Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na odkurzaczem profi 6.1 lub 6.1MF. Jeden na worki, drugi bezworkowy z multifiltrem. Cena pomijalna.

Będzie służył do odkurzania auta, garażu. Żadnych prac typu gładź, wiadomo jak się coś przetnie ( deski ) wywierci otwór, to odkurzę. Jednak takie prace to rzadkość. 

Czy multifiltr trzeba często wymieniać, czy służy tyle co odkurzacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam profi 6.1 z multi filtrem ok. rok. Ogólnie dobrze ciągnie, filtr osobiście przy każdym opróżnieniu pojemnika przedmuchuje  sprężonym powietrzem bo mocno się zapycha. Sam filtr na razie daje radę ,ale jego czyszczenie jest dość problematyczne. Ogólnie fajny odkurzacz ale nie do końca jestem zadowolony i chyba drugi raz poszukał bym czegoś innego ,choćby z workiem.

Nawiasem mówiąc nowy multi filtr kosztuje coś ok. 250 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mancini uzywam profi 6.
Mam pytanie.
Chcesz 6.1 czy 6.1 mf ze wzgledu na pojemnosc zbiornika (15l)? Zwykla 6 ma 10l.
Co do samych filtrow... Jesli bedziesz robil nim przy pylach, gladziach, to ok. Filtr bedzie przydatny. Jesli nie, to moim zdaniem nie ma sensu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mancini do zywklej 6 rowniez mozna zalozyc worek. Ja swoja 6 uzywam wlasnie z workami. Tymi materialowymi bo tak polecali w profi europe. Jesli mnie pamiec nie myli to do profi 6 pasuja te same worki co do profi 5.
Proponuje natomiast sprawdzic czy worki do 6.1 sa dostepne w wersji 15 litrowej.
Najlepiej zadzwon do producenta i zapytaj o wszystko.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem kupić odkurzacz Parkside z Lidla, ale cena podskoczyła o 60 zł i się zdenerwowałem trochę. Szukam odkurzacza do samochodu, może być tak do ok 500zł.  Chciałbym taki najmniej problemowy w pracy, jakby był na mokro i sucho to na plus. Co możecie polecić konkretnego w tej cenie? Widziałem Makite za ok 500zł, lub widzę polecacie Profi, ale ja tej firmy nie znam w ogóle. Byłbym wdzięczny jak coś polecicie na szybko bo ceny strasznie do góry ida ostatnio 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamsyyo
Profi europe, polska firma. Fajny kontakt, dosteone czesci zamienne. Czego chciec wiecej cenowo naprawde dobrze. W pewnym momencie komoletujac sprzet zastanawialem sie miedzy numatic'kiem a profi. Wybralem profi, nie zaluje.
Tanie worki, bardzo dobra moc ssaca. O dziwo producent nie obawia sie podac mocy kPa.
Osobiscie uzywam profi 6 oraz profi 50c do prania.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamsyyo dobrze że nie wziąłeś Lidla. Oni sprzedać to ok ale żeby szybko naprawić dziadostwo którym handlują to już nie bardzo. Ostatnio lidlowa myjka mi przestała reagować wgl na prąd. Poprostu zdechła. Plus tej sytuacji jest taki że nawet nikt tego nie bierze na serwis tylko odrazu dają nowy sprzęt. Minus że już nie mam myjki miesiąc (tłumaczenie covidem). A jak by nie było myjki na garażu to byłbym w czarnej rzyci. Wracając do odkurzaczy to numatic działa u nas na dziuply już z 7 lat 😀 wygląda jak wrak sprzętu ale chodzi bez zarzutu ciorany dzień w dzień bo zawsze coś. Z tańszych to poprostu wd3 premium i będziesz Pan zadowolony. Na mokro też daje rade, co prawda to że nie używa się tego za dużo do prania bo jest inny kombajn ale jakąś wodę wciągnąć to bez problemu raczej. Ostatnio widziałem na promce w liroju nawet chyba za 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PiterG napisał:

Sa trzy wersje:
1. Profi 7 odkurzacz sucho mokro
2. Profi 7.0 odkurzacz z mozliwoscia prania
3. Profi 7.0 max rowniez ekstraktor
Wiecej informacji na stronie internetowej producenta.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Mój błąd, nie doczytałem. Ale bardzo mnie zaciekawiłeś bo różnica 300 zł i mam odkurzacz do prania, a powiesz mi jaka różnica jest między 7,0 a 7,0 max? Bo o praniu na razie nie doczytałem za bardzo. Wiem że chemia + szczotka na wkretarke i poźniej odsysanie+płukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje odkurzacza, nie musi być koniecznie z praca na mokro jednak fajnie jak będzie. Aktualnie do wyciągania wody mam Karcher SV 1902 który nie sprawdził się w warunkach domowych i wyciaganie wody to jedyna opcja która działa. Patrzyłem wątek to jest dużo różnych zdań jedni polecają karcher inny nilfisk jeszcze inni numatic albo profi. Jednoznacznej opinii nie ma a ja się zastanawiam nad profi 7, profi 6, nilfisk buddy II 12, WD3 premium i już się pogubiłem patrząc na to wszystko. Odnośnie tego profi 7 to widziałem na YT film na temat profi 7.0 który nie wyglądał zbyt optymistycznie wiec nie wiem czy się w taka opcje pakować. Zależy mi na długim wężu ssącym, nie za ogromnych gabarytach i sporej mocy. Budżet powiedzmy, że mam do 800zł. Co w tej cenie będzie rozsądnym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam profi 6. Zlego slowa na ten sprzet nie napisze. Tanie worki, duza moc. Jako jeden z nielicznych producentow podaje moc ssaca. Polski producent, ktory naprawdę nie ma sie czego wstydzic.@jackVGa wydaje mi sie, ze musisz isc w odkurzacz na sucho skoro zalezy Ci na dobrej mocy ssacej oraz posiadasz juz taki sprzet na mokro. Dlatego wd3, buddy ii oraz inne tego typu musisz sobie odpuścić.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Godny polecania z małych odkurzaczy Profi, pod kątem pracy przy aucie jest 5.1 MF i 6.1MF . Mają multifiltr do drobnych pyłów i dość duże podciśnienie jak na ta klasę odkurzaczy 27kPa. Mogą wciągac pyły, gips, szpachlę, piasek etc. Są bezworkowe. Z większych mamy 45.15,MFE, które mają 35kPa podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zawiodłem odkurzaczem Profi 6.0. Dzisiaj pierwszy raz go podłączyłem i powiem tak, szału nie ma. Porównując z henrykiem to siła ssąca jest mniejsza. Wg specyfikacji podciśnienie Profi to 27 kpa, a numatica 23 kpa. Obydwa mają przepływ powietrza na tym samym poziomie 67l/min. Samo wykonanie na korzyść henryka. Lepsza jakość plastików. Sprzęt wygląda na bardziej profesjonalny. Kupiłem go kilka lat temu i nie widać specjalnie zużycia. Polecam dopłacić. Nie ma tak dużej różnicy w cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczerze mówiąc też posiadam Profi 6 z MF i o ile do mocy ssącej ciężko się przyczepić, to do multi filtra już tak. Jest ciężki do czyszczenia, trzeba go wydmuchiwać kompresorem, innej metody nie widzę, bo samo otrzepanie niewiele wnosi. 

A kompresor + kurz to już sobie sami dopowiedzcie.

Poza tym jest dość wysoki i stosunkowo łatwo go przewrócić. 

Wahałem się między nim i Henrym i drugi raz postawił bym chyba na Heńka ,choć ma na papierze mniejsza moc ssącą. W praktyce nie miałem porównania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.