Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, paki112 napisał:

Siemanko 🙂

Szukam jakieś ciekawej alternatywy dla Excede T&R cleaner z którego do tej pory byłem zadowolony, ale może warto spróbować czegoś nowego. Fajnie, jakby wydajność (czyli mając 500ml mogę uzyskać 1,5-2 litry produktu) była na podobnym poziomie, ale nie jest to konieczność. Ważne, żeby był skuteczny. Cleantech/ADBL,RRC/ co jeszcze ciekawego?
 

Pozdro!

Shiny Garage 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 Albo Shiny Garage tego przerobiłem z 2litry bardzo spoko polecam. Ale że tego tyle na rynku to teraz bawię się cleanerem @cleantechco fajne jest to że jest bezzapachowy . Konkurencja bardziej śmierdzi, jak kiedyś z ,2h bawiłem się Shiny Garage w piwnicy to troszkę już głowa zaczęła boleć od zapaszku mimo pracy w masce jednorazowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paki112 napisał:

@Qlimaxss @KUBA46 @david2888  dzięki chłopaki  😉

A co do Cleantecha to jak z rozcieńczaniem? Bardzo wpływa na jakość czyszczenia np taki 1:2/1:3 W stosunku do koncentratu?

Jak jesteś leniem.... to bierzesz koncentrat i potrafi ci domyć oponę za 1 podejściem 😄 jak masz czas to rozrabiasz 1:3 (akurat taki testowałem) no i musisz zrobic 2 podejścia minimum 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112 Tak jak kolega @david2888  piszę jak chcesz ciśnij koncentratem, to rach ciach będzie git 😜. Ja tak samo robię 1-3  i 2 razy i Elo 😉. Ostatnio nie bawię długo z oponkami 1-2 [przelecę  i dressing 😎

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend myłem auto rodziców, w tym opony, na które zaaplikowałem Detailers Magic Clean Tyre & Rubber. Zacznę od tego, że atomizer nie podaje. Psika produktem może raz na piętnaście prób 😕 co dziwne zaczął poprawnie działać po obróceniu butelki do góry nogami 🙄 Pierwsze nałożenie, szczotkowanie i piana brązowa, drugie i piana już prawie biała, a po trzecim i szorowaniu piana była bielutka jak śnieg. Niestety po trzech rundach i wyschnięciu czystość opony prezentowała się jak poniżej. Wcześniej używałem CleanTech Tire & Rubber Cleaner i było zdecydowanie lepiej. SG Pure Black Tyre Cleaner w stężeniu 2,5:1, według mnie również czyści lepiej. Pomimo to zaaplikowałem Binder Ultimate Tire Coating Wax. W weekend sprawdzę jak z jego żywotnością na oponach.

Opona 01 dm.jpg

Opona 02 dm.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Qukie napisał:

Zacznę od tego, że atomizer nie podaje. Psika produktem może raz na piętnaście prób 😕 co dziwne zaczął poprawnie działać po obróceniu butelki do góry nogami

A nie masz za długiej rurki w środku? Miałem tak z pompką do mydła w łazience... myślałem że zepsuta a po prostu dolegała do dna przez co nie zasysała produktu.

Co do mocy T&R cleanera od DM to potwierdzam, na szczury są wydajniejsze produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 może ciut za długi, ale butelka była prawie pełna. Sprawdzę następnym razem.

Co do mocy to te opony to na pewno nie szczury. Myję je co jakieś 6-8 tygodni + dressing, czyli w przypadku moich rodziców co max. 1.000 km, a możliwe że i połowę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qukie napisał:

Co do mocy to te opony to na pewno nie szczury. Myję je co jakieś 6-8 tygodni + dressing, czyli w przypadku moich rodziców co max. 1.000 km, a możliwe że i połowę tego.

To zrób porównanie na nich z czymś mocniejszym przy okazji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Powiem ci że mi też bardzo , chodź wydaję mi się że lepiej mi się aplikowało Sigmę, 😁. Nie miałem ciasteczek pod ręką tak bym zrobił porównanie😉. A testerek był w aucie to żal było nie skorzystać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
10 minut temu, PawelKRZ napisał:

Taka sytuacja: koła zimowe zdjete z auta, umyte, idą do pokrowców i na stojak do następnego sezonu zimowego. Opony zostawić czyste suche czy nałożyć jakiś dressing (np Soft99 TireBlackWax) ?

Zawsze nakładam dressing przed odłożeniem na stojak.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PawelKRZ napisał:

Taka sytuacja: koła zimowe zdjete z auta, umyte, idą do pokrowców i na stojak do następnego sezonu zimowego. Opony zostawić czyste suche czy nałożyć jakiś dressing (np Soft99 TireBlackWax) ?

Nakładasz dressing i kola na stojak. Nie docierasz. Dressing sobie wchlonie 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.