Skocz do zawartości

ADBL Quick Wax


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Woskowales kiedys twardym woskiem , bo po tym wpisie mniemam iz nie :o

Sprobuj dotrzec wosk tyle co nalozony aplikatorem tzn. bez testu palca ;) Stad ten Quick w nazwie takich produktow jak ten w temacie :D

Tak, woskowałem. Dobra, jeżeli patrzymy na 'quick' jako minimalizację czasu pomiędzy nałożeniem a wytarciem to ok. Ale to tak naprawdę nic, nawet przy twardym wosku nakładając go na ostatni panel, pierwszy już może być gotowy do spolerowania.

 

Dla mnie QW, to powinno być coś czym oblecę auto na szybko po myciu. Aktualnie używam QW Soft99 Luxury Gloss. Po prostu psikam na karoserię i wycieram (mam dwie fibry, jedną do wstępnego rozprowadzenia drugą do dotarcia). Szybko i przyjemnie ;)

 

Generalnie fajny produkt i pewnie jak mi się skończy obecny QW to wypróbuję, ale bawienie się aplikatorem jest dla mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Q-waxów : Duraglossa , Optimum , Megs'a , AutoGlym , Waxaddict FO'SHOW Spray Wax , CarPro Reload , Cure od GYEON-a . Z żadnym nie miałem takich problemów z dotarciem jak QW od ADBL . Jak powiedziałem spróbuje jeszcze innej techniki nakładania , ale to już jak niektórzy koledzy wspomnieli nie jest to "Quick"

 

A przelewanie do innej buteleczki , inny spryskiwacz , no proszę .... chyba nie tego oczekujemy i nie za to płacimy . ( chociaż też przeleje i spróbuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinesku świetne zdjęcie kropelek między relingiem, a dachem (trzecie od końca). :good:

 

Dziękuję bardzo Kolego. Nie sądziłem, że z telefonu wyjdą takie fajne fotki ;)

 

Marcinesku, czego używasz do tych połaci plastiku? ;)

 

Obecnie zużywam resztki Cartec Vinyl Tp-49. Sprawuje się całkiem dobrze, ładnie przyciemnia. Trzeba go dobrze wycierać bo jest stosunkowo tłusty. Kropelki i odpychanie w początkowym okresie od nałożenia miłe dla oka, jednak nie jest on jakoś mega trwały pod tym względem. Dużo dłużej utrzymuje się samo przyciemnienie plastików. Jak wykończę mam zamiar zakupić coś nowego - zapewne Koch-a albo coś od ADBL jak wyjdzie bo podobno ma być :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dzisiaj wypróbowałem ADBL QW... mam czarny samochód i powiem tak... myślałem, że SG Morning Dew jest ciężki w aplikacji ale... ADBL to prawdziwy hardcore... tego się po prostu chyba nie da dobrze dotrzeć na czarnym lakierze... i nie ważne czy psikałem na panel czy na fibre, czy jedną fibrą czy dwoma... mazy zostawały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

644120 U mnie to samo co u innych, dotarcie QW na ciemnym lakierze było praktycznie nie możliwe

 

Szkoda, w takim razie będę musiał zrezygnować z kupna, tak fajnie się zapowiadało, że miało być właśnie quick, a tu tyle już opinii że jednak nie jest tak malinowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jestem po pierwszym użyciu i ogólnie jestem zadowolony.Aplikowałem na jedną fibre,rozprowadzałem po elemencie i polerowałem drugą,używałem Geyon soft wipe,sprawdziła się świetnie.Tak jak wspomniano kluczowe jest aby użyć mało produktu.Całe auto obleciałem w około 15 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z trwałością "w czasie"? Ilość km mnie nie interesuje. Z miesiąc wytrzyma?

 

U mnie leży już właściwie ponad tydzień i nigdzie się nie wybiera ;) Był nakładany bez przygotowania na po prostu umyte auto.Jak chodzi o czas leżenia to wszystko na pewno zależy od tego w jakich warunkach się jedzie lub stoi,ile km robisz dziennie i jak myjesz.Imho nie da się tego tak określić :dontknow:

 

ADBL, sporo się czyta, że jest mały problem z docieraniem. Może zdradzicie sposób na idealną aplikację, a najlepiej jak Wy go używacie ;)

 

Ja jak nakładałem to tak jak Piotrek napisał-kluczowe jest aby użyć mało produktu bo jest on bardzo wydajny.Ja aplikowałem na fibrę,rozprowadzałem po elemencie i polerowałem drugą.Wcześniej napisałem,że całe auto (golf 7) zrobiłem w 15 minut,ale robiłem to pierwszy raz w życiu,a produktu to zeszło z 15 psiknięć z atomizera :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

nowyyy, zrobimy temat o qw w naszym dziale i tam bedzie wszystko opisane ale po krótce:

2 jak najbardziej puszyste i czyste mikrofibry.

2 psikniecia na element/fibre i aplikujemy na jeden element.

po aplikacji drugą suchą fibrą dopolerowujemy element.

I TERAZ BARDZO WAŻNA KWESTIA: jeżeli na fibrze do aplikacji nadal jest quick wax to NIE DOPRYSKUJEMY ŚRODKA tylko wyproacowujemy na kolejnym elemencie to co mamy na fibrze. i pozniej ponownie dopolerowujemy czysta i suchą drugą szmatką.

 

nigdy nie aplikujemy w słońcu! lakier ma być czysty, suchy i chłodny.

Jeżeli spełnicie wszystkie powyższe to naprawdę quick w nazwie nie jest przesadzone :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałem,że całe auto (golf 7) zrobiłem w 15 minut,ale robiłem to pierwszy raz w życiu,a produktu to zeszło z 15 psiknięć z atomizera :-]

 

:good: szybki one step na Dacia Duster, lekkie przemycie panel wipe i dwa strzały na maskę, po jednym na drzwi, klapę bagażnika i trzy na dach, nadkola poszły po masce z już nasiąkniętą mikrofibrą QW, efekt lalka ;) użyty jeden pluszak 600gsm żółto niebieski, w połowie auta doszedł drugi. Oczywiście aplikacja w cieniu, tj w garażu :kox: nigdy nie używam jakiegokolwiek preparatu na nagrzanym lakierze czy na innych elementach mimo, że jest sprawdzony przez innych itp.

ADBL, sporo się czyta, że jest mały problem z docieraniem.

ooo, oo właśnie sporo się czyta,

jak to internet.. poszła w eter dziwna fama o słabym docieraniu QW w słońcu :mrgreen::mrgreen: jutro przeczytamy, że komuś UNC-R szybko odparowuje na nagrzanym lakierze w pełnym słońcu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.