Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

pytałeś o poślizg do glinki stąd moja odpowiedz. Citrus Bling kiedyś miałem, z opisu wynika że jest to zarazem wosk, quik detailer, poślizg do glinki itp i jak dla mnie to jako wosk czy detailer sie nie sprawdza za dobrze, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, ale to moja opinia. Ja bym użył innego detailera czy wosku na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

Nie wiem czy tutaj mogę - ale chciałem uniknąć zakładania kolejnego pewnie podobnego tematu. Przeglądam forum od jakiegoś czasu jednak jestem oszołomiony ilością produktów, i jeszcze bardziej mnogością produktów o stricte podobnym działaniu...

Krótko - pacjent to 20 letnie Volvo 940. Fajny youngtimer z malutkim przebiegiem. Lakier to Blackberry Pearl Metallic. Kod 433-22.

Auto ma kilka większych zarysowań, i masę mniejszych. Cały lakier jest raczej zapuszczony. W związku z ograniczeniem funduszy na tą chwilę, chciałem go porządnie umyć,oczyścić glinką i...

Myślałem o jakiejś polerce typu 3 w 1 i nałożyć wosk. Menzerna 3 w 1 i Collinite 476 to dobry wybór? Czy coś innego polecicie? Mówimy o pracy amatorskiej, mam w posiadaniu polerkę rotacyjną.

Konkretne prace przewiduję może w czasie wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ręcznie zapuszczonego lakieru porysowanego itp nie przygotujesz idealnie. Zalezy kto jakie ma oczekiwania i co dla kogo jest ok, dla jednego lakier w mikrorysach jest zmasakrowany drugi powie że jest w super stanie. jak chcesz mieć lakier jak nowy to jedynie polerka, jak nie robiłeś tego nigdy to radze sie pouczyć na czym innym albo zlecić robote fachowcom. Jesli chcesz zrobić doraznie ręcznie aby poprawić wygląd a za jakiś czas zrobić korekte lakieru itp to można zastosować coś ścierngo, a na to jakiś środek typy glaze/politura która zamaskuje, na koniec jakiś wosk. Ja kiedyś znajomemu robiłem auto całe w mikrorysach, chciał na szybko ręcznie tym co mam w garażu zrobić, polerka odpadała na razie z powodu braku kasy, a byle jak nie chciał polerować i słusznie. Zrobiłem auto ściernym cleanerem Dodo juice + Auto Glym Ultra deep shine i na to wosk collinite. Efekt był nie zły, biorąc pod uwage że robiliśmy tym co było po ręką. Na pewno dużo lepiej niż przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ręcznie zapuszczonego lakieru porysowanego itp nie przygotujesz idealnie. Zalezy kto jakie ma oczekiwania i co dla kogo jest ok, dla jednego lakier w mikrorysach jest zmasakrowany drugi powie że jest w super stanie. jak chcesz mieć lakier jak nowy to jedynie polerka, jak nie robiłeś tego nigdy to radze sie pouczyć na czym innym albo zlecić robote fachowcom. Jesli chcesz zrobić doraznie ręcznie aby poprawić wygląd a za jakiś czas zrobić korekte lakieru itp to można zastosować coś ścierngo, a na to jakiś środek typy glaze/politura która zamaskuje, na koniec jakiś wosk. Ja kiedyś znajomemu robiłem auto całe w mikrorysach, chciał na szybko ręcznie tym co mam w garażu zrobić, polerka odpadała na razie z powodu braku kasy, a byle jak nie chciał polerować i słusznie. Zrobiłem auto ściernym cleanerem Dodo juice + Auto Glym Ultra deep shine i na to wosk collinite. Efekt był nie zły, biorąc pod uwage że robiliśmy tym co było po ręką. Na pewno dużo lepiej niż przed.

 

Jak pisałem - amatorsko. Maszyna jest, chęci są. Praktyki nie ma. Mogę ręcznie - poza tym "co było pod ręką" (czyt.wpsomniane Dodo i Auto Glym), co ewentualnie polecicie z doświadczenia aby własnie zrobić coś własnoręcznie chodzi o podstawowy zestaw.

W owym Volvo ten lakier jest cały w ryskach,kilku rysach - jest co robić jeśli chodzi o polerowanie. Ale macie rację - odpuszczę pracę samemu póki nie mam żadnej praktyki w tym. Czyli zostaje hand made...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie polerowałeś maszyną to odpuś bo narobisz więcej szkód niż pożytku. Zawsze można spróbować coś usunąć ręcznie, jakiś procent rys i hologramów zejdzie, reszte można zamaskować politurą i przykryć woskiem. Ręcznie cudów sie nie zdziała ale można zrobić efekt zadowalający. Oosbiście teraz gdybym miał robić takie auto to zastosowałbym ścierny cleaner Angelwaxa perfect polish + np wspomniany auto glym UDS, albo Auto finesse tripple/Auto brite cherry glaze + jakis wosk, na środkach AIO woski za długo nie leżą więc wolałbym prysnąć czymś w sprayu np Duragloss 951 po każdym myciu. osobiście tą drogą bym poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka odprysków na masce i wżer po ptasich odchodach. Chce to naprawić lakierem zaprawkowym i mam pytanie czy taka kolejność jest dobra

1 uzupełnić bazę

2 delikatnie zmatowić papierem wodnym

3 spolerować pastą 400

I mam pytanie kiedy nałożyć lakier bezbarwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL APC- jakie minimalne stężenie żeby środek samochodu przeczyścić(głównie kurz)? 1:80 jak zalecają? W audi na podłokietniku na drzwiach posiadam coś w stylu skóry. Czy APC może temu zaszkodzić w małym stężeniu?

1:80 to jak dla mnie przegięcie

Ja zawsze używam 1:25, skóry również tym APC widziałem jak czyścili więc nie powinna sie im jakaś krzywda stać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko , ponieważ kupiłem teraz pierwszy raz zestawik samplerów zymola mianowicie concours , carbon , titanium , destiny i nowego detaila + oczywiście cleaner HDC . Przeczytałem już dużo o woskach ale mam pytanie, odnośnie detaila .Jego używa się tylko do rzeczy typu listwy wewnątrz , szybka od zegarów , logo marki , tablice rejestracyjne (tak jak sama nazwa sugeruje ) czy mogę nim nawoskować np zderzaki , lusterka czy to kompletnie bez sensu i zaraz "spłynie" ?

 

A nie mam możliwości zrealizowania tego "pomysłu" bo nie ma mnie w kraju a może ktoś z Was już tak robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy do odkurzacza pioracego Thomson Compact moge użyć APC cyclone awaryjnie?

Czy chemia z tesco, typu vanish może być używana w nim? Czy raczej tylko proszki, typu karscher?

Co polecacie?

 

Dodane po 2 minutach 24 sekundach:

Dodatkowe pytanie:

Używam do polerowania systemu 3M.

Mam zielony i żółty zestaw pad+pasta. Czy niebieski zestaw jest niezbędny do totalnego lustra?

Vectra B wciąż pokazuje ryski, a robiłem ją kilka dni. Nie wiem czy winna jest praca na powietrzu czy brak ostatniego kroku systemu 3M.

Pady czyszczone często, aktywowane psiknięciem z atomizera itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dokładnie oczyszczacz szybę np. Auto Glym CGP, następnie odtluszczasz powierzchnię IPA lub zmywaczem sylikonowym, a na koncu nakładasz Nw. Na początku możesz spróbować z tymi tańszym jak Rainx czy Auto land.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zwracam się z prośbą do Was - jako nowy użytkownik nie mogę zrobić nowego tematu - napiszę tu, gdyż nawet gdybym mógł nie ma sensu zaśmiecania forum.

 

Zrozumiałem już, że nie ma sensu myć na myjniach bezdotykowych i najlepiej auto można umyć tylko i wyłącznie własnymi rękami - dwa wiadra wody i ogień - dzięki Wam, zrozumiałem.

 

Jako laik chciałbym spytać - widzę metod jest mycia, dużo specyfików - czy moglibyście mnie trochę nakierować, jak myć wnętrze i zewnątrz auta - tak, żeby było porządnie ?

 

Dopiero co przeprowadziłem się do innego miasta i jestem " na swoim " i budżet jest bardzo mocno ograniczony - niestety, aczkolwiek wierzę, że auto też da się umyć gdy ma się chwilowo parę miesięcy " kruchych finansowo"

 

Proszę Was, tak serdecznie, żebyście mi podpowiedzieli, co najlepiej zakupić, jakie etapy najpierw trzeba pokonać, wykonać by umyć całe auto porządnie.

 

Liczę na Wasze zrozumienie i chęci wytłumaczenia osobie która chce coś porządnie zrobić.

 

Jak to mówią " Każde auto jest piękne, nie każde auto jest czyste"

 

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim chętnym za pomoc.

 

P.S.

 

Co mam ? Nic, zawsze myłem na myjniach bezdotykowych, mam parę " szmat " koszulki podarte i tyle.

 

Napisałem to samo w " Poradnik dla początkującego " omyłkowo - to tu jest temat do pytań i odpowiedzi - przepraszam, że dubluje i zwracam się o pomoc do Was.

 

Pozdrawiam, miłego weekendu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie pytanie, ale można odpowiedzieć wstępnie bardzo krótko. Bezdotyki są w porządku. Czytaj forum, ilość zawartej tu wiedzy jest niesamowita. A na YouTube, szczególnie anglojęzycznym znajdziesz odpowiedź na 99% Twoich pytań. Nie zapomnij zajrzeć na portal KA, tam jest kilka dość ważnych artykułów bardzo przejrzyście opisanych. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem, ale odpowiedzi nie znalazłem...który będzie bardziej przyjazny dla nowicjusza? ultra miękki biały czy miękki zółty?

 

Flexipads Talerz mocujący 125mm z rzepem M14 25mm pianka ultra miękki BIAŁY 61zł

 

Flexipads Talerz Mocujący 125mm z rzepem M14 25mm pianka miękki ŻÓŁTY 81zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem w Sopocie i szukam w okolicy dobrego sklepu z kosmetykami do aut, poleci ktos cos?? Sprawdzałem w Google ale wyskoczył mi jeden i w sumie tylko ze standardowymi produktami, moze ktos napisze ktory warto odwiedzić ;) pDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.