Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎30‎.‎07‎.‎2017 o 09:22, Pływak napisał:

Mozna kupić naklejane podkładki (pady) antywibracyjne pod klocek. Ja sobie odpuściłem walkę z piszczeniem bo monoblok Brembo już ma piszczenie w naturze.

Brembo najlepiej współpracuje z klockami Ferrodo. Nie piszczą i nie pylą (felunek czysty):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ostry2407 napisał:

Brembo najlepiej współpracuje z klockami Ferrodo. Nie piszczą i nie pylą (felunek czysty):)

Dajesz gwarancje? To zaraz lecę do sklepu ;) Na na forum alfiarzy pisali, ze seryjny zestaw TRW nie piszczy, założyłem i u mnie piszczy. ;] Tak jak pisałem nie ma zasady wszystko zależy jak się ułoży klocek w zacisku. Rozbierałam nawet drugi raz, oczyściłem i przesmarowałem. Kilka pierwszych hamowań błoga cisza, następne pojawił już się pisk przy delikatnym hamowaniu wiec odpuściłem temat.

A w czysty felunek przestałem dawno wierzyć dlatego kupiłem szare felgi :D Miałem Ferodo Premiere, Textar, TRW, Bosch wszystkie mniej lub bardziej pyliły. Następne będą albo Galfery Sport albo Ferodo ale DS2500, które pewniej jeszcze bardziej będą pylić ale dla mnie klocek ma tylko jedno podstawowe zadanie. Dobrze hamować. Nigdy nie biorę pod uwagę pylenia bo to dla mnie parametr mało istotny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ostry2407 napisał:

Jeśli masz tarcze brembo to z czystym sumieniem polecam (w każdym swoim aucie miałem ten zestaw a było ich trochę) zwykłe klocki ferodo i żadne premier. Nigdy mi nie piszczały i za bardzo nie pyliły.

Podstawowy zwykły model klocków Ferodo to właśnie Premiere :lol: Później są modele DS Performance, DS2500 i DS3500 i teraz jakieś nowe EKO wynalazki ;]

 

Tarcze i klocki mam TRW. Zaciski mam tylko Brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pływak napisał:

A w czysty felunek przestałem dawno wierzyć dlatego kupiłem szare felgi :D Miałem Ferodo Premiere, Textar, TRW, Bosch wszystkie mniej lub bardziej pyliły. 

ATE Ceramic. Polecam, - Krystyna Janda.

 

Hamują dobrze, a ilość pyłu śladowa. :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHOT mam je z tarczami ate super zestaw już nie wrócę do zwykłych klocków. Dla mnie same zalety nie pyla -nie widać pyłu, podobno nie ma możliwości żeby piszczały tak zapewnia centrum hamulcowe ate, nie ścierają tak mocno tarcz jak zwykle klocki i dobrze hamują.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak gradem piz**ęło to nie mam pytań... :thumbdown:

 

 

To juz jakieś 30min po... dobrze że zdążyłem autem się schować pod tunel bo miałbym na 100% wgnioty. Momentami kulki prawie jak piłki do golfa. W radiu podali że spadło 200l na m2 a trwało to z 15 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie wk***** w piąte jak wróciłem z delegacji i zobaczyłem moje autko w garażu.... to, że ktoś musiał przejść zbyt blisko koło auta i od połowy długości maski aż do wlewu paliwa przerysował (całe szczęście nie uszkadzając bazy) ale rysa jest dla mnie zbyt głęboka abym ręcznie ją zniwelował. Człowiek się stara utrzymać autko od nowości, a tu takie łajdactwo.  :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TfB napisał:

300zl 8pkt:-( i od razu noga lzejsza...

A portfel jaki lekki, współczuję :<
Ja mam jeszcze jakieś 200 zł zaległe z czerwca, dzięki za przypomnienie 


Mnie wkurzyła Teściowa. Dzwoni do mnie o 1 w nocy (z niedzieli na poniedziałek - uwaga spałem, kto by pomyślał) i pyta jak tam w pracy (wie, że od poniedziałku zaczynam nocki). Dni jej się pomyliły, a chciał obgadać wtorkowy wyjazd... Masakra, wyrwany ze snu, pierwsze co patrzę na telefon, a tam "PONIEDZIAŁEK", pierwsza myśl - kur*& zapomniałem iść do pracy, po chwili się ogarnąłem. 
Ach te Mamuśki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, clhseba napisał:

Wizyta w pewny Częstochowskim komisie :o

Jakie to w internetach wszystko fajne :D 

Znajomi też się tam wybrali i byli zawiedzeni. Na zdjęciach i w opisie wszytko super.

Trochę mi niesmak pozostał, bo pojechali tam z mojego polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy oglądał CLK w208, okazało się że auto jest po "pół" lifcie i dużo rzeczy mu się nie podobało. Szczegółów nie pamiętam bo to było pół roku temu.

Druga osoba oglądała Leona 1m 1.8t z gazem i owy gaz było czuć z daleka. Leon wydawał się zmęczony. Tan sam kolega oglądał A4 w super stanie, a w rzeczywistości maska i zderzak były jak sito od kamyków.

Trzeba tez przyjąć pewien margines na to, czego oczekuje kupujący.  Samochód piętnastoletni będzie miał jakieś wady.

Oboje kupili auta w innym miejscu w takim stanie jaki ich satysfakcjonował. Nie skreślam tego komisu i na pewno będę o nim wspominał znajomym którzy są na kupnie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą jak wracaliśmy do domu, młody tak niefortunnie upuścił klucze od auta przy otwieraniu windy, że wpadły do szybu windowego...

 

Ktoś może był w podobnej sytuacji? Chyba firma, która zajmuje się obsługą i konserwacją windy w budynku będzie w stanie je znaleźć, pytanie tylko ile policzą za taką usługę.

 

Szczęście w nieszczęściu, że jest drugi klucz do auta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tazman napisał:

Właśnie przed chwilą jak wracaliśmy do domu, młody tak niefortunnie upuścił klucze od auta przy otwieraniu windy, że wpadły do szybu windowego...

 

Ktoś może był w podobnej sytuacji? Chyba firma, która zajmuje się obsługą i konserwacją windy w budynku będzie w stanie je znaleźć, pytanie tylko ile policzą za taką usługę.

 

Szczęście w nieszczęściu, że jest drugi klucz do auta.

 

 

Nic nie policzą. Zadzwoń na numer który na pewno masz przyklejony w windzie. Dasz gościowi 4 paka i będzie zadowolony (tylko zimne:lol:)

Miałem taką samą sytuację jak jechałem windą do znajomych i przy wysiadaniu wypadły mi i oczywiście jakby miało być inaczej wpadły w szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.