Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Eryczek

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie dwa dni: Prickbort, Nanolex Insect Remover, mycie na dwa wiadra (Meguiars Gold Class Car Wash), szmatki :D, glinka (Dodo Juice Basics of Bling Clay), mycie+szmatki, ręczna korekta, czytaj biko plus przedramię przez 4h za pomocą Meguiars UC, izopropanol, dwie warstwy Collinite 476s w odstępie 14h na blachy, światła, relingi i felgi. Felgi i opony wcześniej dodatkowo: Autoglym Clean Wheels + Atack Autoland + ADBL Tire & Rubber + Shiny Garage Back2Black. Żona zła, bo trawa nie skoszona :o

c07ffece2823c1b7gen.jpg

f67726d9d8358b1fgen.jpg

Pacjent dostał też nowe oryginalne nerki :D i nowy znaczek, a lampy i soczewki zostały w środku wymyte ADBL APC

4e62b866ab2ea86fgen.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Akurat jest to mój świeży zakup (szkoda, że nie 24v :)) od kolegi z forum, który dba o auta. To co chciałbym zrobić, żeby przedłużyć żywot e36, to zabezpieczyć podłogę antykorozyjnie (jeszcze nie wiem jakim środkiem/środkami najlepiej działać w 20 letnim aucie, żeby osiągnąć trwały efekt :o ) oraz wymienić przednie błotniki, które bierze ruda (reperaturki bądź nowe elementy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ostatnie pożegnanie i Corsunia odjechała na miejsce wiecznego odpoczynku.

21 lat w tym 17 razem.

Super auto. Cała rodzinka się wzruszyła a tata uronił kilka łez. Będzie co wspominać.

 

RIP

SAVE_20170707_110132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widzieć swoje byłe E36, już za nią tęsknie. :) Dostałem ostatnio fotkę z myjni bezdotykowej od kumpla z Ostródy. "Kapsel, Twoje E36 widziałem." Zrobił mi dzień tym.  Zamiast E36 jest też BMW, też seria 3, tez touring, też diesel i też czarne. :D

IMG_20170707_155922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KapselK napisał:

Fajnie widzieć swoje byłe E36, już za nią tęsknie. :) Dostałem ostatnio fotkę z myjni bezdotykowej od kumpla z Ostródy. "Kapsel, Twoje E36 widziałem." Zrobił mi dzień tym.  Zamiast E36 jest też BMW, też seria 3, tez touring, też diesel i też czarne. :D

Bardzo ładne... i ciut ciut mocniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx :) Jestem początkującym "detailingowcem", lecz dzięki Kolegom z forum mój bzik, który mam od zawsze, szybko się rozwija, na szczęście przy pełnej akceptacji żony :D Ogólny dobry stan auto zawdzięcza poprzednikowi, ja zaś postarałem się, żeby wyglądało jeszcze lepiej. W planach wymiana foteli na skórzane i pełna korekta lakieru; no ale dopiero po zgłębieniu wiedzy i zakupie sprzętu. Niedługo konserwacja podwozia - tu też muszę zgłębić temat czym najlepiej. Gdybyście mieli jakieś sugestie w tym temacie lub podpowiedzi co jeszcze warto zrobić, to PW mile widziana.

Żeby nie być OT, to wczoraj pierwsze mycie po woskowaniu na dwa wiadra i adbl qd1. Ciągle walczę ze zbyt dużą ilością psiknięć i wtedy tłuste qd od adbl się maże, co na czarnym szczególnie widać. Dodatkowo środek i bagażnik odkurzony razem z wnęką na koło, gdzie się dało  myju-myju roztworem adbl apc (zastanawiam się czy po takim roztworze zaaplikowanym bezpośrednio na blachy, trzeba zmyć wodą czy wystarczy wytrzeć...) i na to Meguiars Natural Shine Protectant.

1c84a03d81e26841gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson , możesz założyć multifunkcję, tak jak mówiłem wiązka jest fabrycznie wyciągnięta, szerokie listwy na drzwi (bez znaczka M) - mam takie, fotele skórzane lepiej zwykłe niż sportsitze, razem z boczkami, można też założyć hi-fi, elektryczne szyby z tyłu, miałem dużo pomysłów co jeszcze do niej dołożyć. ;) Te stylingi wyglądają mega na tym aucie, dobrze, że nie poddałem się podczas szukania ich, co nie było łatwe...

 

Odkurzyłem dzisiaj wnętrze,  plastiki pretarte APC Advanced od ExCede, zadressingowane Unique Hestią, szyby przemyte Perfect Glass Cleaner od SG. Jeszcze muszę przelecieć skóry Gyeon Leather Cleaner oraz zabezpieczyć je Qyeon Leather Coat. Można spokojnie jechać na urlop. :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdjąłem i kleiłem podsufitkę, bo niestety nad kierowcą zaczął odchodzić od niej materiał. Razem z szorowaniem jej i wszystkich plastików + Meguiars Natural Shine Protectant, zajęło mi 6h ;) @KapselK multifunkcja 3 czy 4 ramienna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece w st'ku

 

CqTkYr.jpg

 

Naprawiłem niedziałająca tylną wycieraczkę. 


dSm4PV.jpg

 

Zacząłem ściagać chemicznie lakier z felg ale się poddałem bo były powleczone jakąś gumowo-plastikową powłoką więc zawiozłem do specjalistów. Jak się da to mają być wysodowane a jak nie to piach.

Ghz0sf.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KapselK napisał:

@paperson najładniejsze jest "serducho" czyli keirownica z Mpakietu - 3 ramienna. 

Potwierdzam chociaż ja mam 4 ramiona i wydaje mi się wygodniejsza a porónanie mam z 5er poprzedniej.

U mnie dzisiaj mycie qd po deszczu no i nowe papucie do pieszczocha... puki co założone orientacyjnie bo wreszcie na dniach wjeżdża gwint to będziemy coś pasować a felgi i tak kolor zmieniają na srebro.

t81fq15qfavj.jpg[\img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kryman napisał:

Wygląda jak ... Peżo, biały Peżo :tongue:

Co tam na oponkach? Slick Rims?

Odkąd odkryłem, że aby udowodnić sobie męskość mogę iść do siłowni, to zbędny stał mi sie przedłużacz kutaza w postaci niemca :D:P Poza tym to gdzie nie spojrzę to logo Hella albo silnik z BMW. Co sie porobiło z tym światem?

Dzięki temu że to peżo zwykłe to teraz obywatele naokoło jak parkuję to niech uważają na drzwi :D:D:D:D:D A nie schiza u mnie

Slick Rims nie inaczej kolego :cool: Niewycierany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie fajny turas tez mam takiego :D Zdjęć z zewnątrz nie mam ale ostatnio ogarnąłem trochę wnętrze i zainstalowałem podłokietnik. Obc 18 czeka w kolejce.

ulDVmiv.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.