Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ! 

Od jakiegoś czasu rozmyślam nad zakupem odkurzacza do auta, ponieważ mój stary domowy zelmer elf zakończył swój żywot. Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze odkurzacza na sucho/mokro w rozsądnych pieniądzach. Rozmyślałem nad zakupem Lidlowego Parkside 1500W / Karcher wd3 bądź coś w podobnych pieniądzach ( ~400 zł ). Po większej rozkmince i przeczytaniu kilku stron postów zauważyłem, że za ponad 500 zł można wyrwać już odkurzacz piorący Hyundai vc5750. Sprzętu takiego używałbym jedynie do przeprania własnego auta i tapicerki meblowej na małą skalę. Moje pytania są następujące

1. Co najlepszego dostanę w cenie do 400 zł do pracy na sucho/mokro?

2. Czy odkurzacz piorący będzie sprawdzał się do pracy na sucho/mokro? Czy muszą być to dwa osobne odkurzacze, jeden do pracy na sucho/mokro drugi do prania?

3. Czy jest sens zakupu takowego Hyundaia bądź innego urządzenia, które mi polecicie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Z racji tego ze szukam odkurzacza do auta prosze o pomoc w wyborze z tych modeli.
1. Karcher wd3
2. Nilfisk buddy ii 12

Odkurzacz w 90% bedzie pracowal na sucho. Oczywiście rozważę rowniez inne propozycje. Budzet... Mysle ok 300 zl. Jak bedzie cos co zrobi wow (wiem to tylko odkurzacz) wzgledem tych podanych przeze mnie to oczywiscie doloze. 100zl czy 200 wiecej nie bedzie problemem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post jeden po drugim.

Z racji przerobienia całego tego tematu chciałbym zadać kilka pytań dotyczących odkurzaczy.

Proszę o opinie wszystkich forumowiczów. Nie tylko wywołanych przeze mnie "do tablicy" 😀. Z góry wielkie dzięki  za wszelkie odpowiedzi i sugestie   

@Karbo Czy nadal uważasz ze odkurzacz dexter VQ1420SFD ciągnie lepiej niż Karcher WD3 ? 

@sadam55  @Domel  Używacie, używaliście Nilfisk Buddy II. Czy macie porównanie  np. do  karchera WD3, WD4,  ewentualnie innego odkurzacza ? Jeśli tak jakie są Wasze odczucia ? 

@powalla   Czy uważasz, że są jakieś różnice w sile ssania Karchera WD3 i WD4 ? Czy jest sens dopłacać do WD4 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam przygodę z interesem i potrzebuje odkurzacza do sprzatania aut, piorące też mile widziane 

 budżet tak do 1000zl choć jestem w stanie wydać więcej, najlepiej jakby odkurzacz byłby mniejszych gabarytow, posiadał wiele końcówek i długi kabel (na akumulkator mile widziane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiterG tak, podtrzymuje swoje słowa 😉 Na razie nie mogę nic złego powiedzieć na ten odkurzacz, choć wiadomo, nie pracuje nim na codzień. Raz na dwa tygodnie swoje auto i dziewczyny i jest super. Dodatkowo możliwość podłączenia drugiego urządzenia pod niego wspomaga komfort pracy. Kup od razu worki w zapasie, czasem ciężko o dostępność. Pozdro

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, a czy ktoś z Was może polecić jakiś dobry i sprawdzony odkurzacz do domu i warsztatu jednocześnie ? Coś co będę mógł podpiąć pod piłę do drewna, szlifierkę itp ? Co do budżetu to wiadomo, że najlepiej jak najtaniej, ale jeśli warto dołożyć to wolę się wstrzymać i pół roku z zakupem, ale kupić coś czego nie będę żałował. Fajnie jakby miał gniazdo na 230v na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie mogę polecić Karchera WD3. Mam tą wersję z aluminium. Kupiony za 249 zł teraz ceny podobne z tego co widzę. Jednak do domu duży i głośny zależy kto co lubi.

 

Do domu to tylko ciężko z tymi rurami i szczotkami bo są podstawowe. Jak ktoś chciałby odkurzać dywany itp. to musi dokupić inna.

 

Ja brałem głównie pod kątem opcji dmuchania do czyszczenia pc i przy osuszaniu bo nie mam kompresora pod domem.

 

 Takiego gniazda nie widziałem na tej niskiej serii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, stawek napisał:

Koledzy, a czy ktoś z Was może polecić jakiś dobry i sprawdzony odkurzacz do domu i warsztatu jednocześnie ? Coś co będę mógł podpiąć pod piłę do drewna, szlifierkę itp ? Co do budżetu to wiadomo, że najlepiej jak najtaniej, ale jeśli warto dołożyć to wolę się wstrzymać i pół roku z zakupem, ale kupić coś czego nie będę żałował. Fajnie jakby miał gniazdo na 230v na obudowie.

Poleciłbym Ci Karcher wd6 premium z racji fajnie rozwiązanego filtra. Wygodne jak cholera. Optymalnie Makita 2512l, wielu Korników ma ten odkurzacz i jest zadowolonych. Ja lecę na Parksajdzie, ale to z pierwszych wypustów i to ten największy. Obecne wariacje tego odkurzacza jakoś nie przekonuje mnie. Jeżeli pójdziesz budżetowo, to kup sobie worek (ten gruby) wielorazowego użytku, bo szybko zapchasz ori filtr. Ja mam założony filtr, które mogę myć i po całym dniu działania na pile, szlifowaniu etc muszę go myć, bo nie ciągnie. W sumie polecam Ci zrobić separator, nawet taki prosty z małego wiadra z casto. Jedynie załóż na dekiel zawór zwrotny, to Ci nie zmiele tego wiadra, gdy coś się zatka 🙂 wtedy filtr będzie dłużej żył.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ekonomicznych zakupowo odkurzaczy miał ktoś z Was do czynienia ze Stanley-em SXVC20PTE ?

 

Znalazłem model WD3P z gniazdem pod elektronarzędzia 🙂 Macie wiedzę czy to jest dokładnie to samo co model WD3 tylko ten jest z gniazdem ? W sensie budowa ta sama i pasują te same akcesoria (worki, filtry, końcówki) itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany odkurzaczem Karcher WD3 to są oficjalnie na rynku 3 wersje. Podstawowa czyli właśnie WD3, WD3P - z gniazdkiem w obudowie na elektronarzędzie, WD3 Premium - z metalowym zbiornikiem na odpady. Bebechy oraz parametry wszystkie mają identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doradzi ktoś jakiś odkurzacz do garażu (ale głównie do samochodu) który nada się też do okazyjnej współpracy z elektronarzędziami?

Myślę nad:

Karcher WD3 P - teraz w promocji za około 370 zł. 21 kPa, filtr kartridżowy

Lavor TRENTA XE -  470 zł, 27 kPa, filtr piankowy (coś jakby worek) - za 65 zł można dokupić zbrojony, zmywalny filtr HEPA (pewnie by się taki przydał przy pracy bez worka?), produkcja włoska.

PROFI 7 E - 720 zł, 25 kPa, filtr EPA/HEPA, przeźroczysta obudowa, w opcji filtr wodny, 7 m przewodu elektrycznego, silnik przystosowany do pracy ciągłejpolska produkcja.

Do Karchera mam skrzywienie, bo mi myjka padła tydzień po gwarancji. Profi to bardziej marka dla profesjonalistów. Więc skłaniam się do Lavora. Ma ktoś jakieś doświadczenia z odkurzaczami tej marki?

Może znajdę coś jeszcze dobrego, najlepiej w cenie do 500 zł?

Ps. ktoś kiedyś obsługiwał strug + odkurzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla Właśnie mam tego świadomość. Co prawda strug mam w ręce raz do roku. Ale mały ciągle zatykający się pokrowiec na urobek doprowadza mnie do szaleństwa... 

Właśnie ten Lavor ma 30 litrów a Karcher i Profi połowę z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strug ręczny, to zrob sobie zwykly separator z wiadra, czy malej beczki. Proste i wygodne. Warto zalozyc na pokrywe zawor zwrotny, zeby wiadra nie łamało przy zatkaniu rury. Jak stacjonarny to żaden odkurzacz, bo za maly przeplyw powietrza, wtedy tylko odciag. Jak do elektronarzedzi to najbardziej polecam Makite vc2512. Obowiązkowo gniazdo na elektronarzedzia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strug ręczny. Patent z wiadrem fajny. Ale na moje potrzeby odkurzacz 30 litrów by wystarczył bez kombinowania.

Jako, że odkurz głównie będzie do auta, to myślę, że najważniejszy będzie parametr kPa, a Lavor ma zdecydowanie największy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.