Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kojak napisał:

Chodzilo mi o to, że z tych ori coś wykombinuje, tzn albo jakoś przemaluje pod kolor felg, albo np jakieś czarne spróbuje itd ;)

Ja też tylko żartowałem. Bardzo zadbane a4 nie mam nic do zarzucenia samochodowi, a ramka i naklejka to nie część samochodu :D Może kiedyś w końcu odpadną :)

Kolor na felach kozak. Pasowałby na te zaciski :ph34r:

Poważnie, to spróbowałbym dekle pod kolor auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako prespray poszedł ValetPRO Carpet Cleaner 1:10, temperatura 30 stopni. Do płukania zimna woda bez żadnych płynów, gdyż czytałem, że od chemii alcantara może zrobić się twarda, sztywna. Skóry standardowo Colourlock, w tym przypadku Strong :) 
A autko to Jeep Liberty, przyjemne 3,7 V8 w automacie, w dodatku typowo przeprawowe auto :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie piorę alcantarę w domowym komplecie wypoczynkowym - używam Nielsena Nap Low Foama 1:20 jako prespray, szczotkuję i tylko odciągam, nic nie twardnieje :) Moim zdaniem bardzo dobrze to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał126 napisał:

Regularnie piorę alcantarę w domowym komplecie wypoczynkowym - używam Nielsena Nap Low Foama 1:20 jako prespray, szczotkuję i tylko odciągam, nic nie twardnieje :) Moim zdaniem bardzo dobrze to wychodzi.

Ja robiłem to pierwszy raz, czytałem parę artykułów przed praniem i na jakiejś stronie ktoś wspominał, że może się tak zdarzyć. Wolałem nie ryzykować i przepłukałem zimną wodą bez dodatków :P Były też przestrogi, że zbyt duża temperatura może źle wpłynąć na alcantare, ale będąc w MX Nowicki zapytałem jak to wygląda i w sumie wygląda to tak, że można nalać i gorącej wody do opryskiwacza, gdyż zanim ten roztwór doleci do tkaniny to temperatura zdąży spaść :P  Tak czy siak wolałem nie kusić losu :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w końcu ogarnąłem  zaciski przednie bo już nie mogłem na nie patrzeć, główną przyczyną demontażu i odświeżenia były skrzypiące klocki przy rozgrzanych tarczach, jak się okazało ktoś zamontował klocki odwrotnie:?Został założony cały nowy zestaw naprawczy, nowe klocki, przewody hamulcowe, tłoczek, sprężyny trzymające klocki, przetoczone tarcze.

DSC0675JP_qpaqhxx.jpg

 

DSC0683JP_qpaqhnh.jpg

DSC0693JP_qpaqhne.jpg

DSC0697JP_qpaqhnw.jpg

DSC0722JP_qpaqrpa.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku do niedzieli z przerwami ogarnął auto na urlop :D

rk3xbx.jpg
rp3zhZ.jpg
qZ9EgW.jpg
w6prXU.jpg

Co było grane:

-ADBL Vampire

- Hestia Hades

- Glinka Vallet pro pomaranczowa

- SwirlX (lakier był praktycznie bez swirrli)

- Gyeon Q2M Prep

- Gyeon Q2 CanCoat v2 

 

Taki składak wytrzymał od poprzedniego roku, ok 20k km trzaśnięte, łatwość mycia i odpychanie brudu dobre. Osłabiło się po 10 miesiącach gdzie już było widać słabsze odpychanie i słabe odpychanie wody w ulewach. 

 

PS. Wiem jest jeden detal, który nie wypada zostawić i wali po oczach ale sił nie starczyło już:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ogarniam auto na wyjazd, to zawsze przyłazi wujek mojej dziewczyny i pitoli, że "wjedziesz do Czech i już będzie brudne". :D Ale ten czarny wygląda teraz hipnotyzująco :) Nie ma moim zdaniem przyjemniejszego detailerskiego widoku jak perfekcyjnie utrzymany czarny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi przywiózł swoje BMW E66 760Li. Praca z takim samochodem to czysta przyjemność(jeśli nie patrzymy że dość więcej chemii schodzi)

Chemia jaka poszła to:
Prickbort
ADBL Vampire Liquid
ExceDe Tire and Rubber Cleaner
Magi Foam
Koch Greenstar
VALET PRO DRAGONS BREATH
Time to Shine Snow White
Allegrini do insektów i carchem 
szampon Muc Off
Gyeon lubrykant do glinki
Colourlock Soft
Colourlock Leder Versiegelung

glinka Gyeon i sponge ADBL
Autoglym Interior Shampoo
Autoglym Car Glass Polish
Gyeon Tire

Car Pro Ceriglass
Swissvax Quick Finish Interior
SONAX XTREME FelgenVersiegelung 
Swissvax Cleaner Fluid Professional Regular
Swissvax Utopia
ADBL QD1(na wnęki)


Niestety pogoda się popsuła i średnio fotki siadały.


IMG_3132.jpg


IMG_3130.jpg


IMG_3125.jpg

IMG_3126.jpg


IMG_3124.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qlimaxss napisał:

To czasem nie nadkola?

 

Brawo :P 

10 godzin temu, Michał126 napisał:

Jak ja ogarniam auto na wyjazd, to zawsze przyłazi wujek mojej dziewczyny i pitoli, że "wjedziesz do Czech i już będzie brudne". :D Ale ten czarny wygląda teraz hipnotyzująco :) Nie ma moim zdaniem przyjemniejszego detailerskiego widoku jak perfekcyjnie utrzymany czarny lakier.

Dokładnie te same komentarze w moim regionie. :) 

 

11 godzin temu, Chochlik437 napisał:

Ale ten lancer sie swieci :!::!: Gyeon taka robote zrobil ? 

Tak to Gyeon, z pojemnika 200ml 5 aut obrobionych i jeszcze zostało także jestem zadowolony z tej powłoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2017 o 10:00, Lucas123w napisał:
Dnia 30.07.2017 o 22:53, Chochlik437 napisał:

Ale ten lancer sie swieci :!::!: Gyeon taka robote zrobil ? 

Tak to Gyeon, z pojemnika 200ml 5 aut obrobionych i jeszcze zostało także jestem zadowolony z tej powłoki. 

 

Cancoat daje mega szklistość. Miałem ten produkt i zaaplikowałem go na pare samochodów. Na początku byłem bardzo zadowolony(znajomym podoba się efekt), może kiedyś kupie kolejną puszkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wymiana oleju w aucie. Płukanka LM Pro Line a potem wleciał Millers 5W-40 XF Longlife.

Była także próba wymiany tylnych łożysk ale nie udało się póki co odkręcić 12-kątnych śrub piast.

W przyszły weekend dokompletuje jeszcze parę narzędzi i będzie kolejna próba wymiany łożysk...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.