon cancone evo
Z tego co wiem jeżeli chcesz kłaść powłokę na primer Gyeona od razu po aplikacji to tak trzeba użyć prepa. Jeżeli natomiast dasz mu 24h na odparowanie możesz pominąć prepa.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemas.p napisał(a):

Z tego co wiem jeżeli chcesz kłaść powłokę na primer Gyeona od razu po aplikacji to tak trzeba użyć prepa. Jeżeli natomiast dasz mu 24h na odparowanie możesz pominąć prepa.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

chce odrazu polozyc, bo bede mial malo czasu,  nie mam gdzie samochodu 24 h przetrzymac zeby bezposrednio polozyc powloke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce odrazu polozyc, bo bede mial malo czasu,  nie mam gdzie samochodu 24 h przetrzymac zeby bezposrednio polozyc powloke
Primer musi poleżeć min 30 minut po tym czasie lecisz prepem , dajesz mu odparować i aplikujesz powłokę .

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.