Skocz do zawartości

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

krd

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil

Rekomendowane odpowiedzi

@Eidos71 przejrzałem Twój test, wg mnie wypadł bardzo dobrze na korzyść Citrusa co bardzo nas cieszy.  Faktem jest, że na zabezpieczonym i średnio zabrudzonym aucie jest w stanie nawet "umyć", ale nigdy nie twierdziliśmy ( jako SG) że jest to produkt do mycia.

A co do odetkania powłoki to polecam jakiś produkt kwasowy ( deironizer) i dobry szampon do tego przeznaczony. Choć w sobotę na dniu otwartym SG u Petrova, udało mi się odetkać powlokę FxProtect przy pomocy właśnie Pre washa + D-tox, a na samym końcu mycie szamponem Sleek&bubbly. Właściwości powłoki wyraźnie się poprawiły.

• Okay 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@korzenio - zgadzam się w pełni z Twoim zdaniem (i cieszy, że nie usiłujesz, jako producent produktu, zarzucać mi błędów w teście, celem poprawienia obrazu produktu) ;). Przy okazji porównania chciałem (właściwie dla zaspokojenia własnej ciekawości) sprawdzić, czy Oil Citrus rzeczywiście jest w stanie bezdotykowo doczyścić lakier (co wielu forumowiczom się prawie udawało). Na pewno - co zresztą napisałem wcześniej - Wasz produkt jest korzystniejszym rozwiązaniem, niż Carchem TFR (pomimo, że nie używacie w nazwie określenia TFR - a zaszeregowanie produktu do grupy TFR, a więc do grupy agresywnych środków czyszczących, mających za zadanie usuwanie z powierzchni zwykłego brudu, kurzu, błota, olejów, smoły, gumy, a nawet (opcjonalnie) zanieczyszczeń metalicznych, do czegoś zobowiązuje). W każdym bądź razie na pewno w moim porównaniu Citrus okazał się produktem lepszym w kategorii cena/skuteczność, niż konkurent, który - wg mnie - jest bardziej skoncentrowanym APC, niż prawdziwym TFR.

A tak off top... Nieźle atakujecie wyspiarski rynek... No i Jayswax robi Wam dobrą robotę :biggrin:

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, lolomanolo napisał:

@Eidos71 nie wydaje Ci się, że po stronie carchem'u jest o wiele więcej syfu?

Widać to wyraźnie i dlatego napisałem, że Carchem wypadł gorzej, niż Citrus. Co prawda leżał na lakierze sporo krócej, niż produkt SG, ale takie były zalecenia producenta - a w obu przypadkach tych zaleceń się trzymałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, mam problem z citrusem aplikowanym pa. 

100ml citrusa 900ml ciepłej wody. Z pianownicy wychodzi fajna śmietana ale domywanie jest bardzo średnie. 

Pytanie czy to jakiś mój błąd w aplikacji?

Czy citrusa z pa musi być bardziej rozcieńczony wodą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piana z reguły gorzej domywa jak oprysk bezpośrednio z opryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, buka napisał:

domywanie

zdefiniuj domywanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdyby tego prewash'a wykorzystać również do mycia właściwego na bez dotyku? Tzn. najpierw jako pre wash, odczekać spłukać i znowu spsikać auto i polecieć rękawicą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@diabeelek zbyt agresywna kombinacja do codziennego mycia. Nie widzę problemu, żeby wziąć opryskiwacz z tym środkiem oraz wiadro z rozrobionym szamponem, łagodniejszym dla lsp :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, diabeelek napisał:

A gdyby tego prewash'a wykorzystać również do mycia właściwego na bez dotyku? Tzn. najpierw jako pre wash, odczekać spłukać i znowu spsikać auto i polecieć rękawicą?

Mozesz uzyc jako "szamponu". Dotykowo - jak pisali koledzy wyżej - może ściagać LSP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jeśli nie mamy żadnego LSP tylko zabezpieczamy jakimś SSW to chyba nie ma przeciwwskazań? Można pre washa zastosować w stężeniu wg producenta a jako szamponu zastosować mniejsze stężenie.

Chodzi mi o dokładne umycie na bezdotyku bez stosowania "dwóch wiader" (taka sytuacja)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@diabeelek Możesz stosować kombinacje jakie sobie wymyślisz.
Jeśli masz takie "widzimisie" możesz użyć SG Citrusa do prewasha i do mycia właściwego, później zebrać wodę ściągaczką, nałożyć na auto SSW i cieszyć się, że masz "umyte" i świecące auto.

Jest jedno ALE...
To jest forum DETAILINGOWE i takie praktyki są niepolecane przez nas. Poza tym detailing to nie jest droga na skróty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi, żebyście mnie dobrze zrozumieli...gdybym miał garaż, podwórko lub coś to inna sprawa. Szukam rozwiązania na bezdotyk które nie jest szkodliwe dla lakieru i daje w miarę dobre rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, diabeelek napisał:

Chodzi mi, żebyście mnie dobrze zrozumieli...gdybym miał garaż, podwórko lub coś to inna sprawa. Szukam rozwiązania na bezdotyk które nie jest szkodliwe dla lakieru i daje w miarę dobre rezultaty.

Nie mam podwórka, nie mam garażu. Na myjkę jeżdżę z sg w opryskiwaczu i wiaderkami do mycia. Nie wiem po co próbujesz nam wytłumaczyć co chcesz zrobić... @psemo ci wszystko wyjaśnił.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od lat dzialam na bezdotykach i da sie pogodzic detailing ;) pewnie latwe to nie jest i potrzeba cierpliwosci i organizacji:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też bym podziałał ale ostatnio coś się zrobiła nagonka i bezdotyki przy stacjach benzynowych stały się nietolerancyjne. Ostatnio wyciągnąłem ręcznik i już cieć wyleciał :D Dlatego zrozumcie mnie, że nie chcę zrobić tego na odpierdziel tylko na razie takie mam warunki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, diabeelek napisał:

Ja też bym podziałał ale ostatnio coś się zrobiła nagonka i bezdotyki przy stacjach benzynowych stały się nietolerancyjne. Ostatnio wyciągnąłem ręcznik i już cieć wyleciał :D Dlatego zrozumcie mnie, że nie chcę zrobić tego na odpierdziel tylko na razie takie mam warunki.

Rozumiem @diabeelek i dlatego szukalem dlugo nim znalazlem taki bezdotyk gdzie nie ma ciecia lub jest toleracyjny i o pewnych porach nie ma nikogo i moge spokojnie dzialac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi