Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

APC było gotowe od Tuning Kingz, spryskałem MF apc , a następnie nałożyłem na MF dressing.

 

Na tę samą MF, taki duet wtarłeś w deskę? :mrgreen:

Zgodnie ze sztuką to powinieneś użyć szczotki lub pędzelka za pomocą tego wyczyścić deskę APC, następnie zetrzeć to wilgotną MF, a potem wytrzeć suchą. Jeżeli udało się wyczyści za pierwszym razem to możesz przystąpić do zabezpieczenia dressingiem. Ja do tego celu używam aplikatora ( zależenie od dressingu piankowego lub obszytego MF ), na aplikator nakładasz trochę dressingu i "wmasowujesz". Po chwili możesz przetrzeć suchą MF. Oczywiście nie wolno dopuścić do przyschnięcia APC, najlepiej jest pracować na chłodnej powierzchni.

 

Nie, nie były to dwie MF :P Bardzo dziękuję za dokładne opisanie jak stosować apc . 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Przed glinkowaniem umyję auto i przejadę Dacabitem w celu usunięcia smoły. I teraz pytanie czy po glinkowaniu powinienem APC przejechać całą karoserię samochodu? Mówimy o aucie 4 letnim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

 

Kolejne pytanie... Mam taki plan działania:

1. Mycie samochodu (zarówno przed procesem deatailingu jak i na co dzień)

Szampon Meguirais Gold Class

2. Usunięcie smoły

Dacabit

3. Glinkowanie

Glinka Chemical Guys

4. Cleaner

Dodo Juice Lime Prime

5. Wosk

Collinite 476 lub meguiars #16 – który lepszy dla obu lakierów?

6. Quick detailer – poorboys (zarówno po całym procesie detailing jak również po każdym codziennym myciu)

 

Posiadam 2 4 letnie auta - zadbane. Pytanie czy przy tym wieku aut przed którymś z etapów wykonać polerowanie i jeżeli tak to jakimi materiałami (musiałbym to robić ręcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba, APC to jest środek uniwersalny do czyszczenia, nie jestem przekonany czy on wogóle sie nadaje do stosowania na lakier

A czym myjesz np. lakierowane progi, lakierowane wnęki, czy detale jak nie roztworem APC? ;-)

 

Jeśli zamierzam położyć coś nowego, to APC dodaję do piany i do szamponu na prewashu. Po glince umycie już samym szamponem (i w przypadkach, gdy odtykam wosk leżący na aucie - ale to akurat oczywista sprawa).

 

@Wojcieszko

Po glince wystarczy umyć auto samym szamponem. Generalnie sam plan ok - zakładam, że pędzelkowanie/osuszanie przed odsmalaniem/płukanie w poszczególnych krokach po prostu nie jest wpisane.

 

Co do porównania tych wosków: viewtopic.php?t=347

 

A odnośnie do polerowania ręcznego - najpierw spokojnie ogarnij sobie samo mycie+woskowanie, zobaczysz efekty itp. A z czasem pewnie zaczniesz rozglądać się za maszyną, bo ręczne oblecenie całego auta jest mocno męczące ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim na razie polerowanie całkowicie odpuszczam. Zobaczymy jak auto będzie wyglądało i jak coś to następnym razem będę o tym myślał.

Żebym dobrze zrozumiał. Do pierwszego mycia auta przed zrobieniem całego cyklu, warto dodać trochę APC? Oczywiście APC użyję do umycia wnęk itd.. Rozumiem również, że po każdym etapie warto auto przepłukać i osuszyć np irchą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim na razie polerowanie całkowicie odpuszczam. Zobaczymy jak auto będzie wyglądało i jak coś to następnym razem będę o tym myślał.

Żebym dobrze zrozumiał. Do pierwszego mycia auta przed zrobieniem całego cyklu, warto dodać trochę APC? Oczywiście APC użyję do umycia wnęk itd.. Rozumiem również, że po każdym etapie warto auto przepłukać i osuszyć np irchą?

Tak, możesz dodać APC (ale nie jakoś specjalnie dużo, żeby przypadkiem nie zrobiło Ci się za duże stężenie). Ew jakie APC masz? To będzie łatwiej coś doradzić. A - i polecam rękawiczki na ręce podczas mycia ;-)

 

Płukanie po każdym etapie, czyli po prewashu, później po odsmalaniu i po myciu końcowym. Po glince teoretycznie nie musisz, bo i tak spłukujesz to wszystko chwilę później po myciu.

 

Co do osuszania - poszukaj sobie ręcznika do osuszania: w zależności od budżetu możesz popatrzeć na jakiś ręcznik waflowy, fluffy czy ew. gdzieś kiedyś krążyły ręczniki (jeśli pamięć mnie nie myli) Jana Niezbędnego do osuszania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy, pewnie ,że nie daję żeby był w miarę dobry efekt filc na trzpieniu lub dysk filcowy 80mm i dobra pasta do aluminium, jeśli to nie pomoże trzeba uzyć papierków wodnych. Wczoraj robiłem w e90 takie cuda i wyszło bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Peterro556, polerowanie ręczne + papiery to nie jest dobry pomysł. Nie wyciągniesz tego.

Druga sprawa, że tworzywo z którego, wykonana jest szybka to bardzo miękki materiał, z reguły wystarcza sam finish lub jak jest bardzo porysowana to polish... papiery nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterro556, polerowanie ręczne + papiery to nie jest dobry pomysł. Nie wyciągniesz tego.

Druga sprawa, że tworzywo z którego, wykonana jest szybka to bardzo miękki materiał, z reguły wystarcza sam finish lub jak jest bardzo porysowana to polish... papiery nie są potrzebne.

 

Mając na myśli polish masz to ? (przepraszam jestem nowy )http://allegro.pl/autosol-metal-polish-75ml-pasta-polerska-do-metali-i5041814439.html

czy odpowiednikiem tej pasty może być np automax lub k2 tempo ? Gdyż takową posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał środka marki Tenzi - Magic Foam ? Opis ze stronki tenzi:

Neutral Magic Foam Clear to wysoce skoncentrowana pH-neutralna, gęsta piana bezpieczna dla wszystkich powierzchni Twojego auta. Produkt został zaprojektowany w celu zapewnienia bezpiecznego i efektywnego mycia aut zabezpieczonych zarówno woskami jak i powłokami kwarcowymi i ceramicznymi. Unikalna formuła Neutral Magic Foam Clear sprawia, iż preparat jest w stanie bez problemu usunąć drogowe zabrudzenia bez obaw o uszkodzenie drogich i delikatnych elementów wykończenia karoserii. Wyjątkowy, intensywny wiśniowy zapach uprzyjemni każde mycie.

 

Jeśli tak to proszę o opinie na temat tego środka. Interesuje mnie czy jest wart swojej ceny... piana Tenzi Car Max jest bardzo dobra jak dla mnie ale ciekawy jestem czy ten Magic Foam nie byłby jeszcze lepszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterro556, jakbyś poczytał to linkowana przez Ciebie pasta służy do metali. Do polerowania szybki licznika wystarczy pasta średnio tnąca - czyli polish lub wykańczająca czyli finish - taka jak do lakieru + ręczny aplikator np. tricolor ;)

 

deredas - Car Max ma ph 14 przez co szkodzi woskom, na dłuższą metę lakierom, chromom. Neutral Magic Foam ma pH 7 czyli bezpieczną dla wosków, lakieru itd ale siła domywania może być trochę gorsza, zalecana przy myciu regularnym przed myciem rękawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterro556, jakbyś poczytał to linkowana przez Ciebie pasta służy do metali. Do polerowania szybki licznika wystarczy pasta średnio tnąca - czyli polish lub wykańczająca czyli finish - taka jak do lakieru + ręczny aplikator np. tricolor ;)

 

deredas - Car Max ma ph 14 przez co szkodzi woskom, na dłuższą metę lakierom, chromom. Neutral Magic Foam ma pH 7 czyli bezpieczną dla wosków, lakieru itd ale siła domywania może być trochę gorsza, zalecana przy myciu regularnym przed myciem rękawicą.

 

okej dzięki wielkie, a czy nada się pasta automax lub farcela g3 bo takie mi zostały w garażu a chyba też są lekkotnące do lakierów, czy jednak mogą narobić więcej szkód niż pożytku ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterro556, jakbyś poczytał to linkowana przez Ciebie pasta służy do metali. Do polerowania szybki licznika wystarczy pasta średnio tnąca - czyli polish lub wykańczająca czyli finish - taka jak do lakieru + ręczny aplikator np. tricolor ;)

 

deredas - Car Max ma ph 14 przez co szkodzi woskom, na dłuższą metę lakierom, chromom. Neutral Magic Foam ma pH 7 czyli bezpieczną dla wosków, lakieru itd ale siła domywania może być trochę gorsza, zalecana przy myciu regularnym przed myciem rękawicą.

 

okej dzięki wielkie, a czy nada się pasta automax lub farcela g3 bo takie mi zostały w garażu a chyba też są lekkotnące do lakierów, czy jednak mogą narobić więcej szkód niż pożytku ? ;)

 

Nie wiem. Zakładam że są to pasty mocno tnące więc musiałbyś czymś wykończyć. Jeśli automax to pasta taka 3w1 to wydaje mi się że może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.