Skocz do zawartości

ADBL Quick Wax


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kolejna nowość od ADBL, gdzieś w internecie widziałem, że jest opisywana jako "kluczowa" na ten sezon. Coś w tym jest, ale żeby nie zdradzać więcej zapraszam do przeczytania moich wrażeń ;)

 

Opis producenta:

ADBL Quick Wax jest mieszaniną wosków i polimerów. Jest łatwy i przyjemny w użyciu. Można go stosować samodzielnie oraz jako dodatkową warstwę na wcześniej nałożony wosk lub sealant. Efekt wizualny po zastosowaniu to niesamowita głębia koloru, połysk oraz hydrofobowość dorównującą twardym woskom w paście. Trwałość Quick Wax to od 2 do 3 tysięcy kilometrów w zależności od warunków atmosferycznych oraz sposobu mycia.

 

Samochód przed aplikacją umyłem trochę mocniej niż zwykle. Aby wosk miał dobre warunki lakier wyglinkowałem, nie było to konieczne ale po zimie jeszcze tego nie robiłem.

 

 

Sam wosk to jak widać biała, wodnista ciecz o bardzo przyjemnym zapachu borówki, owoców leśnych. Duży plus, fajnie, że nie jakaś oklepana guma balonowa. Do buteleczki o pojemności 30 ml wlane około 25 ml, zapamiętajcie :song:

 

DSC01880.jpg

 

Pierwsze próby i jest bardzo przyjemnie, gołym okiem widoczne przyciemnienie lakieru (widać odcięcie, prawa strona po):

 

DSC01885.jpg

DSC01888.jpg

 

Jest i wspomniana w opisie głębia. Bardzo ładnie wyciąga ziarno, odbicia nie pozostawiają nic do życzenia :-]

 

DSC01892.jpg

DSC01893.jpg

DSC01894.jpg

DSC01896.jpg

DSC01897.jpg

DSC01898.jpg

DSC01890.jpg

DSC01891.jpg

 

Po kilku godzinach osiadły pyłki, ale wygląd cały czas jest bardzo dobry:

 

DSC01910.jpg

DSC01912.jpg

 

Na deser to co "tygryski" lubią najbardziej, lanie wody :shock:

 

DSC01913.jpg

DSC01914.jpg

DSC01915.jpg

DSC01916.jpg

DSC01917.jpg

DSC01918.jpg

DSC01919.jpg

DSC01921.jpg

DSC01922.jpg

DSC01923.jpg

 

Szybki rzut oka na odbicia:

 

DSC01924.jpg

 

Dalej kropelki :song:

 

DSC01926.jpg

DSC01928.jpg

DSC01929.jpg

DSC01930.jpg

 

Podsumowanie:

O trwałości się nie wypowiadam bo jest za wcześnie. Na ten moment wrażenia jak najbardziej pozytywne. Świetny wygląd, bardzo dobra śliskość i kropelki na widok których pojawia się uśmiech, czy mamy produkt idealny? Ciężko powiedzieć. Na pewno jest bardzo dobrze, jedynie mam uwagi/rady odnośnie aplikacji, produkt jest bardzo wydajny i trzeba go używać bardzo mało. Tam gdzie użyłem bardzo mało produktu nie było większych problemów, rozprowadzenie jedną fibrą, wypolerowanie drugą i gotowe. Tam gdzie próbowałem dać więcej, musiałem więcej czasu spędzić nad "wypolerowaniem" drugą (odczucie podobne do próby polerowania za krótko trzymanego wosku, mazy). Dwie fibry, mała ilość produktu i może będzie dobrze, według mnie to jest tutaj kluczowe. Polecam spróbować samemu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

642965 trzeba go używać bardzo mało.

 

Ty miałeś mały pojemniczek z pompką ale z ori rozpylacza leci zdecydowanie "za bogato" i znów pewnie będą "skargi" ;) Pierwszy element robiłem z ori buteleczki i musiałem używać drugiej mikrofibry , jednak po przelaniu do malutkiej buteleczki aplikacja była bezproblemowa jak jakieś QD :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, Nie próbowałem nigdy, Helenę tylko "czystą" :mrgreen:

Coś w tym może być, jeżeli ktoś lubi Endurance to tu tez powinien być zadowolony.

 

Dodane po 22 minutach 6 sekundach:

Jeszcze film z płukania. Najlepiej oglądać w 1080p, na samym początku przez chwilę jest brak ostrości ale potem już wszystko widać

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
642974 tam gdzie trzeba precyzyjnie odmierzać zwykłe atomizery dostępne sprawdzają się lepiej

 

Atomizery od Car Pro są idealne ;) Te fabrycznie z Reloadem nie mają sobie równych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten qw można stosować jako qd,jak myślicie?Szukam qd do białej perły,która nie jest niczym zabezpieczona.Chodzi mi o stosowanie co mycie,czyli bez glinki itp.

 

po co takie kombinacje, to qw a nie qd, z tej samej stajni masz bardzo dobry qd1, który możesz stosować co mycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten qw można stosować jako qd,jak myślicie?Szukam qd do białej perły,która nie jest niczym zabezpieczona.Chodzi mi o stosowanie co mycie,czyli bez glinki itp.

 

po co takie kombinacje, to qw a nie qd, z tej samej stajni masz bardzo dobry qd1, który możesz stosować co mycie

 

Właśnie nie wiem czy w moim przypadku będzie lepszy qd czy qw.Zaznaczam,że auto nie jest niczym zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.