Skocz do zawartości

ADBL Yeti - neutralna piana aktywna


piotto0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Postanowiłem przetestować nowy produkt od ADBL jakim jest neutralna piana aktywna: ADBL Yeti

Opis piany ze strony producenta:

ADBL Yeti to wysoce skoncentrowana, długo wyczekiwana, neutralna piana aktywna. Potężna dawka składników pianotwórczych i zwilżających daje pianę o konsystencji bitej śmietany z niesamowitą siłą penetracji brudu. Neutralna w koncentracie, bezwzględna dla brudu i bezpieczna dla czyszczonych powierzchni. Te cechy sprawiają, że ADBL Yeti charakteryzuje się jedną z najkorzystniejszych relacji jakość / cena na rynku europejskim.

 

Test nie jest sponsorowany, podejście "z miejsca" tzn, pianownica PA używana do bieżącego mycia samochodu - nie żadna nówka szutuka sterylna z pudełka. :acute: Temperatura na zewnątrz około 12 stopni. Zdjęcia robione telefonem. Sharan - myty ok raz w tygodniu, leży na nim miejscami soft99 fusso + WetCoat. Outlander myty od święta na automatach, nie widział zabezpieczenia w żadnej postaci- szczur.

 

Sprawca zamieszania:

 

6AP98pD.jpg?1

 

 

Samochód przed pre-washem:

zCMhqTW.jpg?1

k8K9Nna.jpg?1

TF8T894.jpg?1

BvigK4b.jpg?1

3mePlCP.jpg?1

AjpNtDm.jpg?1

DBv9qIz.jpg?1

2U1yrKB.jpg?1

cxEaRfr.jpg?1

wZjBQXJ.jpg?1

SEc5PDf.jpg?1

BVJj6Qz.jpg?1

apQEfHF.jpg?1

 

I tutaj paluchem przetarty brudny lakier(jakie poświęcenie :D ):

xzKfkY0.jpg?1

 

Jako iż ADBL ogłasza, że piana jest bardzo wydajna postanowiłem to sprawdzić :) Do pianownicy PA wlewam 50ml piany:

 

pHk9L4N.jpg?2

auZwaBd.jpg?2

 

uzupełniam do pełna (950ml) ciepłą wodą. (1:19 :o )

 

0E99jXA.jpg?2

 

Pokrętło standardowo na "minus".

 

 

 

Po pianowaniu(koła dostały czym innym):

 

sgwOjFU.jpg?1

EhgRxrS.jpg?1

XxtAGDA.jpg?1

Zeuwtmp.jpg?1

zPSyAFl.jpg?1

JkO0nRc.jpg?1

mSkX4bN.jpg?1

Vgw8ELS.jpg?1

 

 

I film ( polecam ustawić rozdzielczość na F-HD ):

I tutaj jak to wygląda w trakcie:

 

I po pre-washu .. kiedy auto odstało i przeschło.

 

I2wTBx7.jpg

y1szTi9.jpg

hQPiVSn.jpg

qH19u88.jpg

RSJ6U0o.jpg

Qzu2sRY.jpg

1dbYUsS.jpg

pHcJGmX.jpg

7tH0tJZ.jpg

 

Pamiętacie przetarty kawałek zderzaka paluchem :o :

vVuMYL1.jpg

 

I dalej..:

VfOWpf5.jpg

dUwv5ks.jpg

keuAIlQ.jpg

v4TCcZQ.jpg

ixCsSVt.jpg

skGbKiy.jpg

 

:shock::-]:song::good:

 

 

Teraz jeszcze jako dodatek, Outlander - niczym nie zabezpieczony i dłuużej nie myty..

Tym razem rozrobiłem pianę jak lubię ( śnieg ! ) czyli 100ml piany i 900ml ciepłej wody. (1:9)

 

Przed:

iE63Wcm.jpg?1

Pj1VySn.jpg?1

kNCjTag.jpg?1

Q4ISU49.jpg?1

 

I czas na trochę sniegu :good: :

kneYpPY.jpg?1

AtuDZbl.jpg?1

lmwkFNr.jpg?1

K2KPv1S.jpg?1

XOjzFaC.jpg?1

 

I spłukuję:

0FnLmL9.jpg?2

 

Po pre-washu, miejscowo auto jest mokre(płaty wody) (zaczynało robić się szaro), tam gdzie robiłem zdjęcia "z bliska" wybierałem tylko te elementy które już wyschły:

 

MdmXisR.jpg?1

wmL27rm.jpg?1

C4JfOOy.jpg?1

1HRzljk.jpg?1

XBzvLyI.jpg?1

BCb09c4.jpg?1

K22Gnf8.jpg?1

UaoE8U3.jpg?1

UaoE8U3.jpg?1

CGa82B0.jpg?1

A tutaj po masce przejechałem paluchem:

0AwHBgy.jpg?1

OL8hGVH.jpg?1

Jrz0yTx.jpg?1

3jrTVuh.jpg?1

ABVrOd8.jpg?1

O tutaj też paluch:

JG31o04.jpg?1

UOIwHil.jpg?1

I dalej..:

lbujJoI.jpg?1

SbtgQOb.jpg?1

AIXQyc2.jpg?1

jbxa33N.jpg?1

mUUnlRT.jpg?1

 

Krótkie filmiki z akcji ADBL Yeti 1:9 ( polecam ustawić rozdzielczość na F-HD )

 

(Uwaga na głośniejszy dzwięk)

:song::song::good:

 

Myślę sobie .. no jest aż za dobrze jak na neutralną pianę, jeszcze mały teścik:

0jr7BTk.jpg?1

 

Podsumowując: ADBL Yeti urywa tyłek.

Do tej pory jako pianę na stałe ( jakość / zapach / cena ! ) używałem produktu dosyć konkurencyjnego na pewno w przypadku ceny. Jedyne co mi trochę przeszkadzało to stosunkowo słaba siła "domywania" / czasami chciałem na pre-washu skończyć a to raczej nie było do końca możliwe.

 

I teraz mamy ADBL Yeti :acute: który:

-Świetnie domywa jak na pianę z neutralnym PH ( ba.. nie używałem za dużo "ostrych" pian, ale z tych co używałem śmiem twierdzić, że nie domywały one wcale znacząco lepiej niż ADBL Yeti ) :good:

-Fajnie pachnie ( chociaż nadal trochę za słabo jak dla mnie.. zarówno żelki jak i tropikalna noc. ) - (Robiąc zakupy u Shiningów (Min od ADBL właśnie pianę o zapachu żelek + szampon który akurat pachnie mega nawet w niższej temp ) dostałem też tester piany "tropikalna noc". Ciekawy jestem jak pachną pozostałe zapachy podczas pianowania, więc śmiało podzielcie się w komentarzach :acute: )

-Ma normalną (jak dla mnie) cenę :good:

-Jest oszczędny ! Jak chcemy ... możemy użyć nawet 50ml piany na 950ml wody do pianownicy PA i dalej otrzymać przyzwoitą pianę z dobrym domywaniem ! :song::good: Jak chcemy śnieg to standardowo 1:9 i gotowe. :good:

 

Jednym słowem ! Dobra robota ADBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test i myślę, że zagości w moim arsenale. ADBL pisali w innym temacie, że na nowy sezon będą mniejsze pojemności do nabycia. Ciekawi mnie jeszcze jak Yeti radzi sobie z pianownicami ręcznymi np. Marolexem

 

TapTap from G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test i myślę, że zagości w moim arsenale. ADBL pisali w innym temacie, że na nowy sezon będą mniejsze pojemności do nabycia. Ciekawi mnie jeszcze jak Yeti radzi sobie z pianownicami ręcznymi np. Marolexem

 

TapTap from G2

Wrzucałem moje rezultaty z Epoci w wątku w dziale "ADBL". :)viewtopic.php?f=192&t=28000&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684172 a kupilem 5l innej juz... :kox:

właśnie :/ kupiłem 5L SG, a po trzech dniach dostałem free YETI...

 

[ref]piotto0[/ref], super teścik :good: miałem zrobić teścik na swoim grzechotniku w porównaniu z SG, ale widzę, że już nie muszę :) rozwiałeś moje wątpliwości co do YETI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie po porównaniu YETI tropical night vs SG fruit hetrual snow foam i jak dla mnie są na tym samym poziomie. Temperatura zarzucenia SG 5*C, YETI 4*C, proporcje identyczne, autko podobnie zabrudzone i mam wrażenie, że SG jest delikatnie gęściejsza.

 

Zarówno SG jak i YETI zostawiają taki sam film brudu na aucie po wyschnięciu... osobiście nie widzę różnicy, a już miałem wystawiać 5L SG na giełdę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za dobre słowo ;) cieszę się, że test się spodobał.

 

piotto0 Ze znajomym w niedziele pianowaliśmy Cherry Icecream wlaliśmy zimna wodę i mimo tego tak ekstra unosił się zapach wisienki :D:D

Zapach od razu skojarzył mi się z cherry z Californi sceance

 

Właśnie tak myślałem, że wiśnia będzie mocniej pachniała bo nawet z butli zapach był wyraźniejszy.. ale kurcze dużo tej wiśni/wiśnio podobnych zapachów w kosmetykach i jak bym miał znowu kupić taką pianę to chyba bym nie wyrobił :kox:

 

[ref]piotto0[/ref], świetny i rzeczowy test :good:
[ref]piotto0[/ref], dzięki za test. bardzo rzeczowo i pro opisany i nagrany :).

;):good:

 

[ref]piotto0[/ref], test super! jeżeli można zapytać jaka myjka ciśnieniowa użyta?

 

Oj dokładnie nie pamiętam.. jakiś wół roboczy tzn coś pokroju Karcher HD 6/15 :dontknow::o na 14 zdjęciu od góry ( przed tym gdzie przetarłem palcem po zderzaku ) widać myjkę po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie po porównaniu YETI tropical night vs SG fruit hetrual snow foam i jak dla mnie są na tym samym poziomie. Temperatura zarzucenia SG 5*C, YETI 4*C, proporcje identyczne, autko podobnie zabrudzone i mam wrażenie, że SG jest delikatnie gęściejsza.

 

Zarówno SG jak i YETI zostawiają taki sam film brudu na aucie po wyschnięciu... osobiście nie widzę różnicy, a już miałem wystawiać 5L SG na giełdę :D

 

Hmm, ciekawa opinia. Zastanawiam się czy z pianą Adbl jest taki hype ( marketing mają extra) czy to jest naprawdę extra produkt. Mam tester ale nie miałem okazji sprawdzić. Na ten moment mój faworyt to Time to shine snow white i ciekaw jestem najbardziej porównania tych pian. TTS extra domywa a z tego co kolega pisze Yeti zostawia coś po sobie. Trzeba chyba poczekać na więcej testów i samemu sprawdzić jak będzie odpowiednia pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

[ref=#ff3366]gprzesniak[/ref], dzieki za dobre słowo apropo marketingu. ale w przypadku piany poza wypuszczeniem jakiejś ilości testerów nie zrobiliśmy za wiele :). TTS to piana z zupełnie innej półki cenowej: takie porównanie byłoby bardzo ciekawe :).

 

[ref]rygryss[/ref], jest to Twoja opinia do której masz pełne prawo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684423 rygryss, jest to Twoja opinia do której masz pełne prawo :).

naturalnie, od SG nie oczekiwałem, że mi umyje auto pianą z neutralnym ph, podobnie z YETI... wychodzę z założenia, że autko trzeba dotknać żeby było czyściutkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie po porównaniu YETI tropical night vs SG fruit hetrual snow foam i jak dla mnie są na tym samym poziomie. Temperatura zarzucenia SG 5*C, YETI 4*C, proporcje identyczne, autko podobnie zabrudzone i mam wrażenie, że SG jest delikatnie gęściejsza.

 

Zarówno SG jak i YETI zostawiają taki sam film brudu na aucie po wyschnięciu... osobiście nie widzę różnicy, a już miałem wystawiać 5L SG na giełdę :D

 

Hmm, ciekawa opinia. Zastanawiam się czy z pianą Adbl jest taki hype ( marketing mają extra) czy to jest naprawdę extra produkt. Mam tester ale nie miałem okazji sprawdzić. Na ten moment mój faworyt to Time to shine snow white i ciekaw jestem najbardziej porównania tych pian. TTS extra domywa a z tego co kolega pisze Yeti zostawia coś po sobie. Trzeba chyba poczekać na więcej testów i samemu sprawdzić jak będzie odpowiednia pogoda.

 

też czekam na takie porównanie, mam tts'a i faktycznie jak do tej pory najlepiej domywająca piana i zapachem też niczego sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684423 rygryss, jest to Twoja opinia do której masz pełne prawo :).

naturalnie, od SG nie oczekiwałem, że mi umyje auto pianą z neutralnym ph, podobnie z YETI... wychodzę z założenia, że autko trzeba dotknać żeby było czyściutkie ;)

Na pewno dałeś takie same stężenia? Ja porównywałem obie i piana SG domywa bez porównania gorzej od Yeti. Nie ma nawet podejścia. Dałem też kumplowi do porównania i zamówił już 5-tkę Yeti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.