Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

@tango jeśli dalej szukasz scenica to jest coś takiego:

GRAND SCENIC `2010
1,5dci 110KM
107tys.km przebiegu
bardzo dobrze wyposażony
-navi, klima x2, podgrzewane fotele itp
w bardzo dobrym stanie
oryginał lakier na całym aucie

kolor kawowy :)

miałem go u siebie do czyszczenia wnętrza, od znajomego który wozi auta z Niemiec, mogę ten egzemplarz polecić z czystym sumieniem, nic nie jest zniszczone wewnątrz, bardzo fajny egzemplarz, polskie menu, nawigacja po polsku, sporo dodatków, jeśli byłbyś zainteresowany mogę Ci podesłać zdjęcia na maila, to jest grand ale wersja 5-cio osobowa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem 1.5dCi (105KM) w Meganie II przez 6 lat. Sprzedałem jak miał 258kkm przebiegu. Nigdy nic się w silniku nie działo, ani jeden wtrysk nie był nawet czyszczony, olej wymieniany co 10k, paliwo lane zawsze na dobrych stacjach, żadnych "wioskowych" wynalazków. Mój kolega jeździ nim od 3 lat i przekroczył 300kkm i dalej silnik nie chce się zepsuć. Fakt, że procent uszkodzonych silników jest wysoki, ale nie skreśla to każdej jednostki z tej gamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Miał ktoś styczność z Laguna III 2.0T(204KM) lub z Peugot-em 508 2.0HDi(163KM)?

Myślę nad zmianą auta i te dwa modele wpadły mi głównie w oko, pytanie tylko jak wygląda sprawa z użytkowaniem (jakością wnętrza,wyciszenia,awaryjność itd) obu aut?

Problem jest też taki, że dziennie robię tylko około 40km, z czego większość przez miasto (raczej dynamicznie ale jednak światła czasami są) i trochę obawiam się przez to diesel-a.

Ewentualnie jakieś inne typy do 30-35k zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrianeo ten i ten silnik cieszy się dobrą opinią. Bierz lagunę (można tu śmiało wstawić LPG), jest bardzo dobrze wyciszona, silnik sprawdzony... no i sprawi Ci dużo frajdy na światłach. W Lagunie unikaj pseudo skóry na fotelach, bo łamie się szczególnie na siedzisku i boczkach fotelu kierowcy. W Twoim przypadku diesel nie jest opłacalny, tym bardziej wyposażony w dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zdanek napisał:

 Szukaj byle czego, oby było we w miarę dobrym stanie i z ważnymi opłatami. To nie jest budżet, który pozwala na przebieranie w określonym modelu ;)

Ale to @Alfa47 szuka auta w cenie @KrzysztofM EGRa :D

W tym budżecie to nie szukaj marei tylko szukaj czegoś co jeździ i przegląd przechodzi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany potrzebuję konkretów, a mianowicie:

Chciałem zakupić sobie BMW i tutaj pytanie: E46 czy E90 ?

Interesuje mnie na pewno diesel do 2l pojemności .

Chciałbym zmieścić się do 30tys.

 

Głównie nie ukrywam chodzi mi o koszta eksploatacji, czy są jakieś mega sensowne prawie bezawaryjne silniki w jednym bądź drugim modelu?

Przyjmijmy, że kupiłbym zadbany egzemplarz z przebiegiem 180-250tys. Jakie są najgorsze scenariusze jeśli coś padnie ?

Chodzi mi o części i +/- kwoty .

 

VW/AUDI ogarniam, ale w bmw mam mega braki, stąd liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdanek napisał:

Lepsze trzy ciekawe, ale tańsze dupowozy niż jeden drogi, co kto lubi :)

Podaj zaletę takiego rozwiązania... bo jak dla mnie 3 dupowozy o wartości kompletu zimówek to żart a nie coś ciekawego fajnego. Co fajnego może być w passacie b5 czy e46? Nie uderzam do Alfy tutaj ale to zwykłe o ile nie najzwyklejsze auta jakie są. Bez polotu bez niczego. Żeby to było m3, i passat w12 to przyznałbym ci rację ale tak? Zamiast kupować kolejną skarbonkę to sprzedać to wszystko i kupić coś sensownego za 20kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fredi88 napisał:

Co fajnego może być w passacie b5 

Mega wygodne zawieszenie, silnik 1.8T w połączeniu z tiptroniciem, jasna tapicerka....no i ogólnie byłem zapatrzony w swojego passata (mój pierwszy samochód -profilowe) aż do momentu w którym kupiłem autko z silnikiem 4.0 V8. Passat stał się wtedy jakiś słaby i go sprzedałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.