Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

aaa byłbym zapomniał... miałem jeszcze przypadłość że plastik od strony wlewu paliwa po dłuższym czasie (tata lał paliwo często nie tylko do środka ale i kilka kropel po aucie) odkształcał się dość znacznie bo te zaczepy tam to jest jakaś farsa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po powrocie z zagranicy, chciałbym kupić jakiś samochodzik na ok. rok. 

Szukałem i szukałem ale nic do kwoty 4500 nie mogę wyszukać dobrego. Więc chyba wybór padnie na jakiegoś Fiata, i tu znalazłem kilka m.in Marea 3szt. ( 1600zł, 2100zł. 2600zł) - Czy poleci ktoś taki samochód, czy szkoda sobie czterech liter zawracać ? 

oraz Fiat Panda Van 2008r. silnik 1,2 i od początku w firmie 265.00km , kupione w polskim salonie i innych takich bzdur. Troszkę te samochodziki mają mało mocy bo przerzucić się z 136 konnego BMW na 70 czy ile to tam ma koni. No i w środku chyba też za dużo miejsca nie ma ? 

Jak myślicie dobry wybór był by na ok. rok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alfa47 napisał:

Panowie, po powrocie z zagranicy, chciałbym kupić jakiś samochodzik na ok. rok. 

Szukałem i szukałem ale nic do kwoty 4500 nie mogę wyszukać dobrego. Więc chyba wybór padnie na jakiegoś Fiata, i tu znalazłem kilka m.in Marea 3szt. ( 1600zł, 2100zł. 2600zł) - Czy poleci ktoś taki samochód, czy szkoda sobie czterech liter zawracać ? 

oraz Fiat Panda Van 2008r. silnik 1,2 i od początku w firmie 265.00km , kupione w polskim salonie i innych takich bzdur. Troszkę te samochodziki mają mało mocy bo przerzucić się z 136 konnego BMW na 70 czy ile to tam ma koni. No i w środku chyba też za dużo miejsca nie ma ? 

Jak myślicie dobry wybór był by na ok. rok ? 

bierz padnę.. wystarczy.. i masz w miarę nie stare auto, pewnie serwisowane jak z firmy. a nie stare maree po 10 właścicielach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, myślę coś przeznaczyć do 5500 tak żeby wytrzymał jazdę do Niemiec itd. a Audi 80 miałem i nie bardzo chce już, 2.3 miałem i byłem już nią w Belgii ale rozkraczyła się, a mechaniki tam byli takie że sczesali 2tyś. i nic nie zrobili :/ musiałem sprowadzać na lawecie do domu, i w domu sam posprawdzałem i sam zdiagnozowałem i wymieniłem, a Belgijscy mechanicy stwierdzili że panewki i że na złom się nadaję :/ Nawet gdy stała na warsztacie nie wpuścili mnie, aż musiałem zapłacić i wtedy dopiero mogłem sobie zabrać samochód... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alfa47 napisał:

Dzięki, myślę coś przeznaczyć do 5500 tak żeby wytrzymał jazdę do Niemiec itd. a Audi 80 miałem i nie bardzo chce już, 2.3 miałem i byłem już nią w Belgii ale rozkraczyła się, a mechaniki tam byli takie że sczesali 2tyś. i nic nie zrobili :/ musiałem sprowadzać na lawecie do domu, i w domu sam posprawdzałem i sam zdiagnozowałem i wymieniłem, a Belgijscy mechanicy stwierdzili że panewki i że na złom się nadaję :/ Nawet gdy stała na warsztacie nie wpuścili mnie, aż musiałem zapłacić i wtedy dopiero mogłem sobie zabrać samochód... 

 

Akurat 2.3 był najgorszym silnikiem z B4, no poza dźwiękiem 5 cylindrówki :mrgreen: 2.0 90km na jednopunkcie ze zwykłą instalacją LPG i objeżdżasz świat dookoła za grosze :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy kupnie samochodu, były właściciel może wypowiedzieć umowę OC jesli nie było takiego wpisu na umowie? 

Siostra kupiła auto od gościa który ma 60% zniżek ona trochę mniej, czy składka musi być przeliczona jeszcze raz czy można jeździć na ubezpieczniu poprzedniego właściciela :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od sprzedającego tylko od ubezpieczyciela. Jeśli sprzedający nie zgłosi sprzedaży samochodu, to w ogóle nie ma problemu do końca ważności OC. Jeśli zgłosi, to ubezpieczyciel może, ale nie musi przeliczyć składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, użytkuje Skode Superb II od 4 lat. Z tym, że nie na CR tylko ostatnie miesiące PD. Kupiona z przebiegiem 170kkm i na dzień dzisiejszy przelatane praktycznie równe 70kkm. Zero problemów (dzisiaj przegląd przy 240kkm)

Wiem, ze każdy najeżdża na PD i faktycznie z tymi silnikami były problemy, ale w pierwszych rocznikach Passata B6 i pokrewnych. Mój superb jest z 2009 czyli ostatni rok kiedy były jeszcze montowane PD (poprawione). Od 2010 już CR i z tym systemem wtrysku już nie było żadnych kwiatków.

Auto moge śmiało Ci polecić, mega wygodne, dobrze wyciszone i bezproblemowe, utrzymanie typowy tańszy VAG czyli ekonomicznie (y) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zaczynałem marzyć o Pasku B5FL to też każdy straszył PD awaryjne, drogie, słabe itp.

Pasek ma 410 tyś i kilka tygodni temu sobie logowałem przez 20KM jak pracują PD.  Dwie sztuki są w stanie idealnym jak nówki, dwie sztuki są na 5+/6.

 

Pasek rok 2000, przebieg 410tyś. 

 

Oczywiście psują się jak wszystko inne, ale to nie jest tak jak się słyszy od ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 16:12, automobilispa napisał:

Wypowiedzieć umowę OC może jedynie kupujący. Pozdrawiam!

A co w przypadku gdy sprzedający ma OC platne w ratach co miesiąc? Wtedy sprzedający moze przerwac opłacanie OC. Ja tak mialem. Umowilem się z kupującym ze zaczekam aż on wykupi sobie OC i następnego dnia zgłosiłem sprzedaz auta. Juz nastepnego dnia zwrocili mi nadpłaconą składkę za okres kilku dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kicaj napisał:

A co w przypadku gdy sprzedający ma OC platne w ratach co miesiąc? Wtedy sprzedający moze przerwac opłacanie OC. Ja tak mialem. Umowilem się z kupującym ze zaczekam aż on wykupi sobie OC i następnego dnia zgłosiłem sprzedaz auta. Juz nastepnego dnia zwrocili mi nadpłaconą składkę za okres kilku dni. 

Jak masz ubezpieczeni np. w mbanku płatne co miesiąc to przy zgłaszaniu sprzedaży podajesz dane kupującego bo od momentu kupna OC i wszystkie obowiązki  w tym należności przechodzą na niego. To nie jest wypowiedzenie, a jedynie przeniesienie obowiązków na nowego nabywce. OC nadal jest ważne ale TU po należność zamiast do Ciebie zgłasza się do nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kicaj napisał:

A co w przypadku gdy sprzedający ma OC platne w ratach co miesiąc? Wtedy sprzedający moze przerwac opłacanie OC. Ja tak mialem. Umowilem się z kupującym ze zaczekam aż on wykupi sobie OC i następnego dnia zgłosiłem sprzedaz auta. Juz nastepnego dnia zwrocili mi nadpłaconą składkę za okres kilku dni. 

 

2 godziny temu, Pływak napisał:

Jak masz ubezpieczeni np. w mbanku płatne co miesiąc to przy zgłaszaniu sprzedaży podajesz dane kupującego bo od momentu kupna OC i wszystkie obowiązki  w tym należności przechodzą na niego. To nie jest wypowiedzenie, a jedynie przeniesienie obowiązków na nowego nabywce. OC nadal jest ważne ale TU po należność zamiast do Ciebie zgłasza się do nowego właściciela.

Dokładnie tak, w przypadku firm dodatkowo można wykupować OC miesięczne koszt ok 70-80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pływak napisał:

Jak masz ubezpieczeni np. w mbanku płatne co miesiąc to przy zgłaszaniu sprzedaży podajesz dane kupującego bo od momentu kupna OC i wszystkie obowiązki  w tym należności przechodzą na niego. To nie jest wypowiedzenie, a jedynie przeniesienie obowiązków na nowego nabywce. OC nadal jest ważne ale TU po należność zamiast do Ciebie zgłasza się do nowego właściciela.

Ok. Masz racje.

Chodziło mi w sumie wlasnie o mozliwosc odzyskania kasy za polisę będąc sprzedającym. Jak zapłacisz całą składkę za rok z góry to jesli kupujący nie wypowie umowy to kasy nie odzyskasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie samochodu używanego, warto przejrzeć sobie serwis https://aukcje.efl.com.pl/AuctionList/Pojazdy na stronie  Aukcje EFL dostępne są licytacje sprzętu oraz samochodów poleasingowych i poflotowych. Sądzicie, że to dobre rozwiązanie? Może ktoś z Was ma doświadczenie w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.