Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ile idzie produktu jak kladzie sie NW na wszystkie szyby??  np taki Soft99 Ultra Glac 70 ml, lub AQUA GLASS PROTECTION 15ML 

Ultra Glaco bez problemu położyłem z jednej butli na dwa średnie kombi i jeszcze coś zostało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden max 2 magiczne produktu do czyszczenia auta? Bo moja tapicerka to skóra, aluminium, plastiki,  tkanina, co można zastosować do czyszczenia żeby nie kupować 2-3 różnych produktów do wnętrza. Zdjęcie poglądowe, co najlepsze do takich plam na skórze, plus jaki pomysł na tą listwę aluminiowa na progu, nie mam pojęcia dlaczego tak zarysowana 

I co najlepsze na odświeżenie takiego podłokietnika?

IMG_20240508_113235.jpg

IMG_20240508_113257.jpg

IMG_20240508_113316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, grechut napisał(a):

Pany.. Świeża powłoka ( ma miesiąc). Kłaść QDka na nią? Kusi mnie bo mam mnóstwo rzeczy do testowania tylko aut brak 😄

Nikt Ci nie zabroni, ale różnicy raczej nie uświadczysz, wiec po co zapychać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, grechut napisał(a):

Pany.. Świeża powłoka ( ma miesiąc). Kłaść QDka na nią? Kusi mnie bo mam mnóstwo rzeczy do testowania tylko aut brak 😄

To po co powłokę kładłeś?😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy zrobić delikatną polerkę lamp w C8, które powoli mętnieją, ale nie mają jeszcze śladów utlenionego/spalonego klaru i ratować fabryczne zabezpieczenie ceramiką, czy oszczędzić na razie fabryczne antyUV i wjechać, jak faktycznie będzie potrzeba. Co radzicie?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie nie chce sobie dobić lamp niepotrzebnie, bo jak na ten wiek trzymają się i tak zaskakująco dobrze. Ale wymieniłem xeny wczoraj i tak se gdybam, że brakuje ostatniego puzelka w tej układance. W sumie przy cenie neoxala nawet gdybym miał zabezpieczać lampy po usunięciu fabrycznej warstwy co pół roku, i tak się opłaci

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób doświadczonych w polerowaniu - czy do docierania pasty najlepsze będą mikrofibry w splocie perłowym czy coś innego szukać? 
W przypadku primera (Gyeon/Neoxal) lub cleanera typu Lime Prime zamiast dotarcia można wymyć no rinsem i dotrzeć na sucho czy raczej nie jest to zalecane aby zachować właściwości podkładu? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
45 minut temu, bawgo napisał(a):

Pytanko do osób doświadczonych w polerowaniu - czy do docierania pasty najlepsze będą mikrofibry w splocie perłowym czy coś innego szukać? 
W przypadku primera (Gyeon/Neoxal) lub cleanera typu Lime Prime zamiast dotarcia można wymyć no rinsem i dotrzeć na sucho czy raczej nie jest to zalecane aby zachować właściwości podkładu? 

Ja posłuchalem mądrzejszych kolegów i do wymywania past od dawna nie używam już IPY czy innych wymywaczy. Wystarczy wiaderko z ONR i puszysta MF. Maczasz w wiadrze, wymywasz pastę na mokro bo masz solidną lubrykacja, docierasz delikatnie na sucho np Zielonym ręcznikiem FlexiPads i gotowe. Zero issue z porysowaniem przy wymywaniu i docieraniu po pastach. Przed nałożeniem wosków, powłok uzywam Gyeona Prep'a ale w czasie polerowania ino wiadro z ONR 😉

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel No właśnie tak myślałem, i czyściej i szybciej i wygodniej. Jedyne co mnie zastanawia to czy w przypadku past typu primer/cleanerów z właściwościami wizualnymi natychmiastowe wymywanie ONR nie pozbywamy się tych właściwości.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
45 minut temu, bawgo napisał(a):

przypadku past typu primer/cleanerów z właściwościami wizualnymi natychmiastowe wymywanie ONR nie pozbywamy się tych właściwości.

Cleanerów ( nie wszystkich i nie zawsze), AIO, Primerów nie wymywamy wlasnie dlatego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Domel napisał(a):

Ja posłuchalem mądrzejszych kolegów i do wymywania past od dawna nie używam już IPY czy innych wymywaczy. Wystarczy wiaderko z ONR i puszysta MF. Maczasz w wiadrze, wymywasz pastę na mokro bo masz solidną lubrykacja, docierasz delikatnie na sucho np Zielonym ręcznikiem FlexiPads i gotowe. Zero issue z porysowaniem przy wymywaniu i docieraniu po pastach. Przed nałożeniem wosków, powłok uzywam Gyeona Prep'a ale w czasie polerowania ino wiadro z ONR 😉

Proporce 30ml na 8l są ok przy wymywaniu past? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.