Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Hamulce w mesiu znowu piszczą... A wszystko z nimi okay, klocki, tarcze niezużyte. Nie mam pomysłu już, eh. Może te tarcze trzeba czymś przemyć? Są troszku brudnawe, no ale to raczej nie przez to wk*$#$@% przechodniów na pasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pływak napisał:

Piszczenie hamulców to wibracja klocka. Są specjalne pady lub smary np. ATE do smarowania styku klocka z zaciskiem. Czasem pomaga czasem nie. Czasem to kwestia doboru tarczy i klocka, a czasem konstrukcji zacisku. 

Pomaga, ale nie czyścioszkom. :D

Też smarowałem jak ostatnio zmieniałem tarcze i klocki przednie, ale ciągłe mycie detergentami chyba już wypłukało z jarzma smar i powoli zaczynają mi popiskiwać. :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał126 napisał:

Ja tam całe życie myślałem, że najbardziej prozaiczna przyczyna piszczenia hamulców (zwłaszcza przy lekkim hamowaniu) to przegrzanie okładzin klocków.

Trudno aby klocek prosto z kartonika był przegrzany chyba, ze w upał na wystawie leżał ale człowiek całe życie się uczy ;)

 

Piszczenie klocka to jak pisałem w większości przypadków wibracja o wysokich częstotliwościach słyszana przez człowieka jako pisk. Właśnie przy lekkim hamowaniu kiedy klocek już styka się z tarcza ale tłoczki jeszcze zbyt słabo go dociskają aby nie wpadł w wibrację. Jak dociśniesz mocniej przestają wibrować dociśnięte tłoczkami i dźwiek ustaje. U mnie w AR ze względu na sposób montażu klocków w zaciskach typu monoblok zjawisko występuje bardzo często i zupełnie nie ma znaczenia rodzaj zamontowanych tarcz i klocków. Ot raz trafisz nie piszczy, a u innego ten sam zestaw piszczy. Zaleta montażu taka, ze wymiana klocków to 10 minut wada taka, ze lepiej się przyzwyczaić do piszczenia :D W zwykłych zaciskach jak KHOT wspomniał winna często są blaszki montażowe (pomijając uszkodzone klocki/tarcze). Pomaga oczyszczenie z pyłu lub ich wymiana i przesmarowanie np. ATE Plastilube gorzej jak ktoś zbyt często pucuje auto we wszystkich zakamarkach ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum bawi, uczy, wychowuje. ;)

***

Z cyklu "problemy pierwszego świata". Moja dziewczyna mieszka w miejscu, gdzie są same nowe domy i śmieję się z nich, że są kolonistami. Z tego wynika (albo i nie, ale tak myślę) brak drzew, bo na pozostałych niezabudowanych działkach są głównie różne krzaczory, a kto się wybuduje, ten wyrzyna wszystko w pień i sadzi nieśmiertelne thujki. Chciałem umyć auto po południu. I umyłem, ale cień u niej pod garażem jest... głównie w nocy. No i wcześnie rano. Taka patelnia, że wszystko mi zasychało, a po umyciu i osuszeniu (w garażu) jeszcze przecierałem lakier IPą, żeby usunąć pozostałości chemii. :evil: Ale jałowy akurat miał być, więc tak się pocieszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bialas1 napisał:

Czy koniec weekendu i jutrzejsze ponowne wstawanie do pracy zalicza się pod wkurzenie? :evil:

 

34 minuty temu, BiałyGTi napisał:

Mialem plan dzisiaj dzialac z SWM od Detayler's Magic a tu wali deszczem az miło

Praca? Deszcz? Nie rozumiem o czym piszecie :D

 

uNbuJx6.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę chciałem wymienić łożyska tylnych piast ale póki co nie udało się odkręcić 12-kątnych śrub piast. Klucz miałem ale bez przedłużki i nie wychodził poza obrys karoserii więc nie mogłem jakiejś rury zarzucić na klucz, żeby zrobić odpowiednią dźwignię. W przyszły weekend przyatakuję jeszcze raz - zakupię gdzieś taką przedłużkę na kwadrat 1/2'' i mam nadzieję, że się uda bo się już łożyska (zwłaszcza tylne prawe) dość mocno tarabanią podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Arkeolowy napisał:

PS. Ma ktoś namiary na porządne stelaże / pawilony handlowe coś jak ma ADBL na targach?

ja mam Pawilon Ogrodowy Blooma Tudy 3x3 do ogrodu stolik i 4 krzesła wchodzi i fajny wytrzymały juz nie jedne wiatry wytrzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.