Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@Pikolo1234 ja posiadam Karcher WD3 i jestem zadowolony, dużo osób z niego korzysta. Cena koło 350 zł ale można go czasami na promocji wyrwać poniżej 300 PLN. 
Do Wd3 zdecydowanie polecam dokupić wąż na metry bo ten fabryczny jest 3 razy za krótki. I nic więcej tak naprawdę nie potrzeba (ja jeszcze wziąłem filtr zmywalny gdybym coś odsysał na mokro i giętka, długą szczelinówkę żeby dojść w zakamarki za fotelami).

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Cześć, mam do wydania jakieś 500-700 zł na odkurzacz. Głównie do domu sprzątanie a nie remonty i przy aucie. Obecnie mam Karchera WD3, ale to kawał byka i w sumie bardziej do garażu. Widziałem Numatica, czy to dobry wybór w takiej kasie. Rozmiarowo dość kompaktowy sporo innowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nilfiska, do tego mam karchera WD3 i pwoiem, ze kabel w nilfisku duzo grubszy pewniejszy, rura mega długa, przez co ma troche chyba słabsze ssanie, ale musze zrobić jakiś test..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

@maciekelga Jeśli zależy Ci na dodatkowym gnieździe na elektronarzędzia to zobacz sobie odkurzacz Staleny SXVC25PTDE.

Kolega na forum wiem, że ostatnio takiego sobie sprawił i mi również wpadł w oko zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
56 minut temu, Domel napisał:

Jaki jest teraz najpotężniejszy odkurzacz warsztatowy (w rozsądnej cenie) do którego będę mógł wsadzić nawet 10 metrową rurę ?

Wąż :-)

Raczej ciężki temat aby z 10 metrami węża było dobre ssanie. Coś musisz szukać mocnego z dwoma agregatami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@Coove ja mam Parkside PWD 30 B1 - idealnie nadaje się i tu i tu, a także nieodzowny przy remoncie - gorąco polecam, szwagier jak zobaczył, to zaraz też kupił. Warto poszukać na olx, bo czasami ktoś sprzedaje nowe z paragonem dużo taniej, niż w sklepie (pewnie kupione w jakiejś lokalnej wyprz) - nam się udało za 350, gdzie teraz kosztuje 499.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego parkside kupiłem za 380 na allegro, z fakturą nówkę.

Wady mówiąc otwarcie.

Liche końcówki np do tapicerki zgubiła te materiałowe wklejki.

Sztywny gruby wąż

Potrafi się zapychać. Rzeczy blokują się na łączeniach wąż / końcówka ale też samym kolanku na wejściu zbiornika. Twardsze liście np.

Bardzo duży rozmiar. W zimie odkurzając garaż mialem pół worka śmieci głównie piach i całość ważyła z 20kg 😉

Nie ciągnie jakoś kosmicznie. Mój stary domowy miele podobnie.

Funkcja dmuchania - bardzo słabo dmucha.

Elementy ruchome/obrotowe typu np łączenie wąż odkurzacz albo kolanko samej szczotki do podłogi. Włazi tam piach i mniej chętnie się obracają. Pewnie dla tego że tyralem go po błocie itd.

Zalety

Zasięg. Długi przewód elektryczny i wąż. 90m2 garażu i piwnicy tylko raz zmieniam gniazdko.

Odkurzalem nim ziemię piach kamienie wodę i nic się nie dzieje.

Ładnie można go zwinąc - dobrze zaprojektowany.

Solidne wrażenie.

W tej cenie to dużo sprzętu i pewnie jakby go trochę delikatniej traktować to petarda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do Parkside nie mam zbyt dużego zaufania. Miałem wcześniej kilka urządzeń i każde padało dość szybko. Myślałem o Profi, ale tutaj cena już znacznie wyższa, a do odkurzania auta to chyba trochę przesada wydawać tyle kasy. A Karcher WD3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.