Skocz do zawartości

Coś do mycia opon


cinek1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, imola33 napisał(a):

@carlab jak dla mnie zdecydowany numer 1 i wasz najbardziej udany produkt. Szampony też są mega, ale o ile fajnych szamponów na rynku jest pełno, tak tire & rubber, z tak dobrym stosunkiem cena/jakość, jest tylko jeden 😉 właśnie wypsikałem przed chwilą do końca i chyba wpadnie tym razem bańka 5 litrów. Jak ten produkt znosi zimowanie w nieogrzewanym garażu? Nie mam pojęcia, jakie temperatury tam panują. Może się coś popsuć od mrozu? Testowaliście to?

Cieszę się z opinii , dziękuję 💪

Co do zimowych warunków to problemy mogą się zaczynać gdy płyn zanarznie (skrystalizuje). Wtedy bardzo często płyn się rozwarstwia (ogólnie płyny, mieszanki). T&R Cleaner raczej nie zamarznie w garażu nawet gdy tem spadnie poniżej zera ponieważ zawiera w składzie glikol. Od biedy to i w samochodzie może spędzić zimę 🤛

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 Carlab ma sporo fajnych produktów jeszcze części nie miałem,ale tak wewnętrznie sobie postanowiłem że jeśli chodzi o czyszczenie czy impregnację to u mnie wskakuje 3 marki, Carlab bo fajnie pachnie, ma dobry stosunek jakości do ceny, jest skuteczny no i Polski..  , Cleantle bo ma kilka fajnych produktów które mam i lubię i ci chwilę wprowadza nowości, dobre ceny i też Polski, no i chce spróbować Fresso, jeszcze nie miałem nic od nich ale podobno ich chemia świetnie pachnie.

PS, na FB Carlab rozdawał próbki dressingu do opon, szkoda że się nie załapałem.

Na BF jak wpadnie dobry rabat uzupełni się zapasy na cały następny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke też właśnie żałuję, że nie załapałem się na ten dressing. Testowałem większość starszych produktów, chyba tylko hydrowosk i kwaśne APC (tester z 2021 roku nadal czeka w garażu :P) mnie ominęło. Jedynie co to do alkafoam miałbym większe uwagi, bo na aucie testowym piana zachowała się jak zwykły neutral - mało zebrała. No i stary deiron (nie HD) od razu przysychał. Natomiast szampony, interior cleaner i zwłaszcza tire & rubber - topowe produkty. Szkoda, że na forum marka jest trochę pomijana, bo naprawdę produkty są w porządku.
Kiedyś to były ceny 😄
obraz.png.bd259aeba8cb65e4226c94b2a49c20e7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@marcineke moim zdaniem powinieneś zakupić sobie piąteczkę Carlaba i zapomnieć o sprawie. 1:3 potrafi ogarnąć szczura. Cleantle 1:3 (wg producenta) służy do bieżącego mycia. 110 zł za 5l Carlaba (robisz 1:1 lub 1:3) lub 100 za 5l Cleantle gotowego do użycia. Prosta kalkulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości sprawdziłem stany...

W tym sezonie poszło 3l rozrobionego Excede, 1l Cleantle, jakieś pół litra RRC i litr 4detailer czyli łącznie 5,5l.

Czy to mało?Przecież to tylko Babilonu dajemy , czasami jak mi się nie chciało iść na półkę to robiłem Apc 

Kwasu do felg z Cleantech poszło mi 0,5l koncentratu, jeszcze mam 1l rozrobionego w butelkach i te drugi pół powinno mi wystarczyć na przyszły rok, coś tam jeszcze z Atasa mam z próbek.

Za to deirona i Apc to idzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, gromog napisał(a):

To na co idzie ci tyle APC? Bo mi prawie nie ubywa. Mam ponad 10 L, nawet swój pierwszy Valetpro mam że 2-3l, kupiony na początku przygody z 8 lat temu.

W ciągu ostatnich 2 tygodni było u mnie 7 aut...ma gdzie iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.