Skocz do zawartości

ADBL Quick Wax


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Nakładałem ostatnio Quick Wax. Jednym słowem MASAKRA! Doprowadzić lakier do stanu przed nakładaniem (czytaj: bez smug) kosztuje wiele nerwów. Strasznie, ale to strasznie smuży. Trudny w dotarciu. Dodatkowo atomizer padł po kilku psiknięciach.

 

Możesz napisać w jakich warunkach go nakładałeś?

 

Dosyć ciepło na dworze było, ale aplikacja poszła w garażu lub w cieniu przed garażem.

Będę próbował pociągnąć nim auto w najbliższym czasie... może uda się bez kolejnych niemiłych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]mr-blond[/ref], wstrzymaj się. niedługo wypuścimy coś co powinno rozwiązać problem smużenia qw na niektórych lakierach.

Hmm, będzie to w postaci płatnego " dodatku " do QW, czy wyjdzie nowy, ulepszony QW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No dobra, korzystając z wizyty u "mamusi" ;) zakupiłem miedzy innymi ten produkt na testy na jej aucie :D . Megane '99, od nowości stoi pod chmurką, rys i ubytków bez liku... Jeśli myte to na bezdotyku raz na ruski rok.

Było bardzo niedatailingowo bo raz, że mało czasu, a dwa chciałem tylko sprawdzić ten produkt zanim położę go u siebie.

W sobotę rano zabrałem auto na myjkę no i odrazu lekka załamka, bo gorąco jak diabli, a na aucie pełno czarnych kropek, a nie miałem jak umyć go porządnie... Wróciłem z myjki, postawiłem auto w cieniu pod blokiem i żeby dać karoserii chwilę na ochłonięcie wziąłem się za interior qd (wrzuciłem kilka słów i fotek w testach).

Do qw użyłem dwóch fibr, krótkowłosą do nakładania i bardziej puszystą do polerki. Szczerze mówiąc to druga nie była mi potrzebna dopóki nie obleciałem połowy auta i pierwsza była już dosyć mocno nasączona. Serio, może to dlatego, że ten lakier był tak zapyziały, ale problemów z docieraniem zero. Poniższe fotki są z dzisiaj, czyli po weekendowych ulewach. Auto na zdjęciach bez kropelek jest już dosyć mocno zakurzone, ale póki co nie wiąrze tego z qw, a raczej z pogoda, bo było dość ekstremalnie...

Z efektu wizualnego jestem bardzo zadowolony, w życiu bym nie pomyślał, że da się takie lustro wycisnąć na takim lakierze. Następne testy na moim ultimate green :)

 

ad1be5997498.jpg

 

48e9e7441a21.jpg

 

bea19caefdaf.jpg

 

eee4f0058fcb.jpg

 

7076233b85b8.jpg

No to mały update od "mamusi". Jest zachwycona, bo auto się nie brudzi, ciągle się błyszczy a po deszczu robią się takie śmieszne kropelki...

Auto raczej mało jeżdżone, ale biorąc pod uwagę, że stoi pod chmurką, a jedyne przygotowanie lakieru pod wosk to był bezdotyk to jestem w lekkim szoku, że już prawie dwa i pół miesiąca qw leży na aucie i z opisów wynika, że nigdzie się nie wybiera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#000033]ADBL[/ref], czyli jednak problem z mazami występuje i nie są to urojenia uprzedzonych użytkowników...

 

Cieszę się, że bierzecie to na klatę i walczycie :good:

 

Jednak dało rade :) Ja niestety swojego QW odsprzedałem, bo nie mogłem sobie z tym produktem poradzić :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwaliłem się już tym zdjęciem w "naszych pieszczochach", ale tu też muszę, bo ten qw rozwala system.

Lustro i mega przyciemnienie! Zapewniam, że normalnie ten lakier ma fajne ziarno w słońcu, ale nie odbija tak światła i jest jaśniejszy. Auto wygląda jak oblane płynną zielenią - dla mnie zdecydowanie wow!

Do tego chroni przed robalami na poziomie fusso coat, przynajmniej do 1000km, bo tyle ma w tej chwili przejechane na aucie, w tym jakieś 200km w deszczu. Myty dwa razy na bezdotyku i raz na dwa wiadra, na dzień dzisiejszy jak w dniu aplikacji.

 

Ps. Tu też zero problemów z mazaniem itp

 

 

2ffd88c8e60537cf7253a64678cc4bcd.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem jeszcze jedna rzecz przy nakladaniu wosku. Przy nakladaniu na zupelnie goly lakier marze sie jak cholera ale jak juz polozylem dwie warstwy FK i teraz czasem psiknie Quick Waxem to o mazach nie ma mowy nawet przy wiekszej ilosci strzalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja docieralem, jest znacznie lepiej. Ale na ciemnym lakierze i tak trzeba sie przylozyc do pracy. Ja troche poeksperymentowalem z tym woskiem i nakladam go tak: zwilzam zwykla fibre woda destylowana, bardzo mocno ja wykrecam, strzal wosku na panel, rozcieram zwilzona fibra i docieram fibra od ADBL. Efekt na ciemnym :good: zero mazow bardzo latwa aplikacja. Look w moim odczuciu taki sam jak po aplikacji "na sucho" Tylko nie wiem co na tak sposob aplikacji Panowie z ADBL. Ponizej fotka po aplikacji.

20160924_174245wysxo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Jarek_Cuma[/ref], nie trzeba kupować fibry od ADBL, żeby docierać bez problemu QW. Ja używam fibry od SCS - http://showcarshine.pl/polerowanie-czys ... 40x40.html

Wiem, że nie trzeba, ale chciałem tylko się dowiedzieć czy komuś ta fibra pomogła. Miałem dzisiaj wreszcie czas swój samochód ogarnąć i zaaplikowałem QW. Rozprowadzałem sobie tym http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-Po ... -350gr/983, a docierałem tym http://shiningcar.pl/pl/p/D-Wash-DUO-Microfiber/2061. Bez jakiegokolwiek mazania się. Lakier Audi LZ9U jak dobrze pamietam. Jak się uzbiera trochę zaskórniaków to i tak ją kupię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.