Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

czy apc adbl do podsufitki o stezeniu 1:25 bedzie okey ?

jeżeli nie jest mocno zasyfiona to tak ;) sprawdzić to podczas pracy :good:

 

Panowie, mam szybkie pytanie. Przymierzam się do korekty bordowego lakieru w vag'u. Lakier w stanie przyzwoitym pojedyncze grubsze rysy + trochę swirli (była korekta 2 lata wstecz). Do dyspozycji mam rotacje i DA komplet padów menzerny 400, 2500, 3500. Jako że plan jest na szybką akcję chciałbym zrobić korektę w 2 etapach? Np. Futro z fg400 i coś na DA. Co sądzicie? Macie jakieś inne propozycje?

 

zależy jaką masz tą maszynę DA ;) jeżeli zwykły chińczyk to futro fg400 na rotacji i wykończenie DA może nie podołać bo przy ostrym cięciu czasem jest co robić. wszystko też zależy jaki to lakier :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czemu ? Zależy od konkretnego przypadku, ale wiele razy można zacząć w pół stopnia i zapodać np rubbing na "średnim" padzie albo 2500 na twardym - chociaż ja akurat nie lubie twardych gąbek, oprócz zielonego 3Ma, teraz dokupiłem pomarańczowe waflowane może na DA podejdą? :o

Ciężko to stwierdzić przez internet ale jak masz rotację możesz drugi etap też zrobić rotowaniem :) Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sprawdzi się przy usuwaniu śladów gumy po bagażniku dachowym na dachu auta ? bo pacjent to octavia II fl która lata na taxi i niestety za późno się pomyślało aby dać pod stopki bagażnika folię i ślady zostawił. Prickbort da radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy przy naprawie bezgotówkowej z AC w ASO (wymiana zderzaka) mam prawo do zabrania później tego uszkodzonego?

Możesz poprosić ich o zwrot starej części (u znajomego jak likwidował szkodę nie było problemu) - ale stricte obowiązku zawsze wydawania części "z urzędu" nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy przy naprawie bezgotówkowej z AC w ASO (wymiana zderzaka) mam prawo do zabrania później tego uszkodzonego?

 

Wszystko zależy od serwisu.

W BMW we Wrocławiu jest problem z wydaniem starych części.Twierdzą,że stare nadają się tylko na śmietnik i nie można ich wpuścić w obrót.

Oczywiście sami tym handlują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyprowadzeniem świrli na swoim Golfie IV. Autko polerowałem polerką maszynową. Najpierw G6 na białym padzie, potem G10 na czarnym padzie, na nie zbyt dużych obrotach, i z nie małą ilością wody.

 

Czy ma ktoś sposób na to, czym i w jaki sposób/ jaką techniką to wykończyć żeby było bez żadnych świrli??

 

[mod=Piotrek]Zdjęcia były za duże, zapoznaj się z regulaminem dotyczącym wielkości zdjęć na forum ;)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koch Chemie MICRO CUT & Finish ? Poznałbym też inne opinie. Dlatego pytam bo mam niefabryczny lakier, do tego auto zostało bardzo źle pomalowane... W wielu miejscach ktoś przykrył stare rysy, klarem, bo tylko miejscami jest baza, na nadkolach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuje na klapie trwałość wosków w sprayu, umyłem dziś dany element, przed myciem był deszcz i niezłe kropelkowanie, umyłem w garażu szamponem, spłukałem - tafla wody na całości :shock: myślę po ponad tygodniu coś jest nie tak, wytarłem do sucha, i po chwili znowu polalem wodą, zjazd wody powrócił. Tak ma być że szampon zostawia jakiś film na lakierze i pogarsza zjazd wody czy o co chodzi ? już myslalem że woski padły po często pada albo ich szampon zjadł razem z ciepłą wodą, ale po ponownym spłukaniu suchej klapy zjazd wody się pojawił. Troche mnie to wkurza bo jak na całym aucie będzie po myciu brak sheetingu to troche lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.