Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, BiałyGTi napisał:
44 minuty temu, buka napisał:

Jest jakaś alternatywa do wd3?

Nie ma 

Alternatyw jest sporo, szczególnie w marketach budowlanych gdzie występują odkurzacze przemysłowe w cenach oscylujących w granicach 300zł, ale jak z ich trwałością? i rzeczywistymi parametrami. Obecnie WD3 kosztuje 245zł więc chyba to na chwilę obecną najrozsądniejszy wybór. Ja jestem właśnie zdecydowany na Karcher, w nadchodzącym tygodniu jadę po jeden:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile warto zapłacić za porządny odkurzacz? Widzę że większość postów w tym temacie jest o odkurzaczach typowo marketowych. Zależy mi na czymś profesjonalnym i nie wiem na co patrzeć i w jakich pieniądzach. Dodatkowo jaki będzie lepszy na sucho czy może sucho/ mokro? Jakie są między nimi różnice i czemu warto brać taki a nie taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, adam66688 napisał:

Witam, ile warto zapłacić za porządny odkurzacz? Widzę że większość postów w tym temacie jest o odkurzaczach typowo marketowych. Zależy mi na czymś profesjonalnym i nie wiem na co patrzeć i w jakich pieniądzach.

Ja mam Nilfisk-ALTO BUDDY II 18L Inox - na mokro i na sucho. Ostatnio 50 litrów wody z beczki nim odessałem. Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio od kolegi pożyczyłem odkurzacz pioracy Clatronic BSS 1309 do tego chemia od ExceDe do ekstrakcji i do płukania. Taki efekt uzyskałem na jasnych welurach w Passacie. 

IMG_20180501_184702-934x934.jpg.cb7be4b10b8d30433598caa1c3c16f5c.jpgIMG_20180501_184631-934x934.jpg.6c34617e81b668a634d9f5dc75594c50.jpgIMG_20180501_173311-934x1663.jpg.f1917db37e29e55d7bcb8bfba6f32bcd.jpg

To moja pierwsza przygoda z praniem wnętrza i jestem pod wrażeniem, a odkurzacz naprawdę nisko budżetowy. Obecnie 400zl na alle.. Od oficjalnego dystrybutora. 

Nr aukcji 7158697402

Zastanawiam się czy kupić taki, czy dołożyć do Karcher S 4001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Nie wiem czy mam się sugerować tym że odessałeś z beczki wodę, raczej chcę tego używać do innych celów.

 

Ogólnie myślałem o tych dwóch:
https://mrcleaner.pl/odkurzacze-samochodowe/metrovac-vac-n-blow-compact-wall-mount-odkurzacz-dmuchawa?from=listing

https://mrcleaner.pl/odkurzacze-samochodowe/biemmedue-sm40-profesjonalny-odkurzacz-sucho-mokro-zbiornik-40l-stal-inox?from=listing

 

Naprawdę nei wiem co lepsze czy na sucho czy na sucho i mokro i myślałem że dostane jakieś za i przeciw takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
33 minuty temu, adam66688 napisał:

sugerować

tym, że to porządny, mocny, trwały odkurzacz który nie boi się najcieższych wyzwań !

34 minuty temu, adam66688 napisał:

sucho i mokro

bierz taki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiedz mi co to znaczy profesjonalny dla Ciebie ? Ile zamierzasz wydac na niego ? Do jakich celów zamierzasz uzywać ? Ile godzin w tygodniu ? Ile osób będzie go uzywać ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla Niestety tam nie ma podanych dobrych odkurzaczy, mało pomocny temat.

 

Ogólnie dużo mamy importowanych aut które trzeba ładnie posprzątać, wiadomo chyba jak niektóre autka wyglądają w środku, z zewnątrz w sumie też rzadko są zadbane, zamiast zlecać to komuś nasi pracownicy mogli by się tym zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie czy ktoś miał może albo słyszał jakieś opinie? Szukam czegoś taniego do odkurzania chwilowo auta, mieszkania w remoncie etc. Taki typowy wół roboczy że jak się rozwali to nie będzie szkoda wielka.
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,38675,name,odkurzacz-warsztatowy-1250-w.


Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś miał może albo słyszał jakieś opinie? Szukam czegoś taniego do odkurzania chwilowo auta, mieszkania w remoncie etc. Taki typowy wół roboczy że jak się rozwali to nie będzie szkoda wielka.
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,38675,name,odkurzacz-warsztatowy-1250-w.


Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka



Karcher wd3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 🙂   nie wiem  czy było,  pytanie moje jest takie jest opłacalne kupić ODKURZACZ NUMATIC HENRY HVR 200-12 620W- 1600W ?

Odkurzacz po pełnym serwisie wymieniony silnik  o mocy 1600W  a wiec jak Nowy.   Tak piszą  na aukcji, pytanie moje jest taki, czy miał ktoś do czynienia z takim wymienionym silnikiem, jako to chodzi , czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś używa tutaj odkurzacza piorącego również jako głowny odkurzacz w mieszkaniu?

Musze zmienić odkurzacz ktorym odkurzam mieszkanie, jest tego ponad 100 metrów na jednym poziomie, więc potrzebuję czegoś co szybko odkurzy dużą powierzchnie. Wpadłem na pomysł że mogę dołozyć kilka stówek i kupić coś bardziej profesjonalnego od razu z opcją prania.

Myśle o budżecie w okolicach 800zł, ale mogę kupić coś droższego jeżeli bedzie to logicznie uzasadnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam pojechałem i kupiłem w markecie leroy'a odkurzacz za 300 ziko na promo. DEXTER się nazywa.. Cóż mogę powiedzieć, jest głośniejszy od wd3 ale mocniejszy o 500W. Ssie jak cholera, jest mocniejszy, ma większy worek, dla mnie o wiele lepsza opcja. Kwestia dwóch flaszek mniej do wypicia haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem karchera 6.100 i jestem zadowolony. Prałem kilka mebli tapicerowanych w domu przy pomocy chemii karchera, oraz 306 cabrio kolegi przy pomocy proszków maxifi. O ile meble domowe to był tylko test plus usunięcie kilku zaschniętych plam po jakiś kaszkach dla dzieci i woda była żółto szara o tyle z tego peugeota wyciągnąłem 3 pełne wiadra czarnego błota z samych foteli, wykładziny nie ruszaliśmy😄 Jednak te cabrio lubią nazbierać brudu. Odkurzacz sprawdza sie bdb w warunkach domowych, jest głośniejszy niż normalny odkurzacz "cywilny".

Skorzystałem też ze ssawki do prania dużych powierzchni z przystawką do twardych materiałów i w ten sposób "wyprałem" ekstrakcyjne kafelki w kuchni i łazience. Bdb sprawa raz na jakiś czas przejechać je w ten sposób, nie zajmuje to więcej czasu niż mycie mopem a efekt jest lepszy.

Fotel przed (nie wyglądały na brudne, raczej zmęczone słońcem i wiekiem. Auto od jakiś 10 lat zrobiło pewnie kilka tys km, resztę czasu stało.

przed.jpg

Woda 

woda.jpg

 

Fotele po, tutaj jeszcze schną. 

fotele.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 
Nilfisk buddy II. Mam 2 rok. Pancerna maszyna, wzialem wersje z metalowym kubelkiem. Mokro, sucho, bez worka, filtr piore od czasu do czasu w pralce. Sila ssania bardzo duza

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.