Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie mialem odkurzacza pioracego i prosze o wytlumaczenie czym one tak naprawde sie roznia.

Jaka jest roznica miedzy odkurzaczem np.clatronic bss 1309,hyundai vc5750 a np georgem? Sila usuwania brudu? Ale 2x lepsza? Nie lepiej 2x przeleciec miejsce tanszym? Oczywiscie mowa o praniu 2x w miesiacu auta i dywanow w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawelus668 napisał:

Nigdy nie mialem odkurzacza pioracego i prosze o wytlumaczenie czym one tak naprawde sie roznia.

Jaka jest roznica miedzy odkurzaczem np.clatronic bss 1309,hyundai vc5750 a np georgem? Sila usuwania brudu? Ale 2x lepsza? Nie lepiej 2x przeleciec miejsce tanszym? Oczywiscie mowa o praniu 2x w miesiacu auta i dywanow w domu

2x w miesiącu tego samego auta? 
2x przelecieć miejsce tańszym to 2x więcej czasu i 2x więcej chemii. Z matematycznego punktu widzenia kiedyś przestanie się opłacać. Kolega wcześniej był zadowolony z Clatronica,ja sobie zamówiłem Georga,za kilka godzin czeka mnie pierwsze pranie to mogę się podzielić wrażeniami 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie zamierzam zakupić odkurzacze do odkurzania i do prania. Na początku myślałem o dwóch różnych odkurzaczach do odkurzania wnętrza na sucho i mokro, np Karcher WD3 i coś do prania, tutaj dopiero czytam, który będzie najlepszym wyborem dla mnie. 
Ale przeglądając aukcji , trafiłem też na "wielefunkcyjne" odkurzacze, które odkurzają na sucho, mokro i piorą, ale czy warto kupować taki odkurzacz do wszystkiego? Czy lepiej dwa oddzielne? Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego jak to mówią. 
Od razu mówię, że odkurzał będę również traktory (także trochę te piasku będzie) i auta. A prać zamierzam meble, dywany i auta. Też nie ukrywam, że może jakieś usługi wpadną na auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! 

 

Rozpocząłem pracę z samochodami w temacie sprzątania wnętrza. 

 

Obecnie chce kupić odkurzacz do wnętrz, często zasyfionych bardzo mocno. Zaproponowano mi odkurzacz karcher nt22 ap za 600 zł brutto. 

Czy taki wybór będzie odpowiedni? Koszt jest dla mnie do zaakceptowania, ale może warto popatrzeć na serię wd? 

 

Zakupiłem już puzzi 8. Zanim jednak nim zadziałam chce mieć dobry odkurzacz do przygotowania szczura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.02.2019 o 20:50, mlun napisał:

A używał ktoś odkurzacza, który będzie w lidu w przyszłym tygodniu https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=43427  ?

 

Do prac domowych, zabawy przy swoim aucie jak za te pieniądze wart zakupu. Jedynie długie rury do odkurzania podług dość giętkie, ale to już nie problem przy aucie. Do odsysania wody pasuje ssawka z karchera. Trzeba być delikatnym dla gąbki filtrującej. Przy użytkowaniu amatorskim w domu rodziców i przy odkurzaniu aut działa kilka miesięcy bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie identyczne (wizualnie) są odkurzacze Einhela i CMI  ...zamiast filtru chroniącego silnik jest jakaś piankowa skarpeta i co gorsze nie ma do tych odkurzaczy pasujących filtrów . Nie lepiej kupić Karchera WD3 ? Trochę droższy ale ma co potrzeba i awaryjność znikoma . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankowy filtr służy do pracy na mokro prócz tego jest papierowy filtr oraz niebieski woreczek zakładany na obudowę  filtra przy pracy na sucho. a tutaj są worki do tego odkurzacza do wyboru https://allegro.pl/listing?string=worki pnts 1300&order=p&bmatch=baseline-cl-n-uni-1-1-1123 Materiałowe zdecydowanie lepsze bo nie rwą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o filtr zakładany zamiast tej skarpety piankowej która chroni ... w sumie nie użyłbym stwierdzenia że ona w ogóle przed czymś chroni silnik . Worki papierowe to już inna sprawa , bo do  takich odkurzaczy pasują chyba wszystkie worki z otworem z tego co pamiętam ok 6cm.

Do Parksida, Einhela , CMI , czy innego jeszcze chińskiego bliźniaka nie da się dokupić takiego filtra który siedzi na wlocie powietrza do turbiny i chroni przed wszystkim co jest większe od struktury tego papieru/tworzywa. 

 

 

 

11.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, grabek246 napisał:

Szukam jakiegoś odkurzacza warsztatowego plus do odkurzania auta. Budżet do 300. Coś lepszego w tej kwocie niż wd3?

czy to 250 czy też 1000 to jeden piorun , cos lepszego od 1600 w gore mozna kuopic . Wd 3 ciezko zajezdzic i nie szkoda 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć  wd3 spoko, ale nigdzie w tych podstawowych modelach nie podają producenci siły ssania, podciśnienia . A wg mnie moc silnika a siła ssania to rożne sprawy, owszem mocniejszy silnik powiniene lepiej odkurzacz ciagnąć, ale czy tak jest zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 23:04, powalla napisał:

Prawie identyczne (wizualnie) są odkurzacze Einhela i CMI  ...zamiast filtru chroniącego silnik jest jakaś piankowa skarpeta i co gorsze nie ma do tych odkurzaczy pasujących filtrów . Nie lepiej kupić Karchera WD3 ? Trochę droższy ale ma co potrzeba i awaryjność znikoma . 

A taki filtr https://allegro.pl/oferta/filtr-do-odkurzacza-parkside-pnts-1300-c3-epa-7281502649 ? W internecie znajduje się kilka pozycji pod " filtr parkside pnts 1300". Muszę zmierzyć jaki jest rozmiar tego koszyka. 

A może ktoś z was kupował taki filtr do odkurzacza parkside?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taki tani odkurzacz a glupi filtr kosztuje tyle co pol odkurzacza... o ile jeszcze pasuje   
 
Tylko to jest filtr do pracy na sucho i mokro, później możesz go zwyczajnie umyć a nie wymieniać co chwilę. Do Karchera jest w podobnych pieniądzach takowy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.