Skocz do zawartości

Coś do mycia opon


cinek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@rudi0018 ja kupowałem na shopee, ale ogloszenia tam już nie ma. Polecał na kanale YT, był cały film o niej. 

Mam nadzieję że nikt sie nie obrazi ani nie wyłapie bana za link:

https://youtu.be/wTWDKw1OE58

Myślę że to jest praktycznie to samo co Booski, więc jesli różnica w cenie nie jest duża a zależy Ci na czasie to skusiłbym się na Booskiego 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@luk45z nie wiem dlaczego bawicie się w gotowce, kiedy w tańszych pieniądzach macie Carlab w koncentracie... 35 zł za litr lub 110 za bańkę 5 litrów. koncentrat lub 1:1 na szczury, do bieżącej 1:5-1:10. Nawet jeśli non stop będziecie myli w proporcjach 1:1, to i tak za 35 złoty macie 2 litry płynu, a nie 1 jak w przypadku Kiurlab. A gwarantuję, że jak często myjecie opony, to takie 1:5 będzie ok

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 używając produktu 2 razy w roku na dwóch autach totalnie nie zwracam uwagi na ekonomię, może kosztować i 50 zł za pół litra, byleby robił to czego od niego oczekuję. Coś po internecie chodziły opinie że Carlab do opon się popsuł, nie wnikałem czy to prawda czy nie. Jeśli twierdzisz, że dalej jest ok to mogę dać mu szansę i używać w koncentracie raz na sezon, ale takie użycie wychodzi kosztowo tak samo jak Kiurlab, więc w moim przypadku większej ekonomii w tym nie ma. Na bieżące mycie i tak zabieram produkty 2 w 1 do opon i felg (aktualnie Cleantle) - nie chce mi się nosić dużo rzeczy z 3 piętra co weekend gdy jadę na bezdotyk - wiadra z wodą, pianownica, akcesoria, chemia. Każdy kilogram i dodatkowa butelka robi mi różnicę. Poza tym myjąc na stanowisku, w przewiewie, na zewnątrz i często w lekkim nasłonecznieniu nie chcę na bieżąco używać produktów doładowanych wodorotlenkami nawet w stosunkowo niskich stężeniach 1:10 z uwagi na czarne piano felgi. Głęboki deep clean raz na sezon mogę sobie zrobić już w bardziej kontrolowanych warunkach i wybrać sobie dzień wczesną wiosną i późną jesienią, gdy problem szybkiego zasychania agresywnej chemii jest wyeliminowany.  

Czy wiesz, że ostatnio Shiny Garage wypuściło gotowy do użycia oprysk w cenie 84,90 za 5l? 🙂 Ludzie potrafią być tak leniwi, że pewnie i gotowy oprysk znaleźć może kupców. 

Ponawiam pytanie - czy ktoś kto używał Kiurlaba orientuje się jak wypada on "mocowo"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Używałem jeszcze Shiny Garage Wheel & Tire Cleaner, w przypadku felg ciężko mi się wypowiedzieć bo dobrze działające powłoki można umyć nawet neutralnym szamponem, a w przypadku opon sprawdzał się porównywalnie do Cleantle nierozcieńczonego. Czyli takie przeczyszczenie, ale po spłukaniu dressing dalej kropelkuje, nie ma tafli i totalnego ściągnięcia wszystkiego ze ściany opony jak w przypadku tych hardkorowych tire cleanerów 🙂 

A z mocnych środków dedykowanych do opon używałem ADBLa oraz Shiny Garage - oba dobrze znane wszystkim mocne środki do czyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luk45z parę osób twierdzi, że się popsuł, bo ponoć gorzej się nim pracuje niż pierwotną wersją. Nie wiem, nie używałem tej starej wersji w białej butelce. Przerobiłem już dwie butle, z tą nowszą etykietą, jedną kupioną w lipcu 2021, i jedną jakoś na przełomie 2022/2023, i śmiało mogę polecić. W tych pieniądzach lepszego nie ma. Ogólnie nie wiem, czy znajdzie się coś lepszego, bo gryzie brud jak głupi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wiele zależy od potrzeb. Jeden używa takich produktów dwa razy do roku a u mnie schodzi ok 2L Tire&Rubber'a  miesięcznie. W moim wypadku nie widzę sensu jechania na gotowcach gdyż jest to nieekonomiczne. Używam Carlab oraz Shiny Garage pure black tire cleaner w rozcieńczeniu przeważnie 1:4 i bardzo sobie chwalę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.08.2023 o 21:09, imola33 napisał(a):

@luk45z parę osób twierdzi, że się popsuł, bo ponoć gorzej się nim pracuje niż pierwotną wersją. Nie wiem, nie używałem tej starej wersji w białej butelce. Przerobiłem już dwie butle, z tą nowszą etykietą, jedną kupioną w lipcu 2021, i jedną jakoś na przełomie 2022/2023, i śmiało mogę polecić. W tych pieniądzach lepszego nie ma. Ogólnie nie wiem, czy znajdzie się coś lepszego, bo gryzie brud jak głupi.

ja też tak słyszałem 😱 

jedyne co się zmieniło, to butelka... i etykietka 🙄 no i faktem jest, że czasem komuś "pada" kolor, co niestety jest winą UV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlab jak dla mnie zdecydowany numer 1 i wasz najbardziej udany produkt. Szampony też są mega, ale o ile fajnych szamponów na rynku jest pełno, tak tire & rubber, z tak dobrym stosunkiem cena/jakość, jest tylko jeden 😉 właśnie wypsikałem przed chwilą do końca i chyba wpadnie tym razem bańka 5 litrów. Jak ten produkt znosi zimowanie w nieogrzewanym garażu? Nie mam pojęcia, jakie temperatury tam panują. Może się coś popsuć od mrozu? Testowaliście to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.