Jump to content

onimusha

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About onimusha

Informacje

 • Imię
  Marek
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Województwo
  Pomorskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Metal polish. 1. Najmocniejsza butelka z jaką miałem doczynienia to kwazar mercury super hd.
 2. Cześć. Korzystam z wheel gela od dawna, aktualnie została zmieniona receptura. Jest dla mnie nie zrozumiałe to, że środek stracił na mocy oraz że jest tak gęsty, że triggery smarkają glutami jak k2 roton pro. Czy macie podobne doświadczenia? Kupiłem też deironizer do powłok lakierniczych, ale efekt jest jednakowy - smarkanie zamiast rozpylanie. Zmieniłem trigger na regulowany, było lepiej, ale rozpadł się od ciśnienia, które wywołuje za gęsty płyn.
 3. To co mogę polecić dla początkującego hondziarza : ) który zaczyna przygodę z auto detailingiem to: - szampon chemical guys gloss workz, - apc koch chemie green star, - carpro perl. Za pomoca apc w odpowiednim stężeniu wyczyścisz większość w samochodzie. Perl'em natomiast w odpowiednim stężeniu zabezpieczysz opony, wewnętrzne i zewnętrzne plastiki. Nie polecam Ci kupowania dużych pojemności na tak zwane dłużej i później. Jeżeli wkręcisz się w auto detailing to będziesz poszukiwał świętego grala i nie zużyjesz do końca większości kupowanych produktów w warunkach domowych, nawet obsługując znajomych i rodzinę : )
 4. Miejsce zniszczenia powłoki musisz spolerować pastą polerską, najlepiej mechanicznie.
 5. Bardzo dobra kolejność. Deironizer nie może wyschnąć, tak jak większość chemi. Po glince zasadniczo wystarczy mycie pod ciśnieniem i ipa. Osobiście nie używam cleanera pod wosk, tylko ipa.
 6. Tak, zestaw menzerna to dobry wybór. Gradacja ścieralności jest intuicyjna, gąbki o których piszesz będą również dobre. Zasada jest prosta, do ścieralnej pasty dobiera się twardą i szorstką gąbkę, a do pasty polerującej gąbkę delikatną, resztę pośrednio. To na co musisz zwrócić uwagę, jeżeli chcesz zrobić to prawidłowo, to na jeden samochód będziesz potrzebował około 5 padów danej gradacji. Wynika to z tego, że pady w trakcie pracy zanieczyszczają się pastą polerską oraz lakierem bezbarwnym, co powoduje spadek wydajności pada.
 7. Carpro Ech2o, reload, woda zdemineralizowana, w stosunku 1:1:10. Ten miks na QD pozyskałem z kanału pan the organizer na youtube i muszę przyznać, że robi najlepszą robotę z dotychczasowych qd, które testowałem, a były to FK425, PB spray & gloss, bouncers done and dusted.
 8. Z moich obserwacji wynika, że użycie APC (np. poorboys, koch chemie gs) w stężeniu 1:15 usuwa również pozostałości po dressingu, jak i cały brud. Wadą stosowania apc na opony jest jednak to, że po odparowaniu pozostaje cienka warstwa odtłuszczaca na oponie, która jeżeli nie zostanie usunięta np. IPA, spowoduje szybszą degradację nowo nałożonego dressingu, co skróci jego trwałość.
 9. Tuga, adbl vampire liquid, alu red eco shine. Moim faworytem z tych trzech jest tuga, efekty usuwania dla wszystkich trzech moim zdaniem są jednakowe, lecz najmniej uporczywy zapach z trzech przeze mnie przetestowanych preparatów ma tuga. To na co warto zwrócić uwagę przy myciu felg to to, aby najpierw spryskać felgi rozcieńczonym apc, a dopiero wtedy deironizować.
 10. Wiem, że każdy i tak chce mieć fusso coat, niezależnie od tego jak bardzo rozdmuchany jest marketing soft99, lecz jeżeli chodzi o sealant to polecam menzerna power lock. Trwałość jest jednakowa, lecz to co działa na korzyść menzerny to najłatwiejsza aplikacja i usuwanie z jakąkolwiek miałem do czynienia, dodatkowo nie zostawia białych śladów na plastikach.
 11. Obydwie maszyny są potrzebne w garażu, a zasadniczo mała i duża. Mała jest bardzo poręczna i nadaje się do wszystkich krzywizn lepiej niż duża, a duża zaś skraca czas pracy na płaskich powierzchniach.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.