Skocz do zawartości

ADBL Yeti - neutralna piana aktywna


piotto0

Rekomendowane odpowiedzi

Słupek rtęci swoim meldunkiem na wartości całego jednego stopnia!!! przypomniał mi, że mam motocykl. :) Od początku grudnia jak nim ostatnio jeździłem jakoś nie znalazłem czasu/dnia bez mrozu, żeby go zzimować. Słonko, wcześniejszy niż zakładany powrót do domu i działam ;)

 

Epoca, w niej 50 ml Yetika na 1500 ml wody, dwa stare filce (przelot kilkudziesięciu pianowań), potem się okazało, że jeden czarny, bom go dawno nie płukał :shock: i takie rzeczy - tył z piętnaście minut po tryśnięciu, przód poprawiony (gdzieś do końca zbiornika), to minęło, ja wiem, ze dwie minuty:

 

moto1.jpg

 

moto2.jpg

 

moto3.jpg

 

No i clue... niby moto myte prawie czyste, no ale wypadało... a jednak jego czystość wyglądała tak:

 

moto4.jpg

 

No a taki to ten śnieg powstaje z ręcznej armatki przy nie jakimś wielkim przecież stężeniu:

 

moto5.jpg

 

Jako komentarz przychodzi mi na myśl, żeby posłużyć się pewną hiperbolizującą analogią:

 

Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!”. Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”.

Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!”.

Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiperbolizującą analogią:

 

Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!”. Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”.

Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!”.

Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.

No to poleciałeś, nie wiem co bierzesz, ale pochwal się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poleciałeś, nie wiem co bierzesz, ale pochwal się :D

Mirra rulezz :lol:

 

[ref]Michał126[/ref], a tam zaraz motocykl :P 125 śmigacz . Bardzo wdzięczny :) Przypomniało mi się jego spalanie 2,8 :D

A tam nie motocykl. Zdrowo się odpycha. Mnie pali średnio 2,3. Raz na rok odwiedza ASO Yamahy i chodzi jak nowy. :) Najlepsze, że kupiłem go 4,5 roku temu jako 3-letni, a do teraz wszystkie jeżdżące egzemplarze na Allegro są droższe, niż wtedy zapłaciłem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Obiecałem sprawdzić jak wygląda 100ml w PA więc to zrobiłem. Co prawda samochód tylko lekko przykurzony więc nie będę pokazywał domywania bo nie było czego...

Wyszło tak:

cZlcUh.jpg

vQqVQk.jpg

oFP8FU.jpg

1ygQTU.jpg

M8wA8F.jpg

6zElTd.jpg

Fy33UY.jpg

kAY3SK.jpg

G7fgOA.jpg

hUEsd0.jpg

zXilHj.jpg

2YAnye.jpg

1KDzpQ.jpg

VP6tdF.jpg

Zi4jBr.jpg

3RnIwv.jpg

hBeIYw.jpg

sSE85d.jpg

pxrmm3.jpg

vKuKFV.jpg

y4OQu6.jpg

WZL5eE.jpg

 

LSP to SV Insignis nakładany we wrześniu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przetestowałem sobie Yeti :] - dostałem testerek do zakupów jakiś czas temu , będzie trzeba zamówić 5L :)

piana jak marzenie, mimo że solidnie wiało to piana dobre 3-4 minuty poleżała :)

 

Pytanie, pracujecie może nad jakąś silniejszą odmianą piany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Mili Państwo ;), każdy myje czym chce, jak chce i jak potrafi :D.

 

Produktów jest na rynku masa i jeżeli Yeti komukolwiek nie odpowiada to ma pełne prawo używać dowolnego produktu który mu się podoba.

Każdy użytkownik po przeczytaniu tego tematu powinien mieć wyrobione zdanie o tym produkcie i przytaczanie tych samych opinii po kilka razy w celu przekonywania jednej lub drugiej strony mija się z celem. Robicie fotki, testy, opisy ,porównania. A ten kto nie jest zdecydowany już jakąś opinię sobie z tego wyciągnie ;).

 

[ref]rygryss[/ref], [ref]Arkeolowy[/ref], [ref]zdrowy_zab[/ref], mam nadzieję że będzie okazja spotkać się na dniach otwartych ADBL u któregoś z partnerów albo na innej imprezie w sezonie. Będzie czas żeby sobie podyskutować o pianownicach recznych, pa, pianach, konsystenacjach. My bardzo chętnie przyjmujemy konstruktywną krytykę jeżeli jest ona uzasadniona. Ale jeśli racja będzie po naszej stronie to stawiacie piwo :D:song::-]:acute: DEAL? ;)

 

Moderatorów przepraszam za of top - i prosze o wyczyszczenie tematu jeżeli sądzą że któreś posty nie są z nim związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując...

Po prawo ADBL yeti, po lewo SG fruit snow. Proporcje te same - 1:10, pianownica PA, karcher K5

tak wygląda po około 5 min (yeti po prawo)

4ad9693bb1c694a5med.jpg

 

A tak po kolejnej chwili (Yeti dalej po prawo :P )

e93eef6e8b7418b2med.jpg

 

Jak dla mnie różnica jest dosyć widoczna.

 

SG nałożone jakąś minutę później od yetiego. W momencie pianowania oczywiście wszystko wyglądało identycznie, różnice pojawiały się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.