Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje odkurzacza do auta i domu (pies bardzo bardzo klaczacy sie) i z filtrem hepa, bezworkowy. Mialem postawic na profi 20.1 zachwalany na forum ale brak filtra hepa go skreslil. Co sadzicie o profi 5.1 mf? Znacznie gorszy od 20.1 w kontekscie sily ssacej i trwalosci silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam odkurzacz karcher WD3, używam go do odkurzania samochodu, prania tapicerek, użytku domowego. Ma zaledwie 1000W ale naprawdę daje radę, moc ssania jak za te pieniądze jest naprawdę dobra. Zakupiłem go w Castoramie za 268 zł, dokupiłem do tego ssawkę do prania tapicerki, opryskiwacz ciśnieniowy i zdaje egzamin :) Do użytku domowego sie sprawdzi ale wada odkurzacza jest taka, że przez gabaryty jest dość wywrotny... Ale poza tym odkurzacz godny polecenia :)

Jaką masz tą ssawke do prania? Bo nie mogłem nic takiego w castoramie znaleźć

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681019 Jaką masz tą ssawke do prania?

 

 

Pranie w WD3? Chyba mylisz pojęcia ;) Najtańszy piorący karcher to se 4001 za ok tysiak, plus trzeba dokupić małą ssawkę, bo w komplecie jest tylko duża do dywanów domowych.

Chyba nie doczytales patentu tego rozwiązania. Chemię/wodę podajesz z opryskiwacza przez rurkę do ssawki i wd3 to zasysa.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681019 Jaką masz tą ssawke do prania?

 

 

Pranie w WD3? Chyba mylisz pojęcia ;) Najtańszy piorący karcher to se 4001 za ok tysiak, plus trzeba dokupić małą ssawkę, bo w komplecie jest tylko duża do dywanów domowych.

 

 

Okolo 780 ceny juz sie zaczynaja:-) za 1000 juz jesat ten mocniejszy z tego co widzialem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681019 Jaką masz tą ssawke do prania?

 

 

Pranie w WD3? Chyba mylisz pojęcia ;) Najtańszy piorący karcher to se 4001 za ok tysiak, plus trzeba dokupić małą ssawkę, bo w komplecie jest tylko duża do dywanów domowych.

do tysiaka jest jeszcze se5.100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz. Środek podajesz opryskiwaczem a ściągasz przy pomocy tej końcówki http://sklep.abexil.pl/x_C_I__P_7271262 ... ac41c0b812

Ja kupiłem za 40zł na allegro.

 

Efekt prania jest taki sam jak se 4001. Tyle, że robota jest dużo upierdliwsza i dłużej trwa z racji konieczności posiadania jednego opryskiwacza na pre spray a drugiego na docelowy środek piorący. Ja to robiłem marolexem. Jest duży więc niezbyt poręczny. Ale da się. Wychodzi ładnie i nie gorzej niż piorącym odkurzaczem. Jak dla mnie, do 1-2 aut rocznie nie widze potrzeby kupowania piorącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Szukam odkurzacza do garażu , sprzątanie odkurzanie auta ( najczęstsza czynność co 2 tygodnie 2 auta ) , sprzątanie garażu 1-2 razy w roku , odsysanie pyłu z wiercenia otworów w ścianach pod kołki rozporowe ( wieszanie regałów , itp. ) . Czynności wykonywane sporadycznie tylko na własne potrzeby . Odkurzacz sucho-mokro czy tylko sucho ?

Propozycje modele mile widziane budżet najlepiej do 600 zł ( max 800 zł )

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi 45.40 wydaje się zbyt profi, chyba bardziej wystarczający będzie Profi 20. W stosunku do poprzedniego odkurzacza Starmix i tak będzie miał lepszy ciąg. Jak ktoś ma inne propozycje to proszę o informację.

Na tą chwilę skłaniam się do modelu Profi 20 sucho/mokro , ewentualnie tylko sucho Profi 3.

 

Tak naprawdę odkurzacz nie musi być do mokrego , ważne żeby dobrze wciągał piach .

 

Znalazłem jeszcze model : Lavor VENTI X sucho/mokro podciśnienie 27 kPa , czyli lepiej od Profi 20 i trochę gorzej od Profi 3 .

 

Co wybrać ?

 

Aktualizacja, wybieram sucho mokro, wybór z dwóch

Profi 20 czy Karcher wd6

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, pod choinka znalazłem WD3 premium Car kit.

Chciałem sie dowiedzieć od was dokładnie, jak używacie go po prania tapicerki. Wyczytałem ze trzeba dokupić ssawkę która juz zamówiłem plus dwa opryskiwacze ( na prespray i właściwy detergent do prania). Któryś z was opisał ze podłącza opryskiwacz do ssawki, i tu juz zaczyna sie moja niewiedza. Lepiej spryskać ręcznie, wypracować szczotka i usunąć resztki odkurzaczem bez worka? Czy jak ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pod choinka znalazłem WD3 premium Car kit.

Chciałem sie dowiedzieć od was dokładnie, jak używacie go po prania tapicerki. Wyczytałem ze trzeba dokupić ssawkę która juz zamówiłem plus dwa opryskiwacze ( na prespray i właściwy detergent do prania). Któryś z was opisał ze podłącza opryskiwacz do ssawki, i tu juz zaczyna sie moja niewiedza. Lepiej spryskać ręcznie, wypracować szczotka i usunąć resztki odkurzaczem bez worka? Czy jak ?:)

Jak ściągasz wodę to bez worka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli środek valetro carpet cleaner służy jako prespray i ekstrakcja w zależności od stężenia, to mając opryskiwacz 500ml i chcąc zrobić roztwór 1:30, czyli na 1ml produktu lejemy 30ml wody ? Nie kumam tych proporcji do końca, ale wyżej wymieniony roztwór wypada tak( 16,5ml VP plus reszta wody do 500 ml) ?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.