Skocz do zawartości

ADBL Yeti - neutralna piana aktywna


piotto0

Rekomendowane odpowiedzi

czyli wszystko zależy od pianownicy, jak dla mnie logicznym rozwiązaniem jest z pianownicy PA, woda jest tylko nośnikiem piany i kręcąc na + dodajesz gęstość/ilość piany... tak jak w tornadorze, tylko tam nośnikiem płynu jest powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...



Witam, mam położony wosk collinite 476 czy piana Yeti go nie ruszy, mogę śmiało myć? 
czy po kilku razach mucia ta pianę nie skrócę życia wosku?


Śmiało możesz myć.
Yeti jest bardzo delikatną pianą i nawet naturalnego wosku nie rusza, a co dopiero syntetycznego zimowego 476 ;)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od pewnego czasu stosuję Yeti (tropical night) jako oprysk 1:50. Działa znakomicie. Myslę, że 1:65 również będzie ok. Nawet nie wysilam się na wymywanie oprysku myjką - przy niewielkich zabrudzeniach wystarcza odpowiednio dobrany strumień w zraszaczu ogrodowym. Oczywiście lakier jest zabezpieczony. Yeti stosuję również do mycia podłóg w pomieszczeniach użytkowych - oprysk 1:100 na kilka metrów kw i  po chwili wymywam mopem. Zostaje przyjemny zapach 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grechut napisał(a):

Dla mnie yeti to tylko fajny zapach. domywanie bez dodania apc to jakiś dramat 😛

Do letnich zabrudzeń w zupełności mi wystarcza. Chyba każdy produkt w formie oprysku jest skuteczniejszy od piany. Sprawdzę 1:50 na szczurze, oczywiście z wykorzystaniem myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem yetiego w różnych proporcjach. I z pianownicy z myjki i oprysku. Zdecydowanie szkoda czasu w moim mniemaniu. 

Lepiej kupić BH touchless albo FX protect gravity pre wash. Domywanie lepsze, cena podobna (można się z kimś złożyć na pół i wychodzi jak adbl) 

Ale jak komus pasuje adbl yeti to przecież można używać. Produktow mamy mnóstwo na rynku, żeby wszystko przetestować brałoby czasu i niech każdy używa co mu się podoba. Właśnie to jest piękne w detailingu ze mamy mnóstwo firm, jednemu przypadnie adbl, drugim good stuff, trzeciemu fx protect. Do wyboru do koloru 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Touch-Less to nie bardzo ma co konkurować ale to nie jest piana neutralna. Mam ADBL YETI PEARL I nie często po nią sięgam . Zapach spoko ale gęsta strasznie i ciężko ją wypłukać z pojemnika/miarki . W pianownicy też trzeba chwilę pomieszać. Nie jest to mistrz domywania, ostatnio lecę FX protect active foam i moim zdaniem lepsza i łatwiejsza w obsłudze. Z neutralnych Master wash Ultracoat wymiata tyle że cena też wyższa.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.