Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka to farba?

A tak na marginesie, to czego nie zrobisz nadal ta Corsa będzie wyglądać jak stara Corsa.

Wiem co mówię, bo sprzedałem kilka miesięcy temu Corsę b z 94 roku. Nawet Zymol nie podniósł jej wartości.

Co do farby jeszcze nie mam konkretnie wybranej, zapewne coś dedykowane do plasików. Co do samej Corsy, nie jest to szykowanie do sprzedaży :). Jej to auto odpowiada, a jest dość zaniedbane wizualnie dlatego postaram się to zmienić ;). Dużo bardziej będzie Cieszyła oko po zaprawkach, chociaż jakiś One step i woskiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

maciek-drummer, mógłbyś napisać co i jak? :P

Prewash > płukanie > osuszenie > deiron + coś na smołę > płukanie > umycie > płukanie > glinka > umycie > płukanie > osuszenie > cleaner > wosk

 

Szczegóły są np. tu: viewtopic.php?t=2601

 

Pod Colli 476 - wpierw cleaner, później IPA (wyjałowienie powierzchni) i wtedy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serath, pomimo tego że będzie mechaniczna polerka to muszę to robić?

odsmolenie będzie na pewno robione przed polerką...

myślałem zawsze, że po polerce lakier jest na tyle oczyszczony, że tylko odtłuścić i można woskować

To biorąc pod uwagę, że masz Colli, możesz pominąć cleaner (bo wyląduje na jałowej powierzchni). Natomiast do polerki wszystko 'wcześniejsze' przed cleanerem jak najbardziej do zrobienia (w tym glinkowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam bo chce zakupić miernik lakieru.

Jak długo wytrzymuje bateria w Blue Technology Miernik lakieru P-10 S-AL ? Wiadomo, że te baterie nie są w cenie paluszków..dlatego chciałbym wiedzieć czy nie ma problemu ze zbyt szybkim zjadaniem energii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podczas usuwania naklejki z numerem rejestracyjnym deska rozdzielcza dostała niestety trochę rozpuszczalnika i pojawiły się białe plamy. Pewnie rozpusciło farbę na niej. Da się to jakoś czymś pomalować na czarno?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal - zdaję sobie sprawę, że zrobienie tego tak, by się nie odróżniało może być trudne lub niemożliwe. Jednak powinno to być i tak lepsze, niz to co jest obecnie. Dlatego jeśli nie da się zrobić idealnie, to będę wdzięczny za rady jak zrobić to możliwie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chce zrobic korektę lakieru w aucie tylko jest jeden problem nie mam miejsca z dostępna woda oraz karcherem , korekte bede robił w garazu tylko ze garaż jest oddalony 3 km od myjni chce pierw go porządnie umyć wyglinkowac , odsmolic itp. Tylko gdy dojadę do garazu to oczywiście bedzie juz jakis piasek na karoserii i jakieś inne zanieczyszczenia , ma ktoś jakieś pomysły jak oczyścić go przed korekta w garazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz jechał polną drogą i będzie w miarę sucho na ulicy to dasz radę dojechać w czystości. Przed korektą dla pewności możesz oblecieć auto taką zmiotką elektrostatyczną do kurzu, oczywiście jak masz w miarę delikatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.