Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2021 o 21:07, Marcin89 napisał:

Trochę się zawiodłem odkurzaczem Profi 6.0. Dzisiaj pierwszy raz go podłączyłem i powiem tak, szału nie ma. Porównując z henrykiem to siła ssąca jest mniejsza. Wg specyfikacji podciśnienie Profi to 27 kpa, a numatica 23 kpa. Obydwa mają przepływ powietrza na tym samym poziomie 67l/min. Samo wykonanie na korzyść henryka. Lepsza jakość plastików. Sprzęt wygląda na bardziej profesjonalny. Kupiłem go kilka lat temu i nie widać specjalnie zużycia. Polecam dopłacić. Nie ma tak dużej różnicy w cenie. 

Model Henka z przed kilku lat ma jeszcze silnik 1200W, obecne Heńki mają 620W. Róznica jest też w filtracji heniek , ma tylko worek, małe profi worek + filtr epa.11

W dniu 26.03.2021 o 12:27, Lukasek13 napisał:

Witam

Szczerze mówiąc też posiadam Profi 6 z MF i o ile do mocy ssącej ciężko się przyczepić, to do multi filtra już tak. Jest ciężki do czyszczenia, trzeba go wydmuchiwać kompresorem, innej metody nie widzę, bo samo otrzepanie niewiele wnosi. 

A kompresor + kurz to już sobie sami dopowiedzcie.

Poza tym jest dość wysoki i stosunkowo łatwo go przewrócić. 

Wahałem się między nim i Henrym i drugi raz postawił bym chyba na Heńka ,choć ma na papierze mniejsza moc ssącą. W praktyce nie miałem porównania. 

 

To z kolei dwa różne modele. Profi 6mf, jest z przeznaczenia do pyłu, gipsu etc cięższych warunków pracy. Heniek bardziej do domu., stąd mniejsze kompaktowe wymiary, ale odciągania gipsu na dłuższą metę nie przeżyje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze - Wd3 czy Profi 5/6?

Wd3 mam dwie sztuki i w zasadzie jedyne co bym zmienił to głośność i długość przewodu zasilającego. Jeśli znajdę to w Profi 5/6 to pozostaje tylko drugie pytanie czyli Profi 5 czy 6 i dlaczego ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.04.2021 o 20:31, Krisso napisał:

Po pierwsze - Wd3 czy Profi 5/6?

Wd3 mam dwie sztuki i w zasadzie jedyne co bym zmienił to głośność i długość przewodu zasilającego. Jeśli znajdę to w Profi 5/6 to pozostaje tylko drugie pytanie czyli Profi 5 czy 6 i dlaczego ?:)

Podobnie, mam WD3 -- głośny aż uszy bolą (nauszniki +  słuchawki pod spód i daje radę)... ALE: odkurza jak dziki a na dodatek da się nim prać. Ja swój ciutkę zmodyfikowałem:

- dorzuciłęm ekstra rurę (dopasowałem z innego całkowicie odkurzacza), teraz mam ok 4.5 m i jest super; można też kupić 5m za ok 80 zł

- ssawke do prania na mokro zaadoptowałem z zelmer (niewygodna ale plastik miekki) i dokupilem z Karcher'a SE za 40 zł (pasuje, aczkolwiek bardzo sztywna i kąt 90)

- rękojeść nieco bardziej wygiąłem w kąt prosty (opalarka zbawienie 🙂 ), inaczej jest dość długa i w zakamarkach niewygodna

- ssawkę szczelinową przyciąłem, tak że odkurzam teraz po jej "szerokości" a nie wzdłuż (gdzieś na YT ktoś polecał patent, jak dla mnie działa).

 

Powyższy WD3 mam od ok 8 lat, przeszedł remont domu (włączając wciąganie pyłu po szpachlowaniu ścian, o drobnym gruzie nie wspominając), regularnie wykorzystywany w garażu. Ostatnio zaczął służyć do prania, a jak podlało mi piwnicę to i wodę sciągnął bez problemu (i to bardzo duże ilości). Uważać trzeba jedynie aby filtr odpowiedni był tak aby silnik wody nie złapał (mi się raz udało, ale bez szkody). Odkurzacz ostatnio w Carrefour widziałem za 269 zł chyba, w tej cenie do tej pory nic lepszego nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze odkurzacza, który głównie będzie służył do odkurzania dwóch aut, garażu, piwnicy i może spróbuje prania tapicerki. Budżet to Ok 800 zł i w tej kwocie nie wiem co wybrać tj. 

Karcher  Nt 22/1 Ap 25,5 kPa i wydatek powietrza 71 (l/s) Ok 600 zł.
Profi 7 lub 20.2 -25  kPa , nie ustaliłem  wydatku powietrza powietrza, Ok 660 zł.

Karcher Wd6 260 kPa tu również nie ustaliłem wydatku powietrza, Ok 800 zl.

Czy ten pierwszy  Karcher jak na swoje parametry nie jest zbyt tani w porównaniu do pozostałej dwójki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
2 godziny temu, Strus napisał:

Panowie, mały odkurzacz albo w ogóle bezprzewodowy albo podpinany pod zapalniczkę z sensowną mocą to.......?

Do bieżącego odkurzania.

Droższy 10140781415

ale kupić sam 10540543458 bez baterii i dokupic baterie 4ah 6806138926

Używam codziennie i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Strus napisał:

No jakby 2 razy ponad budżet. 
 

Czyli bezdotyk i odkurzanie za 5zł zostaje. 

No to zostają lidlowe parkside ewentualnie mi sie bardzo dobrze na wyjazdach sprawdza ten : 6749168275

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używał ktoś tego cuda?

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-odkurzacz-do-pracy-na-mokro-i-sucho-pdw-20-a1-1300-w/p100317740

Potrzebny mi na gwałt tani odkurzacz do odszczurzenia pomieszczenia z pyłu, kamyków, jakichś drobniejszych pozostałości gruzu, a potem na codzień do sprzątania auta. Ktoś na szybko da opinię?

Ewentualnie znalazłem jeszcze to na promce
https://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-domowe/sprzatanie-i-pielegnacja-odziezy/odkurzanie/odkurzacze-uniwersalne/odkurzacz-przemyslowy-000781/

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkich chciałem zapytać czy macie do polecenia odkurzacz do detailingu. Z góry mówię chodzi o zwykły nie pióra y. Jestem laikiem i zbieram doświadczenie bardzo proszę o jakieś polecenie w miarę mocnego, z dobrymi ssawka i nie super drogiego odkurzacza pozdrawiam i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.