Skocz do zawartości

ADBL Yeti - neutralna piana aktywna


piotto0

Rekomendowane odpowiedzi

temperatura na plusie. czekamy na posiadaczy naszego śnieżnego potworka by robić kolejne porównania i dawać opinię :).

 

Kuba ja ze swojej strony wrzucę coś dopiero po 15 jak wrócę z UK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po przeczytaniu tematu ,nie umiem wybrać jaka piane kupić poradźcie by nie zjadała wosku -a w miarę zmywała przyschnięty brud ,pytam bo często jeżdżę drogami ( gdzie nie ma asfaltu ) taka praca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po przeczytaniu tematu ,nie umiem wybrać jaka piane kupić poradźcie by nie zjadała wosku -a w miarę zmywała przyschnięty brud ,pytam bo często jeżdżę drogami ( gdzie nie ma asfaltu ) taka praca :D

Zgodnie z tematem: Yetika. :lol:

 

Ale przy mocno zasyfionym aucie samo mycie wstępne to nie mycie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

[ref]lolomanolo[/ref], tak, przetestowałem i porównałem do piany SG. Piana siedzi minimalnie krócej od SG, posiada troszkę lepsze właściwości domywające lecz ani ADBL ani SG nie domywa lakieru tak żeby detailer był usatysfakcjonowany. Na korzyść dla SG jest zapach który uwielbiam-kwestia gustu. Piana ADBL jest wydajniejsza. Taki sam efekt uzyskałem, używając połowę koncentratu w porównaniu do SG. Jak czasu wystarczy to pokażę zdjęcia, może film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
701536 Taki sam efekt uzyskałem, używając połowę koncentratu w porównaniu do SG

 

Chętnie to zobaczę bo u mnie jest zupełnie odwrotnie... :-] Na spotach w Warszawie doszliśmy do podobnych wniosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Zebrałem się i skleiłem to o czym pisałem wcześniej.

Stężenia najniższe podawane przez producentów dla pianownic typu PA.

SG 1:10 i ADBL 1:16

Nowa,dziewicza pianownica.

Auto jak widać nie myte ok1500km.

Piana SG leżała trochę dłużej co nie zwiększyło siły domywania które określam na podobnym poziomie.

ADBL przy niższym stężeniu okazuje się równie skuteczny co bezpośrednio przekłada się na cenę aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#aa0000]AreK[/ref], Kawał dobrej roboty :good:

 

Ja dalej pomimo przetestowania piany od Shiny, ADBL wracam zawsze do Magi albo czasami do Time to Shine Snow White ;) Wiadomo że Magi jest droga ale jeśli nie robi się tego zarobkowo a tylko myje własny samochód ewentualnie kogoś z rodziny. To moim zdaniem warto dołożyć bo znowu tej piany tak dużo się nie zużywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Która z pian ADBL jest najbardziej wodnista? kupiłem Chemical Berry i nie odpowiada mi taki gęsty glut który Ciężko wypłukać z pojemnika.

Żadna. Ja rozlałem na pół do dwóch baniek i zrobiłem 1:1 z wodą, teraz świetnie się dozuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.