Skocz do zawartości

Coś do mycia opon


cinek1

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, paki112 napisał:

@Maryś2016  

Możesz przeczytać i zobaczyć zdjęcia jako dowód. RRC i ADBL nie miałem, przy okazji zakupię i porównam, ale Tire Cleaner od Carlaba jest naprawdę spoko. Pozdro!

Widziałem czytalem.nie o to tu strikto chodzi.Poza tym sprawdzę jak dojdzie paczka za tydzień to i porównam.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem produkty od CarLab w czwartek 3 czerwca wieczorem, czas dostawy miałem coś ok. tygodnia ale nie śpieszyło mi się. Dzisiaj byłem w szoku jak dostałem powiadomienie, że paczka od CarLab czeka na mnie w paczkomacie. Mimo długiego weekendu zamówienie wysłane natychmiastowo. Dwa razy zamawiałem i dwa razy paczka była wcześniej niż deklarowali. Może mają dużo zamówień i zabezpieczają się, żeby później ktoś nie zarzucił im, że paczka nie doszła w określonym terminie. 

Co do samego produktu do mycia opon to zamówiłem tester i jak tylko trafi się dobry kandydat do testu to porównam z Excede. W pierwszym zamówieniu wziąłem oba szampony i hydro wosk, jak dla mnie w tej cenie to bardzo dobre produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2021 o 20:11, Maryś2016 napisał:

Może jakiś test obrazkowy albo video q nie tylko reklama,bo to nie pierwszy raz,nie chce być nie grzeczny ale tak to wygląda.Znam inne specyfiki a kolega jako weteran mógłby porównać  nie tylko z takim słabeuszem jak dla mnie czyli excede,może choćby RRC dla niektorych jest mocarzem albo choćby Shiny czy Adbl,poza tym zaraz się okaże że to taka sama firma jak RRC i też mają niebezpieczne środki,jakoś mało tych testów osób którzy dużo chwała a zero testów,czyżby napędzenie rynku???

Dzień dobry, nie mamy w zwyczaju uczestniczyć w dyskusjach na forum - czasem jednak jesteśmy zmuszeni interweniować.

Na początek dziękujemy, że zdecydował się Pan na zakup naszego produktu Tire & Rubber Cleaner - bardzo liczymy na test i relację foto/video. Z pokorą przyjmujemy uwagi i konstruktywną krytykę - dzięki temu nasze produkty są dobre i mogą być tylko lepsze. Niezwykle sobie cenimy wkład wszystkich osób, które zechciały poświęcić swój czas i wykonywały testy naszych produktów. Możemy Pana zapewnić, że nikt nie jest w żaden sposób przez nas "opłacany" i to z banalnego powodu - żeby rozwijać się we właściwym kierunku potrzebujemy konstruktywnej krytyki i uwag (jak już wcześniej wspomnieliśmy), a nie pochlebstw i poklepywania po ramieniu. Kolega @Strus - może Pan wierzyć lub nie, jest jedną z bardziej krytycznych osób, które używają i testują produkty CARLAB. Ale to dzięki uwagom @Strus powstał nasz APC HD, a kilka innych produktów bylo poprawionych. 

Dlatego też zachęcamy również Pana do większej otwartości 🙂 proproszę testować, krytykować - zawsze coś mądrego można wynieść (lub wnieść).

Co zaś tyczy Allegro - nie bez powodu mamy tytuł Supersprzedawcy i 100% pozytywnych opinii. Jednym z warunków utrzymywania tytułu jest termin realizacji wysyłek. Od początku pandemi - czyli od ponad roku Allegro wprowadziło kilkudniowe marginesy dla terminów realizacji zamówień - stąd informacja w Pańskim zamówieniu o terminie dostawy na 11.06. Pańskie zamówienie z weekendu - jak również wszystkie pozostałe zamówienia z weekendu dziś zostały wysłane. Niestety w tym względzie nie został Pan potraktowany w jakiś szczególny sposób, a przesyłka będzie jutro czekała na Pana w paczkomacie. Oczywiście zdarzają nam się czasem opóźnienia - trudno ich uniknąć przy dużej liczbie zamówień, ale każdy Klient jest poinformowany o powodach opóźnienia. Czasem - proszę wierzyć, krótka, szczera rozmowa działa cuda. Odkrywamy bowiem, że po drugiej stronie - ukryci za nickami, wszelakimi hasztagami, zawsze są ludzie. 

Mamy nadzieję, iż nasze wyjaśnienia zakończą zbędne spekulacje i insynuacje.

Czekamy na relację z testu!

CARLAB 🙂

  • Lubię to 10
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Moderator
4 minuty temu, blazej napisał:

Używał ktoś Carpro Retyre? Wart ceny?

Jestem w trakcie testów. Robi robotę - ale ADBLem wyciągałem więcej. Także wyleję go jeszcze trochę na różnych kompletach opon i dam znać finalnie

2022-03-10-16-13-29.jpg


2022-03-10-16-13-32.jpg


2022-03-10-16-13-34.jpg


2022-03-10-16-14-47.jpg


2022-03-22-16-51-28.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, rombinik napisał:

@Domel a czy carlaba używałeś? Wiele osób chwali i jestem ciekaw porównania właśnie do ReTyre i ADBLa.

Tak jego też testuję. Wersję rozcieńczoną 1:3 spokojnie można stosować do regularnego mycia - nie usuwa nadmiernie dressingów - mogę go porównać do FX Protect. Do regularnego mycia bez nadmiernego naruszania dressingów.

Za to koncentrat też mi jeszcze nie urwał 4 liter. ADBL'em wyciągam znacznie więcej - mówię o szczurach.

Także testy trwają. Zamówiłem drugą butlę Carlaba bo 0.5 stosunkowo za mało. Ja bym w nim podrasował pienistość, trochę mnie irytuje jego wodnistość - jak dla mnie powinien się mocnieć pienić.

Przemielę kilka kompletów opon dam znać finalnie.

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Adbl taki mocny? Lepszy od SG?

Jak dla mnie - a testów tu dużo wrzucałem przez lata - ADBL numero 1 od wielu lat. Jak dla mnie nic go jeszcze nie pobiło. Zaraz po nim SG.

  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wodnisty, to już mi się nie podoba Miałem Cleantecha, Excede i z obecnego SG najbardziej jestem zadowolony. ADBL w jakiej proporcji używasz?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, MMCzysci napisał:

Cleantecha, Excede

Jak dla mnie koncentraty mocno przeciętne - tylko do regularnego mycia, do szczurów sie nie nadają.

6 minut temu, MMCzysci napisał:

ADBL w jakiej proporcji używasz?

Koncentrat - do odszczurzania.

 

Do regularnego mycia 1-2 tyg używam SG 1:3 lub FX Protect.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej Nie, mowa o produkcie typowo tylko do czyszczenia opon - Pure Black Tire Cleaner

 

btw. mam 5L carlaba i w koncentracie wg mnie jest jeden z mocniejszych na rynku i kiedyś w stosunku cena/jakość był wg mnie najlepszy. Piszę 'kiedyś', bo teraz po podwyżkach bańka kosztuje 90 zł, czyli dokładnie tyle samo co poleconego również bardzo dobrego ADBL'a, czy SG.

W mojej ocenie w/w trójka to taki TOP pod względem siły czyszczącej, później jest spora przerwa i dopiero Excede, CleanTech, FX itd.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 21:43, Streat napisał:

Ostatnio pobawiłem sie troche Danielem Washingotonem i siła czyszcząca jest znaczna, musze go troche przelać żeby sie wypowiedzieć ale wyglada obiecująco 😄 I Co wazne nie dusi przy pracy 

Zamiata adbla i SG😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież jest tak, że ten brazowy/brudny/brunatny/cokolwiek odcień przy którymś "przejeździe" znika, czyli teoretycznie wtedy, kiedy znika i brud. Gdybyśmy zmywali jakąś składową opony, zabarwienie piany byłoby za każdym razem... Tak mi się wydaje...

Wyryte w skale z S20 FE 5G



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, MMCzysci napisał:

zabarwienie piany byłoby za każdym razem... Tak mi się wydaje...

według mnie też. Jeżeli po czyszczeniu opony piane mam czystą i nie leci juz syf brązowy z niej to według mnie nie naruszam w żadnym stopniu opony. Co wiecej teoria ni jak ma sie do rzeczywistosci o usuwaniu barwników itp. Skoro po sezonie jak znowu myje opony to dalej wychodzi syf brązowy z nich. Czyli co uzupełnia sie barwnik po sezonie? Śmieszy mnie to troche jak ludzie podchodzą do niektorych spraw. Opona po 6-8 latach i tak jest do wymiany. Jak chce to mohe mu pokazac moje zimówki ktore sa myte regularnie i jakoś spękań nie widze na nich a raz do roku widzą porządne czyszczenie 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Streat napisał:

Opona po 6-8 latach i tak jest do wymiany.

Myśle że nawet szybciej 🙂 W Leonie miałem bridgestony z 2017r i pomimo że miały sporo bieżnika to niestety zaczęła pękać. 
 

Nie ma też co oczekiwać że stara sparciała opona będzie wyglądać ładnie jak świeża. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście również nie 'kupuje' tej informacji od AENSO.

Jak mam poznać czy piana jest 'brudna', a nie przypadkiem brązowa, i pytanie... kiedy mam już czystą oponę przygotowaną pod dressing patrząc na tą brudną pianę używając AENSO? a  może jeszcze raz, dwa, a może 3 podejścia zrobić?
Bez sensu.

Biała piana (choć idealne biała to ona nigdy chyba nie będzie) = czysta opona
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 11:27, Gardor napisał:

Ostatnio się zastanawiam czy jest sens tak mocno katować i szorować opony mocną chemią. Pozwolę sobie dodać post z grupy Aenso. 
 

1085B23C-F65A-4259-ACE0-94C87C2D2846.png.5c082bc7b97eccc23ed742df4c80ebbc.png

Jakoś produkt trzeba zareklamować. Ja często gęsto myję GS i jakoś degradacji opon nie widać. Prędzej zmienię auto czy opony niż coś złego się zadzieje. Ale to tylko moje prywatne zdanie.

A i na szczury i po sezonie wlatuje EnJee w koncentracie i jest rzeźnia :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.