Skocz do zawartości

Coś do mycia opon


cinek1

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziom nie dogodzisz. Jak produkt trzeba aplikować kilka razy to za słaby. Jak brud rozpuszcza po samym psiknięciu to za agresywny. 

Używam tego cleaner od rr i żeby dobrze umyć oponę to trzeba dwa razy szczotkować. Wart swojej kasy i napewno nie mniej bezpieczny jak reszta konkurencyjnych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Adameks napisał:

Ja myję opony zwykłym płynem do mycia naczyń. Efekt jest ten sam, co bym przepłacał za specjalistyczne kosmetyki 

Ktory najlepszy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba do Ludwika napisać, żeby nazwali to AIO... Produkt do pre washu, mycia lakieru, OPON, felg, silnika, odpowiednio rozcieńczony pewnie nada się do tapicerek, mycia deski rozdzielczej... Jutro robię wyprzedaż kosmetyków i kupuję 25l baniak Ludka :-D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88, oczywiście, że do tapicerek - pewien znany mi handlarz samochodów, protoplasta januszy biznesu, miał taką metodę: ciepła woda w wiadrze w płynem do naczyń, wyjąć fotele, zlać je jak najmocniej wodą, stara firanka (po śląsku gardina - czemu gardina? "Bo gardina wszyjsko wyciongo!!!!!"), wyprać aktywną pianą z płynu do naczyń i jeszcze raz zlać mocno wodą. Fotele po tym zabiegu twarde jak serce mojej byłej, ale "czyste". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adameks napisał:

Ja myję opony zwykłym płynem do mycia naczyń. Efekt jest ten sam, co bym przepłacał za specjalistyczne kosmetyki 

Do tej pory myłem opony mocnym apc przystosowanym do komory silnika i od kiedy umyłem opony cleaner od rrc to stwierdzam że jednak te preparaty działają. APC tak nie wyciągnie brudu jak cleaner do opon. Dodatkowo inaczej siada dressing na oponie umytej cleanerem. Ale można oczywiście myć ludwikiem. Tylko czy przy cenie rrc to się wogóle opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzywalem cleanera do opon od Excede teraz mam od SG i o ile swietnie sobie radza z normalym brudem to juz z usunieciem pozostalosci starego dressingu troche gorzej i musze uzyc silnego odtluszczajacego APC by to usunac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z moich obserwacji wynika, że użycie APC (np. poorboys, koch chemie gs) w stężeniu 1:15 usuwa również pozostałości po dressingu, jak i cały brud. Wadą stosowania apc na opony jest jednak to, że po odparowaniu pozostaje cienka warstwa odtłuszczaca na oponie, która jeżeli nie zostanie usunięta np. IPA, spowoduje szybszą degradację nowo nałożonego dressingu, co skróci jego trwałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, chciałbym kupić środek do czyscZenia opon i tu moja uwagę zwrócił RRC tire&rubber cleaner lub excede tire&rubber cleaner.

Który środek lepiej wybrać?

Który środek jest bezpieczniejszy dla opon?

na czym polega niebezpieczeństwo takich środków dla opon, co może stać się z oponami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 16:27, rudi0018 napisał:

Witam, chciałbym kupić środek do czyscZenia opon i tu moja uwagę zwrócił RRC tire&rubber cleaner lub excede tire&rubber cleaner.

Który środek lepiej wybrać?

Który środek jest bezpieczniejszy dla opon?

na czym polega niebezpieczeństwo takich środków dla opon, co może stać się z oponami? 

Pomoże ktoś? 
Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na czym polega niebezpieczeństwo dla opon przez stosowanie takich środków? Jakie są skutki uboczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, rudi0018 napisał:

Pomoże ktoś? 
Najbardziej zależy mi na odpowiedzi na czym polega niebezpieczeństwo dla opon przez stosowanie takich środków? Jakie są skutki uboczne?

kup sobie ADBL Tire Cleaner. 1sza liga.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, rudi0018 napisał:

Ok, a co z tymi skutkami ubocznymi dla gumy przy stosowaniu takich środków?

Skutkami jakie jedyne zaobserwowałem to to, że mocno wymywają brud i pozwalają dobrze przygotować oponę przed aplikacją dressingu. Czyli dobrze doczyszczam a potem konserwuję.

Minusem dla mnie jest to, że usuwają każdy dressing 😉

Nie można wykluczyć, że działają degradująco na gumę, ale wątpię że to zauważysz jeśli +/- co 5 lat trzeba opony zmieniać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ogarniałem dziś koła z nowego wozidła. I przy tej okazji skorzystałem oczywiście z cleanera do gumy. A konkretnie z dwóch. Tak porównawczo. Mój faworyt Excede już nie jest moim faworytem. Poległ z kretesem przy drugim zawodniku, którym był cleaner od CarLab. 
przyznaję bez bicia, że szczena mi opadła. 
Excede aplikowane na oponę jakby nic nie robiło. Trzeba naprawdę długo odczekać, żeby pojawił się wyciągany z opony brud. CarLab robi to w tempie przyspieszonym. Ciągnie z gumy syf aż miło. 
Zdecydowanie dobry zawodnik. Jestem naprawdę mega zaskoczony. Stał na półce ze 2 miesiące nie tknięty a teraz nie bardzo wiem co zrobić z baniakiem rozrobionego Excede. 
 

 

wybaczcie brak fotek ale nie miałem na to czasu po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat

W dniu 1.06.2021 o 21:55, Strus napisał:

teraz nie bardzo wiem co zrobić z baniakiem rozrobionego Excede.

Wnioskuje, że chyba nie 🤔

Sam niedługo będe musiał kupić t&r cleaner (5l bo te litrowe jakoś za szybko się kończą 😄) i nie wiem czy zostać przy excede czy wypróbować coś z polecanych w ty temacie. Jako alternatywa brałem pod uwagę właśnie carlab ale także rrc, który tire cleaner ma niby udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam Excede, trochę podusi ale tragedii nie ma. Ostatnio kupiłem Sam's Tire Stripper i ma mega zapach coli ale będzie to raczej tire do bieżącego mycia.
RRC zdecydowanie dla mnie za mocny jeśli chodzi o zapach i nawet moc, szkoda mi opon

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2021 o 11:00, Streat napisał:

Może jakiś test obrazkowy albo video q nie tylko reklama,bo to nie pierwszy raz,nie chce być nie grzeczny ale tak to wygląda.Znam inne specyfiki a kolega jako weteran mógłby porównać  nie tylko z takim słabeuszem jak dla mnie czyli excede,może choćby RRC dla niektorych jest mocarzem albo choćby Shiny czy Adbl,poza tym zaraz się okaże że to taka sama firma jak RRC i też mają niebezpieczne środki,jakoś mało tych testów osób którzy dużo chwała a zero testów,czyżby napędzenie rynku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.