Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Pokazuje ze 22 jest. To co mowisz ze cos tam moze byc ciekawego ?? Auto jest z Dani wiec nie wiadomo czy cos bedzie 
Nie wiem jak to działa z zagranicznymi szczerze mówiąc. Te, które ja sprawdzałem było z krajowej dystrybucji.
Jak Ci na tym zależy to wykup, to w sumie nie majątek...
Ewentualnie załóż temat na forum bezwypadkowe.net.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BiałyGTi napisał:

ok dzieki za info raport kupiony według niego jest wszystko OK

 

no ale to sprawdzimy jutro dam znac cy kopiłem czy nie

sprawdzałeś tu VIN?

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/sider/soegning.aspx

https://motorregister.skat.dk/dmr-front/dmr.portal?_nfpb=true&_nfpb=true&_pageLabel=vis_koeretoej_side&_nfls=false

Generalnie tu masz ciekawe info o autach z DK:

http://www.samochodyzdanii.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
39 minut temu, Ipkol napisał:

Dziekuje bardzo :) pomoglo mi i w sumie nigdzie nie ma wzmianki o jakims wypadku itd. Wiec fajnie . Strony super przydaly sie bardzo . Jeszcze raz dziekuje. Jutro sie przekonam co to za auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak niedawno wspominałem miałem przyjemność poprowadzic Opla Insignie 2.8 turbo OPC. I jazda nim i wygląd mi się spodobały więc myślę o zakupie takiego autka dla siebie. Rocznik 2010 i w górę. Co wy o tym myślicie ? Jakieś doświadczenie z tym autkiem ? Może ktos ma/miał i zna jego słabsze strony ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kilka rzeczy.

- czy lakier jest ori na całym aucie (poniżej 100 mikronów)

- opony który rocznik (max 2 lata)

- czy są drugie koła na zimę (też rocznik i czy na alu)

- czy klima sprawna a nie do nabicia (ale na serio czy do nabicia czy niesprawna a tylko napisane że do nabicia)

- czy książka w ASO prowadzona do końca

- czy ma gaz

- czy jest granie

- no i najważniejsze - czy są długie opłaty

 

bajo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Franek napisał:

Kolego kilka rzeczy.

- czy lakier jest ori na całym aucie (poniżej 100 mikronów)

- czy książka w ASO prowadzona do końca

 

CZO? :D Oryginalny lakier, bo poniżej 100 mikronów? I ciągłe serwisowanie w aso Audi 80? :D
Chyba, że to jakiś słaby 'hehe-trolling'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przebieg nawet nie patrzę bo to oczywiste że auto w takim wieku nie ma 200 tysięcy i ciężko będzie znaleźć w oryginalnym lakierze chciałem się dowiedzieć jakie są bolączki tego modelu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o opinie na temat silników montowanych w Renówkach: Grand Scenic II i Espace - III i IV. Które omijać szerokim łukiem, a które można spokojnie kupić (opinia o samych samochodach także mile widziana). Skłaniałbym się ku benzynie 1.6 - przebiegi nie będą duże i tak pół na pół: miasto / niedalekie trasy, stąd diesel raczej nie. Niemniej chętnie się czegoś dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tango 1.6 jest świetnym wyborem. Jest to bezawaryjna 16-zaworowa jednostka, którą Renault "tłucze" od poliftowego Megane I. Jedyny problem (jeśli nikt ich wcześniej nie wymienił) to przepalające się cewki zapłonowe Sagem, które się wymienia na nowe, bezawaryjne firmy Denso. Koszt malutki, wymiana to odkręcenie jednej śrubki przy cewce i wyjęcie wtyczki. Oczywiście w tak dużej budzie nie licz na kosmiczne osiągi przy tym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson Dzięki za opinię, nie szukam mega osiągów - raczej umiarkowana dynamika i niewielkie (stosunkowo) spalanie, nie liczę na sportowe osiągi a na dobra cenę przy OC :) Zdaje sobie sprawę ze te roczniki Grand Scenica to już  spokojnie >200 000 km, wiec trzeba się będzie i tak przyjrzeć. Cenna uwaga o cewkach - dobrze pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli @tango pisze:

1 godzinę temu, tango napisał:

przebiegi nie będą duże i tak pół na pół: miasto / niedalekie trasy

Godzinę temu, tango napisał:

nie szukam mega osiągów - raczej umiarkowana dynamika i niewielkie (stosunkowo) spalanie, nie liczę na sportowe osiągi a na dobra cenę przy OC

to, więcej korzyści będzie miał z poj. 1.6. Trzeba by się tu pobawić w analizę spalania 1.6 do 2.0 przy przebiegu rocznym kontra opłaty OC :)

No ale nie zabierajmy matematycznej zabawy potencjalnemu szczęśliwemu właścicielowi Renault. Ja osobiście poszedłbym w 2.0T i założył LPG (nie wiem czy występuje w grandzie lub espace), bo to jeden z ostatnich takich rodzynków na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam grand scenica 2 z 2.0T(nawet dwa bo ojciec też takiego tłucze)

 

Ogolnie silniki benzynowe w tych modelach renault są spoko.

 

Najważniejsze pytanie to w jakim celu to auto jest kupowane. Jeśli ma wozić 7 osób to Grand Espace jest super wygodny, jechaliśmy (jak jeszcze ojciec mial diesla - jedna z niewielu przejażdżek na własnych kołach, ale diesel to w renault zło..) w 7 doroslych chłopów i ci w ostatnim rzędzie mieli wygodniej niż ci w drugim rzedzie.

Natomiast 7 osób w Grand scenic to trochę słaba opcja na dłuższe trasy, do ostatniego rzędu foteli osoby powyżej 170 ciężko wsadzić, nogi pod brodą, a głową wali w sufit.

 

 

Co do spalania to jest podobno minimalnie niższe w 1.6, z moją nogą pewnie w 1.6 miałbym większe niż w swoim 2.0t.

 

 

Najlepiej wejdź na forum o scenicu i tam zadaj pytanie, na pewno chętnie koledzy pomogą.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa akurat modele ze względu na spory bagażnik i wygodę jazdy - wyżej niż w Megane/Lagunie, dobra widoczność, 7 osób nie będzie w nich jeździć, 2-3 najczęściej.

Na forum Scenica czy Espace jeszcze nie bylem bo to świeży temat, stad pytanie tutaj w gronie ogólnym :) 

Dzięki jeszcze raz za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno laguną się przyjemniej jeździ 🤣

Ogolnie 1.6 do granda to mówią, że wyprzedzanie każde powyżej 90 km/h to trochę jak igranie z losem :D

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.